Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom Forum


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:29

Z gory przepraszam za ten temat ale z racji bycia uzytkownikiem i aktywnym uczestnikiem tego forum musze podzielic sie moja opinia odnosnie pewnych rzeczy jakie maja od dluzszego czau miejsce na tym forum.

 

Zeby nie owijac w bawelne, odnosze sie do pewnego tematu w "Ogolnie". Nie chce nawet przywolywac nazwy jego tematu ale mam nadzieje, ze wszyscy beda wiedzieli o czym jest mowa.

 

Dla mnie jest kila rzeczy komletnie niezrozumialych.

 

Jedna to, ze temat propagujacy czyjes polityczo-religijne poglady ma miejsce na forum sportowo-hobbystycznym. Na forum, ktore z zalozenia traktuje o naszym lepszym samopoczuciu, z racji dzielenia sie wspolna pasja, jaka jest jazda na rowerze. Temat tak negatywny nie powinien miec tu miejsca.

 

Druga, to ze administracja pozwala na tego typu, chcialem uzyc slowa konwersacje, ale lepszym okresleniem bedzie, tarzanie sie w szambie. Sorry Siara ale kompletnie nie zgadzam sie z podejsciem, ze lepiej jest miec taki sciek pod kontola, pozwalajac na jego istnienie. Na tego typu forum nie powinno miec miejsca na cos takiego wogole! Chcialbym uslyszec, przeczytac, co wlasciciel tego forum ma do powiedzenia. Mam tu na mysli nie tylko szefa admina ale nas wszystkich, wlascicieli naszych komentarzy.

 

Po trzecie, nie rozumiem na jakiej podstawie ktos uznal za sluszne I stosowne uzywanie tej platformy, przypomne forum sportowo-hobbystycznego, jako podloza do szerzenia swoich prywatnych polityczno-religijnych pogladow. Dla mnie to jest pewien rodzaj hamstwa i braku szacunku dla innych uzytkownikow tego forum I objaw sliskiego lenistwa. Skoro jeden z drugim uwazacie za konieczne propagowanie swoich pogladow, utworz sobie forum, zbuduj platforme, z ktorej mozesz dzielic sie swoimi pogladami, praktykujac wolnosc wypowiedzi. 

 

Ktos moze powiedziec, ignoruj. Ale ciezko jest ignorowac smrod jaki jest tu propagowany i serwowany niemalze codziennie.

 

Aaa i jeszcze jedno, to nie jest temat do dyskusji religijon-politycznych, wiec aktywnych uzytkownikow ww tematu, raczej poprosze o nie pozostawianie tutaj swoich sladow, wystarczy jedno szambo, przykro ze wogole takie juz istnieje….

 

To jest apel do innych, ktorzy chca utrzymac to forum w konwencji sportowo-hobbystycznej, wolnej od tak negatywnych opinni i komentarzy.

 

 

 

 

 



#2 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:37

Trudno się z Tobą nie zgodzić...



#3 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 14 kwiecień 2019 - 14:28

Popieram. Na forum rowerowym nie potrzeba nam tematów politycznych. Nie interesuje mnie jakie kto ma poglądy polityczne. Wolę wojenki europro z owłosioną nogą, campa vs sram vs shimano, tarcze vs obręczówki, spec, cannondale, trek vs włoskie klasyki vs tanie marki itp :)



#4 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 kwiecień 2019 - 16:57

Ja tam nawet nie zagladam, więc ktoś może sobie stworzyć taki temat i się tam produkować ile chce, co mnie to obchodzi :P

Tak samo jak właściciel pewnego tematu, gdzie maniakalnie wkleja samojebki i tez chyba nikt na to nie patrzy ;)


  • ROZMIAR i Prozor lubią to

#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:02

"Zabronić, bo mi się nie podoba!".


Rozumiem, gdyby ktoś przystawiał komuś pistolet do głowy i kazał to czytać, ale myślę, że fakt tak namiętnego śledzenia ww. tematu wynika ze zwykłej chęci do podenerwowania się i dodania sobie powodów do narzekań.

Wolność słowa, wolność wyrażania opinii, nawet niepopularnych, to często niefortunna, ale i nieodzowna część niepodległych ustrojów.

Osobiście nie lubię rapu, więc go nie słucham na siłę, bo tylko bym się złościł. Zabraniam komuś słuchać Kanie Łestów, nawet w moim otoczeniu? Nigdy.

Ale może niech wypowie się admin.
  • ROZMIAR i shmoo lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:12

Ale wolność wypowiedzi nie oznacza prawa do wyśmiewania poglądów religijnych innych ludzi. Też jestem za skasowaniem wiadomego wątku.



#7 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:21

A dlaczego niby nie..?
  • shmoo lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:27

Z tej prostej przyczyny, że po pierwsze jest to zachowanie prymitywne, bo należy szanować każde wyznanie, tak jak i bezwyznaniowość - to jest sprawa prywatna każdego z nas. W takim przypadku wolność się kończy a zaczyna anarchia i prowokowanie konfliktu. Ale jeżeli ten argument Cię nie przekonuje, to zgodnie z art. 196 k.k. w Polsce jest to przestępstwo.



#9 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:40

Proszę w takim razie zgłaszać łamanie prawa do odpowiednich organów, bo bycie świadomym przestępstwa i ukrywanie tego faktu jest również przestępstwem.
  • Prozor i shmoo lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:47

I tu się mylisz, bo art. 240 par. 1 k.k. nie przewiduje karalności niezawiadomienia o popełnieniu czynu z art. 196 k.k.

 

Problem nie w przepisach, tylko w Twojej postawie jako moderatora: zamiast upomnieć kogo trzeba, albo skasować wątek sam dolewasz oliwy do ognia żeby mieć ubaw.



#11 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 kwiecień 2019 - 19:02

Siara, sorry ale zdajesz sobie sprawe na jakim forum jestesmy, jakiego forum moderatorem jestes?
Mijasz sie kompletnie z sednem tego co chcialem poruszyc. Ja nie zapisalem sie do forum szosowego aby czytac tematy o charakterze polityczno-religijnym. Wolnosc wypowiedzi? Jak najbardziej ale w zakreslonych granicach tematychnych specjalistycznego forum, jakim jest forum szosowe. Rozumiesz o czym pisze? Mozemy sie nie zgadzac, czasami nawet cos niemilego wzgledem siebie napisac ale to wszystko jest zamkniete w danej tematyce.

To nie jest miejsce na tego typu dyskusje. Szczerze mowiac jestem bardzo rozczarowny, ze jako moderator nie dostrzegasz tego, co wiecej stales sie ofiara tego smrodu i dales sie wciagnac w to szambo, teraz broniac ideii wolnosci wypowiedzi, piszac "zabronic bo mi sie nie podoba"? Musze cie rozczarowac, nie sledze tego tematu namietnie, bo wiem jaki poziom i charakter dyskusji ma tam miejsce. Stat ten temat.

Chcesz miec frajde z "dyskusji", zaloz z kolegami swoje forum i tam uprawiajcie swoje polityczno-religijne harce. Badz tam broniacym wolnosci slowa moderatorem ale nie tu, na forum rowerowym (szosowym)! Jeszcze raz, ja sie na to nie pisalem i tolerowanie tego typu "dyskusji" jest dla mnie okazywaniem braku szacunku dla innych uzytkownikow forum ROWEROWO-SZOSOWEGO!

Nie traktuj tego jako osobistego ataku, bo w sumie nic do ciebie nie mam, a wrecz przeciwnie, doceniam czas jaki poswiecasz na modowanie. Zalozenie tego tematu nie bylo moja intencja aby wlozyc ci kij w tylek ale twoja postawa i uczestnictwo w tym rynsztoku pozostawia wiele do zyczenia, jako moda forum, przyznam ze smutkiem.

#12 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 kwiecień 2019 - 19:30

W takim razie usuwamy cały dział Ogólne, bo to się kłóci z ideą forum. Usuwamy tez tematy typu Nasze (nie)Szosowe, itp, bo to forum szosowe.

Ucinając dalszy dyskurs: ja ww. tematu nie usunę. Jeśli administracja zadecyduje o usunięciu, niechętnie przytaknę i na tym zakończy się moja przygoda z forum, bo ograniczanie wolności wyrażania opinii mi nie pasuje.



A jak mi coś nie pasuje to nie mam w zwyczaju być z tym w kontakcie, ale nie ograniczam innym kontaktu z tymże właśnie (psst, to jest analogia).
  • Prozor lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#13 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 kwiecień 2019 - 20:12

W takim razie nie powinienes byc moderatorem, jak nie rozrozniasz tematu traktujacego o nieszosowych rowerach od tematu siejacego propagande religijno-polityczna. Napisz mi ktorego slowa nie rozumiesz, na forum hobbystyczno-sportowym nie powinno miec miejsca na tego typu watpliwa dyskusje?
A slyszales o takim przyslowiu "I don't shit where i eat" ?
My tu jemy, a ty i towarzysze ww tematu zrobiliscie tu kloake. Ja traktuje to forum jako oderwanie sie od codziennych spraw, chce poczytac i podzielic sie informacjami ze swiata rowerowego. Czasami sie poklocic, komus dociac ale wszystko w obrebie nas wszystkich jednoczacego zainteresowania.
Jeszcze raz napisze, hamstwem jest i brakiem szacunku, ze z wyraznie ukierunkowanego tematycznie forum, zrobiliscie sobie platforme do dialogu, ktory ze swiatem rowerowym nie ma nic wspolnego.

Tak wogole to bym zaapelowal do, no wlasnie do kogo, zeby jednak po latach wprowadzic tu jakis poziom moderacyjny.
Bo pamietam, ze lata temu jednak wygladalo to "troche" lepiej. I ciezko mi sobie wyobrazic, ze wtedy taki temat moglby tak pieknie sie rozwinac.
Jak na dzien dzisiejszy, niestety, w tym wzgledzie jet to bardzo slaby poziom.


#14 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2019 - 20:38

Chris, Siara ma rację.

Nie chcesz to nie zaglądaj w ogóle do offtopica. Przecież nikt z batem nad Tobą nie stoi i nie każe Ci czytać. To co opisujesz zakrawa na jakiś codziennie praktykowany masochizm :)

 

 

 


  • Prozor i shmoo lubią to

#15 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 14 kwiecień 2019 - 20:38

1415chris, chcesz wprowadzić terror poprawności politycznej także tutaj? Osobiście wolę, jak mnie ktoś szczerze obraża, wyrażając swoje poglądy, niż gdy ukrywa się za jakąś maską. W ten sposób można lepiej poznać człowieka i go zrozumieć. Po każdej ostrej wymianie zdań człowiek jest trochę obolały, ale w ostatecznym rozrachunku jest bogatszy i mądrzejszy.  

Nikt z nas tutaj nie jest tylko biologicznym silnikiem stanowiącym napęd roweru, każdy ma jakieś poglądy, wizję świata, przekonania, system wartości, zapatrywania polityczne. Nie da się szczerze zabierać głosu w jakimkolwiek temacie nie ujawniając tych rzeczy, zwłaszcza w poważniejszych tematach i pod wpływem emocji.

Takie tematy jak ten dają pełniejszy, bardziej wyrazisty obraz każdego z nas. Ja wolę rozmawiać z prawdziwym człowiekiem, a nie tylko z jakimś jego wycinkiem, ściśle kontrolowanym w ramach jakichś precyzyjnie określonych granic. Jeśli tak to ma wyglądać to ja też pewnie podziękuję.

1415chris, ja traktuję swój wkład we wspomniany temat bardzo poważnie, kosztuje mnie to dużo czasu i wysiłku, czasem bólu. Wypowiedzi innych skłaniają mnie do refleksji, przemyśleń, głębszego zbadania tematu. Ujawniając też swoje przekonania w pewien sposób się obnażam, narażam się na ataki i ich doświadczam. Głosząc pewną prawdę spodziewam się określonych ostrych reakcji. To są moje koszta, ale uważam, że i tak warto rozmawiać.

 

I jeszcze jedna uwaga.

Forum internetowe to nie jest drukowana gazeta czy czasopismo, gdzie ilość miejsca poświęconego na pewne treści jest widoczna gołym okiem już podczas pobieżnego przejrzenia takiego pisma w sklepiku na półce. Dlatego jakieś oburzanie się na objętość i zawartość jednego z setek tematów jest zupełnie bezpodstawne.

Uważam też, że np. wykłady o politycznym islamie Dr Billa Warnera nie zasługują na określenia "smród", "szambo", "ściek". Ani nie obrażają żadnej rasy, ani muzułmanów, a jedynie poddają krytycznej analizie pewne postulaty zawarte w Koranie. Wszytko jest zrobione bardzo rzeczowo, kulturalnie, z typową dla ścisłego umysłu (Bill Warner ma doktorat z fizyki) wnikliwością.

Nawet sarkastyczne wystąpienia Davida Wooda mieszczą się w ramach kulturalnej wypowiedzi, a specyficzna forma ma tylko przyciągnąć uwagę widzów i skłonić do myślenia.

Rzeczowa krytyka islamu nie jest obrażaniem innej religii ani nawoływaniem do przemocy wobec muzułmanów. 

Okazjonalne zamieszczenie jakiegoś filmu chrześcijańskiego mówcy czy ewangelisty, wyjaśniające pewne podstawowe prawdy wiary, do której się odwołuję i z perspektywy której się wypowiadam nie są propagandą jakiejś religii, a po prostu pewnym moralnym obowiązkiem wobec rozmówcy, więc również nie rozumiem takich zarzutów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#16 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 14 kwiecień 2019 - 21:07

Ja tam po prostu nie wchodzę na ten wątek.

Wolność słowa jest ważniejsza!

 

Jak to mawia pewien popularny publicysta.

Nie można ograniczać wolności słowa tylko dlatego, że ktoś ma niewyparzoną gębę.

 

Niechcianych użytkowników można sobie samemu blokować dla swojego profilu.

Wystarczyła by jeszcze opcja blokowania wątku i po kłopocie.

 

"Post został ukryty ponieważ ignorujesz posty napisane przez użytkownika ..."

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#17 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:56

Mi takie wątki służą do kalibracji - dzięki niem wiem z kim nie gadać na żaden temat i kogo unikać w realu.


  • Mateunio i Prozor lubią to

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 kwiecień 2019 - 23:10

Tym od bronienia wolnowci slowa. Powtorze jeszcze raz, zalozcie sobie swoje forum i tam tarzajcie sie w czym tylko chcecie.
Ja wam tego nie bronie. I przestancie nadużywać tego okreslenia, bo zaraz sie okaże, ze kazdy ma prawo wyskakiwac z szambo-burza gdzie mu sie tylko podoba. A gdzie jest kultura, zastanowienie sie co wypada, a co nie? Takiej refleksji to juz raczej nie ma. Bo przeciez "mi wolno wszystko". A jak ktos zwroci uwage, to walne tekst o wolnosci slowa.... Zenada!
To jest jedyne mi znane forum rowerowe, gdzie tego typu temat ma miejsce. Gdziekolwiek indziej bylby juz dawno skasowany, a abroncy "wolnosci wypowiedzi" sprowadzeni do porządku albo poprostu zbanowani. Ale niestety tu nikt teraz nie pilnuje poziomu i forum oprocz technicznych nolaczek, teraz leci ostro w dol z jakoscia, bo teraz mamy epoke "wolnosci slowa".....
Glowe daje, ze pare lat temu, za starej ekipy nadzorujacej, ten temat nie mialby miejsca. No ale wtedy byly tu osoby dbajace o kulture i poziom. A teraz....?



#19 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 16 kwiecień 2019 - 00:44

Za starej ekipy to pamiętam jak Bury wparował do czatu i zaczął rzucać do ludzi kurwami, bo ktoś coś napisał o polityce. Kulturka.
SPIKE jak pamięta, to potwierdzi, bo pamiętam jak się wtedy wnerwił i odpisał mu to i tamto.

Panie, kiedyś to było!..!






Tak tylko powtórzę - to jest jeden temat, w dziale ogólnym. Nie ma nakazu, aby go odwiedzać i nie pokazuje się on automatycznie przy wejściu na forum. Tylko dlatego, że komuś się coś nie podoba nie oznacza, że to coś nie ma racji bytu.
  • shmoo lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#20 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:27

Mamy obecnie w naszym kraju podziały w społeczeństwie jak nigdy wcześniej, co doprowadziło do niepokojącej sytuacji, że kończą się wieloletnie przyjaźnie, rodziny często nie zasiadają już ze sobą przy stole świątecznym, a wzajemna niechęć, zaczyna się przeradzać w głęboką nienawiść.

Rower to przyjemność, ukojenie, odskocznia od problemów i codzienności większości z nas. Dlatego jestem przeciwny przenoszeniu poglądów politycznych, uprzedzeń religijnych i rasowych, a często nawet fobii, w miejsce, które powinno łączyć we wspólnym hobby, a nie jeszcze pogłębiać te podziały.

Przyznam, że po przeczytaniu niektórych wypowiedzi w omawianym temacie, zmieniłem zdanie na temat ich autorów, których wcześniej oceniałem zupełnie inaczej. Czy to dobrze, niech każdy oceni sam...





Dodaj odpowiedź