Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebny dawca dla młodego siatkarza Czarnych Radom


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bauer1921

Bauer1921
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 listopad 2010 - 18:53

Witam, dzisiaj dotarła do mnie przykra wiadomość. U jednego z siatkarzy mojego ukochanego klubu wykryto białaczkę :-( Naprawdę świetny siatkarz i bardzo młody chłopak. W moim wieku czyli 18lat. Potrzebny dawca. Jeśli ktoś byłby w stanie w jakikolwiek sposób pomóc proszę o kontakt na PW lub gg 7062854. Wysyłam również artykuł dot. Kuby.

http://www.czarni.ra...show_all&no=555

Z góry dziękuję w imieniu swoim i Kuby

#2 Bauer1921

Bauer1921
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 listopad 2010 - 22:10

Jak to przy białaczce nieunikniona jest ciągła transfuzja krwi. Jeśli ktoś z Was chciałby w jakiś sposób pomóc Kubie tzn oddać krew dla niego to wysyłam "instrukcję" jak to zrobić.

Jak pomóc Kubie?
Przede wszystkim oddając krew. Krew można oddać honorowo w dowolnej stacji krwiodawstwa. Należy jedynie poprosić o zaświadczenie, na którym zostanie odnotowana ilość oddanej krwi oraz umieszczona adnotacja: „Dla Jakuba Pastuszki, Świętokrzyskie Centrum Onkologiczne w Kielcach, oddział hematologii”. Zaświadczenie należy dostarczyć do siedziby Czarnych Radom, ul. Narutowicza 9 (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji).

Zaświadczenie trzeba dostarczyć do siedziby Czarnych Radom, wiem, że dla niektórych to kupa km, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę napisać do mnie na PW, a jakoś to załatwimy. Niestety nie ma przewidzianych jakiś nagród, dyplomów itd. dla każdego dawcy krwi, ale bądźcie pewni, że w ten sposób ratujecie chłopakowi życie. Z góry dziękuję i pozdrawiam Grzesiek

#3 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 22 listopad 2010 - 22:54

Warto zgłosić się do szpitala i zapisać do bazy dawców szpiku. Aktualnie, nie ma już potrzeby pobierania szpiku z kości, tylko pobiera się krew obwodową, z której następnie odfiltrowuje się komórki krwiotwórcze, a krew jest ponownie wprowadzana do organizmu.

Jeżeli chodzi o oddawanie krwi z przeznaczeniem dla konkretnej osoby, to sam kiedyś robiłem coś takiego i nie było potrzebne żadne zaświadczenie. Radzę sprawdzić to dokładnie, ale wydaje mi się, że jest jakaś centralna baza danych, w której można odnotować taki fakt.

#4 Bauer1921

Bauer1921
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 styczeń 2012 - 19:09

Jakiś czas temu ukazała się informacja, że Kuba Pastuszka wygrał walkę o życie... ba! planuje nawet powrót do sportu. Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy przyczynili się to tego wielkiego życiowego sukcesu! Pozdrawiam Grzesiek ;-)

#5 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 styczeń 2012 - 16:33

Oby każda taka walka kończyła się sukcesem :)

#6 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 07 styczeń 2012 - 16:22

Jeżeli chodzi o oddawanie krwi z przeznaczeniem dla konkretnej osoby, to sam kiedyś robiłem coś takiego i nie było potrzebne żadne zaświadczenie. Radzę sprawdzić to dokładnie, ale wydaje mi się, że jest jakaś centralna baza danych, w której można odnotować taki fakt.

Ja kiedyś oddawałem na kogoś krew to jednak musiałem im odesłać "pokwitowanie", że to zrobiłem. Może nie wszędzie jest to konieczne?
A przede wszystkim fajnie, że komuś się udało :mrgreen:



Dodaj odpowiedź