Skocz do zawartości


Zdjęcie

Narzędzia Do Serwisowania Pf30


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 13:45

Możecie polecić jakieś narzędzia niekoniecznie drogie do serwisowania PF30? Ewentualnie samoróbkę do wciskania łożysk. Rower Cannondale Supersix evo.



#2 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 07 kwiecień 2019 - 05:09

Supersix Evo nie ma suportu BB30 tylko PF30. Zasadniczo do wybijania i wciskania wystarczy Park Tool BBT-30.4 + gwintowany pręt z marketu budowlanego, 2 podkładki, 2 nakrętki i klucze płaskie. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#3 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:12

Supersix Evo nie ma suportu BB30 tylko PF30. Zasadniczo do wybijania i wciskania wystarczy Park Tool BBT-30.4 + gwintowany pręt z marketu budowlanego, 2 podkładki, 2 nakrętki i klucze płaskie. 

Tak zgadza się, dopiero zauważyłem, że źle napisałem :)



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 kwiecień 2019 - 21:51

Szukasz czegos czym mozna zamontowac/zdemontowac miski PF, czy lozyska?

#5 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 14:00

Łożyska. Powoli zaczynam słyszeć dziwne dźwięki, prawdopodobnie standardowy problem związany z PF30. Raz objadę 50km bez jakichkolwiek dźwięków, a raz słyszę takie jakby stukanie.
Nie jest to jeszcze stały dźwięk, pojawia się zazwyczaj po dłuższej jeździe więc jeszcze nie mam pewności co do źródła jego pochodzenia. Ale już wstępnie chciałbym mieć rozeznanie i doposażyć się o narzędzia pozwalające na wymianę łożysk. A jednocześnie nie chce generować zbyt dużych kosztów.



#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 kwiecień 2019 - 16:01

Jakis czas temu zakupilem taki zestaw. Ogolnie mowiac, rewelacja. Wyciskanie i wprasowywanie lozysk, bajecznie proste.

Cena ok £80. Jak chcesz tylko wymienic lozyska, to mozesz stare wymlotkowac, zakladajac, ze obecne, zakladam, plastikowe miski pozwalaja na to. Potem mozesz wprasowac lozyska jakas domowej roboty praska. Ale jak chcesz serwisowac lozyska, chociaz spotkalem sie juz nie raz z opinia, ze po nawet tylko wyprasowaniu, bez uzycia mlotka, zachodza jakies mikro uszkodzenia w lozysku....to raczej bez mlotka. Wprasowujac wazne jest aby element prasy opieral sie na zew biezni lozyska. Przy wyprasowywaniu, cala sila idzie przez wew bieznie, co przenosi sie na kolki i tu moze maj powstawac te uszkodzenia.....

Osobiscie nie mam problemow z kilkukrotnym wciskaniem i wyciskaniem tego samego lozyska.

 

29622942076_ce61e35bd8.jpg

 



#7 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 kwiecień 2019 - 20:22

Też mam coś podobnego, ale do wybicia miski i tak niezastąpiony jest młotek bezodrzutowy + wspomniany park tool lub młotek bezwładnościowy z końcówką rozporową do łożysk. Ewentualnie jeśli kasa nie gra roli to młotek pneumatyczny jaki polecają np w bbinfinite. 

 

alpha-press.jpg?raw=1


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll




Dodaj odpowiedź