Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom Forum


42 odpowiedzi w tym temacie

#21 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:40

Akurat Bury był w moim przekonaniu dobrym adminem. Nie pamiętam sytuacji, o której mówisz, ale pamietam kilka innych, które rozwiazywał. Ponadto poznałem go osobiście i nawet jeździłem z nim kilka razy wiele lat temu. No, ale to taki off top...
Ale do rzeczy: wolnosc słowa jest oczywiście ważna, ale mam zdanie takie jak Chris. Nie potrzebujemy na naszym forum rozmów o polityce. Spotykamy się tutaj, bo połączyła nas wspólna pasja do sportu. Po co to psuć rozmowami, które nas podzielą? W internecie jest tyle miejsc, w których można manifestować swoje przekonania światopoglądowe... Czy naprawdę musimy robić to na naszym forum? Kłótnie na tematy rowerowe: kaski, słuchawki, kierowcy vs rowerzyści, platformy vs pedały wpinane, etc w zaadzie załatwiają sprawę utrzymania wysokiej temperatury na forum. Szukajmy tego co wspólne. Pozdrowienia

#22 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 kwiecień 2019 - 10:19

Gdzieś poglądy muszą się ścierać, żeby z tego coś wyszło i wymieniać się informacjami tez trzeba. Inaczej nie będziemy potrafili rozmawiać na takie tematy albo będziemy reagować agresja.
 
Każdy może coś z takiej dyskusji wynieść, jeżeli chce.
 
Jeden się dowie, kogo prywatnie nie chce raczej poznać, inny dowie się czegoś ciekawego, a jeszcze inny będzie miał ubaw.
Nikt nie zmusza do czytania wątku i sam go nie czytam.
 
@1415chris można by powiedzieć analogicznie, jak się nie podoba, to możesz założyć własne elitarne forum rowerowe, gdzie nie będzie takich tematów.
 
Co do wolności słowa to niektórzy nie zdają sobie sprawy, jaki to skarb.
Można by przytoczyć fraszkę Kochanowskiego o zdrowiu i też by pasowała.

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#23 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 kwiecień 2019 - 10:36

Czytam wątek... bo teraz mnie zainteresowaliście.
Czy chcemy, czy nie osoby z tego wątku też są częścią tej naszej małej szosowej społeczności. Ze swoimi poglądami fobiami, chamstwem itp.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#24 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 kwiecień 2019 - 10:38

Szukajmy tego co wspólne. Pozdrowienia

 

Są setki innych wspólnych wątków.

 

Może są nawet rowerzyści którzy prowadzą rozmowy światopoglądowe jadąc wspólnie w niedzielnej ustawce. Tutaj mogą się zapoznać. Kto wie...


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#25 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 18:08

Pełna zgoda z Chrisem.

 

Analogicznie, ludzie idąc do Kościoła chcą się pomodlić w ciszy i spokoju, a Kościół  to odpowiednie do tego miejsce. nikt tam nie robi bazaru, nie ma nie-katolików "bo wolność". 

 

na boisku do koszykówki, ludzie grają koszykówkę i nie przychodzą tam w trakcie inni ludzie i nie rozkładają bramek do "nogi" bo "wolność"

 

temat na forum np "mój dzisiejszy trening" dotyczy jak sama nazwa wskazuje i gdyby nagle jeden zaczal pisac o wczorajszej randce z dziewczyna, drugi o polityce, trzeci o wyscigu Paris-Roubaix a wszystko w imie wolnosci słowa to byłby jeden wielki bałagan. 

 

Forum szosowe jest o rowerach, głownie szosowych ale rowerach i szeroko rozumianym kolarstwie, jeśli ktos ma potrzebe uzewnetrzniania swoich przekonan i zazywania codziennej porcji naparzania z innymi uzytkownikami to jest na to masa innych miejsc w internecie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#26 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 16 kwiecień 2019 - 18:11

Może by tak sonda/głosowanie ? 

 

czy jestes za tym by na forum szosa.org byla mozliwosc zakladania tematow i dyskusji nie zwiazanych w ogole z kolarstwem ? 

 

Tak / Nie 

 

 



#27 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 16 kwiecień 2019 - 19:29

Temat przeniesiony do Offtopicu (ostatnie słowo to słowo-klucz).



Tam wolno..?

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#28 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 kwiecień 2019 - 08:59

A jak chciałem tylko powiedzieć, że bardzo lubię to forum i znowu zaczynam tutaj coraz częściej zaglądać. Niemniej jednak jest mniej aktywne niż parę lat temu, jak większość for. Facebook przejął całą dyskusję, ale ma tę wielką wadę, że nic się tam nie da sterego wygrzebać, chyba że ktoś lubi niekończące się scrollowanie...



#29 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 kwiecień 2019 - 12:46

Analogicznie, ludzie idąc do Kościoła chcą się pomodlić w ciszy i spokoju, a Kościół  to odpowiednie do tego miejsce. nikt tam nie robi bazaru, nie ma nie-katolików "bo wolność". 

 

na boisku do koszykówki, ludzie grają koszykówkę i nie przychodzą tam w trakcie inni ludzie i nie rozkładają bramek do "nogi" bo "wolność"

 

Ta analogia jest kulawa, bo zakładając osobny wątek, nikt nie wchodzi nikomu na głowę.
Tym samym nie ogranicza niczyjej wolności.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#30 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 kwiecień 2019 - 12:52

Przy okazji jest w sieci takie jedno forum rowerowe z autorytarną władzą administratorską i po jednym poście odechciało mi się tam pisać, jak mi zwrócili uwagę, że temat posta ma być takimi, a nie takimi literami (małe duże, nie wiem) i go usunęli.

Nie ma tam za wielu ciekawych treści.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#31 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 kwiecień 2019 - 17:07

Nie za bardzo rozumiem po co przywolujesz inne forum?
Nie potrafiles przestrzegac przyjetych na danym forum zasad, nie polubiles ich i zaraz wyjezdzasz z autorytarna wladza administratorska? Tylko dlatego, ze tobie cos nie spasowalo?

Niestety nie mozna od wszystkich oczekiwac danego poziomu i wlasnie dlatego na wiekszosci for jest administracja i moderatorzy, aby pilnowac kultury, poziomu i trzymac tych od "wolnosci slowa"w ryzach.

Odnosnie twojej propozycji, ze jak mi sie nie podoba to sie moge wyniesc.
To po pierwsze dolaczylem do tego forum, kiedy jego poziom byl, nazwijmy to nieco inny. Spedzilem tu sporo czasu dzielac sie wiedza i doswiadczeniem i chociazby przez ten fakt zalezy mi na tym by byl tu przestrzegany pewien poziom.

Po Kochanowskim i skarbie to sie dobrze usmialem :)
To co sugerujesz to jest mniej wiecej: moge teraz zrobic kupe na wlaczony wentylator, gdziekolwiek mi sie to podoba, a jak komus zaczyna smierdziec to wypad, teraz jest wolnosc slowa.....


Juz nawet nie bede wspominal o fakcie istnienia regulaminu forum, w kontekscie ktorego kilka jego punktow raczej dosc w oczywisty sposob stoi w sprzecznosci z "danym" tematem.

Ale rozumiem, teraz mamy nowe czasy, kultura, poszanowanie, poziom wypowiedzi nie sa teraz najwazniejsze, teraz mamy "wolnosc slowa".

Tak na zakonczenie, ja tu zadnej wojenki, ani misji nie mam zamiaru praktykowac, a tym bardziej bawic sie w jakies slowne przepychanki. Wyrazilem to co chcialem przekazac pod rozwage. I dla jasnosci odnosze sie do konretnego tematu, ktory niestety kladzie sie cieniem na to forum.

Teraz ide na rower ;)

#32 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2019 - 17:25

To po pierwsze dolaczylem do tego forum, kiedy jego poziom byl, nazwijmy to nieco inny.

Ja się z Tobą Chris ogólnie zgadzam, odnośnie pojmowania wolności wypowiedzi - to nie jest tak, że można sobie dowolnie wyśmiewać się z takiej, czy innej religii lub poglądów. Powtórzę, w pierwszej kolejności jest to czyste wieśniactwo, nie żadna wolność, a po drugie wywołuje to niepotrzebne napięcia, po trzecie w końcu ktoś się wkurzy i złoży gdzie trzeba odpowiednie doniesienie. A już w ogóle nie mieści mi się w głowie, żeby w takim obśmiewaniu brał udział moderator.

 

Ale też Chris to na pewno nie jest tak, że ,,kiedyś to był wysoki poziom moderacji forum''. Akurat zbliża się dekada, jak wchodzę na FS i pamiętam dawne czasy. Otóż było tak, że jeden z modów kasował akurat wypowiedzi tych, których po prostu nie lubił, też używał przekleństw. Inny skupiał się na piętnowaniu błędów ortograficzno - gramatycznych co graniczyło z jakąś fobią ( pamiętam jak jednemu userowi groził banem, bo ten pisał sobie dla jaj ,,amelinium'' zamiast aluminium ). No i prawdziwy mistrz, młody chłopak, który potrafił przez pomyłkę skasować cały dział. Tak, że do tej pory był raczej zamordyzm dyktowany ,,widzi mi się'' takiego czy innego moda, a po 2010 r. panowała zasada, że nie gadamy na tematy polityczne i religijne. Siara IWJ poszedł w zupełnie odwrotnym biegunowo kierunku: mamy pełną wolność i można pisać co się chce i na każdy temat, dodatkowo nie piętnuje bluzgania na forum, o takich jajcach jak topic ,,sidełka'' szosowe nie wspomnę. Po prostu poszło wahadło w drugą stronę niż dawniej, ale na prawdę, ,,za starej ekipy'' wcale nie było lepiej. Też była kicha, tylko kicha innego typu w temacie moderacji.



#33 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 kwiecień 2019 - 19:07

Odnosnie twojej propozycji, ze jak mi sie nie podoba to sie moge wyniesc.
To po pierwsze dolaczylem do tego forum, kiedy jego poziom byl, nazwijmy to nieco inny. Spedzilem tu sporo czasu dzielac sie wiedza i doswiadczeniem i chociazby przez ten fakt zalezy mi na tym by byl tu przestrzegany pewien poziom.

Po Kochanowskim i skarbie to sie dobrze usmialem :)
To co sugerujesz to jest mniej wiecej: moge teraz zrobic kupe na wlaczony wentylator, gdziekolwiek mi sie to podoba, a jak komus zaczyna smierdziec to wypad, teraz jest wolnosc slowa.....

 

Powyższa propozycja wynikała z twojej i było to jasno napisane że to analogia.

Tym od bronienia wolnowci slowa. Powtorze jeszcze raz, zalozcie sobie swoje forum i tam tarzajcie sie w czym tylko chcecie.

To nie jest atak i mam wrażenie że nie zrozumiałeś.

Jedno jest pewne, wiem teraz więcej o tobie.

 

 

Złamał ktoś tam prawo, albo ograniczył twoją wolność, bo ja nie mam siły na czytanie tego wątku, a ty? 

Powiedź mi jeszcze jedno. Kto ma decydować o tym jak i co ma być trzymane w ryzach jeżeli chodzi o wolność słowa? Proszę nie pomiń tego pytania.

W mojej ulubionej definicji wolności to wolność pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się cudzy nos.
Nikt Ci tu takim wątkiem żadnej krzywdy nie robi. Czy to fizycznej czy innej.

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#34 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 24 kwiecień 2019 - 01:21

"Sidełka" to jest świętość. Nie zmienię choćby mi boki przypalali :D


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#35 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2019 - 20:32

W takim razie nie powinienes byc moderatorem, jak nie rozrozniasz tematu traktujacego o nieszosowych rowerach od tematu siejacego propagande religijno-polityczna. Napisz mi ktorego slowa nie rozumiesz, na forum hobbystyczno-sportowym nie powinno miec miejsca na tego typu watpliwa dyskusje?
A slyszales o takim przyslowiu "I don't shit where i eat" ?
My tu jemy, a ty i towarzysze ww tematu zrobiliscie tu kloake. Ja traktuje to forum jako oderwanie sie od codziennych spraw, chce poczytac i podzielic sie informacjami ze swiata rowerowego. Czasami sie poklocic, komus dociac ale wszystko w obrebie nas wszystkich jednoczacego zainteresowania.
Jeszcze raz napisze, hamstwem jest i brakiem szacunku, ze z wyraznie ukierunkowanego tematycznie forum, zrobiliscie sobie platforme do dialogu, ktory ze swiatem rowerowym nie ma nic wspolnego.

Tak wogole to bym zaapelowal do, no wlasnie do kogo, zeby jednak po latach wprowadzic tu jakis poziom moderacyjny.
Bo pamietam, ze lata temu jednak wygladalo to "troche" lepiej. I ciezko mi sobie wyobrazic, ze wtedy taki temat moglby tak pieknie sie rozwinac.
Jak na dzien dzisiejszy, niestety, w tym wzgledzie jet to bardzo slaby poziom.

Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale ta wypowiedź jest dla mnie skrajnie arogancka i wręcz chamska (tak przy okazji, 1415chris, to się pisze przez "'ch", no i wypadałoby pisać po polsku na polskojęzycznym forum).

Tu wszyscy jesteśmy "my", a Ty nie jesteś żadną elitą ustalającą reguły.

Jeśli nie odpowiada Ci kierunek, w którym zmierza dyskusja w jakimś temacie lub sposób jej prowadzenia to po prostu zabierz w niej głos, napisz coś konstruktywnego albo w ogóle tam nie zaglądaj.



#36 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2019 - 21:39

Mam kilka uwag do poziomu FS oraz jego moderacji przez Prozora.

 

Zawsze myślałem, że Regulamin FS jest po to, żeby go przestrzegać, a okazuje się, że Regulamin może sobie istnieć, a moderator może ignorować jego zapisy, albo interpretować je sobie jak mu się podoba. Razi mnie tolerowanie przez moda coraz powszechniejszych bluzgów: słowa ,,zajebisty'' ( od ,,zajebać'' ), ,,cipa'' itp. są tu na porządku dziennym. Kiedy użyłem wobec Siary określeń ,,typ'' i ,,osobnik'' dostałem ostrzeżenie. Kiedy na FS lecą określenia dużo ostrzejsze - nie ma żadnej reakcji, może poza kpinami

 

Regulamin ewidentnie zakazuje posiadania dwóch kont i podszywania się pod innych użytkowników. Podobnie zakazane jest trolowanie. Prozor pozwala na trolowanie przez szczególnie jednego usera. Jest rzeczą oczywistą,że gość zakłada ciągle nowe konta jedno po drugim, a prawdopodobnie równolegle kilka. Z treści jego wypowiedzi wynika ewidentnie, że niekiedy dyskutuje sam ze sobą. Non stop umieszcza swoje posty jeden po drugim, prowadząc monologi.

 

Kiedy zwróciłem Prozorowi uwagę w tych kwestiach powiedział, abym te rzeczy udowodnił, w przeciwnym razie sam mogę dostać upomnienie za sugerowanie nieprawdy. Nie przeszkadzało mu jednak twierdzenie na forum, że gdy ja jednorazowo zmieniłem swój nick, to publicznie sugerował, że miałem to zrobić rzekomo z jakichś niecnych celów, stawiał na forum pytanie, czy ktoś nie wie, czy czasem nie zaliczyłem jakiegoś bana, a założenie nowego konta miało być sposobem na uniknięcie rzekomej kary.

 

Kiedy zwróciłem mu uwagę, że kilku userów zrezygnowało już na stałe z uczestnictwa w FS, bo podobnie jak mnie razi ich to co tu się wyrabia, poradził mi, abym wskazał konkretnie o których chodzi, a najlepiej abym sam zrezygnował, będzie mała strata. Czy mi się wydaje, czy moderator ma tworzyć miła atmosferę na FS i raczej zachęcać ludzi do dyskusji a nie to wynoszenia się z FS?

 

Jak to możliwe, że Regulamin zabrania obrażania poglądów politycznych i religijnych innych userów, a jednocześnie Prozor albo sam ciągle czyni przytyki w tym kierunku, albo toleruje i nie reaguje na wybryki w tym względzie userów  typu Siara Iwj ( formalnie nadal inny moderator! ), tobo i znanego wszystkim trola nieustannie zmieniającego oznaczenia.

 

Jak to możliwe, że mój nick to Bullet, zaś niejaki tobo ciągle tłumaczy i zwraca się do mnie zwrotem ,,Kula'' mimo, że to formalne oznaczenie innego usera - bez konsekwencji. Nie wiem dlaczego user Siara IWj zwraca się do mnie zwrotem Kugel, choć, to mój poprzedni, już nie używany nick, a sam Siara doskonale o tym wie - podobnie jak Prozor sugerował jakieś moje złe pobudki dotyczące zmiany nicka.

 

Regulamin nie przewiduje tworzenia przez moda wątków, które byłyby wyjęte spod zasad Regulaminu FS - jak więc jest możliwe, że istnieje wątek, w którego tytule jest zapis m.in.,,wchodzisz tu na własną odpowiedzialność'',w którym powszechne są bluzgi i uwagi seksistowskie. Na wszelkie uwagi Prozor odpowiada: zgłoś zawiadomienie, jeżeli uważasz, że nastąpiło naruszenie przepisów. Pytam: czy Regulamin tego wymaga w sytuacji, gdy moderator widzi sam te naruszenia, mało tego - często bierze udział w dyskusji i wyraźnie jest rozbawiony wypowiedziami osób, które je formułują?

 

Mam prośbę: ewidentnie dotychczasowy Regulamin FS i poziom wielu wypowiedzi ewidentnie się ze sobą rozmijają. Może rzeczywiście tak już musi być, takie czasy, że większość zwłaszcza młodych userów akceptuje bluzgi w rozmowach. Może musi tak być, że jak ktoś nie zgadza się z poglądami religijnymi i politycznymi moderatora, to musi się liczyć z nieustannymi złośliwościami z jego strony - OK w sumie mi to lotto. Ale jeżeli tak ma być, to najpierw niech administracja zmieni Regulamin FS i wyraźnie zezwoli na tolerowanie bluzgów, tworzenie wątków, w których można sobie pozwolić na wszystko ( bez reakcji moderatora np. porównywać innego usera do Hitlera) - ,,wszak wchodzisz tam na swoją odpowiedzialność'', czy poniżać innych userów ze względu na ich poglądy, przekonania, czy płeć bez żadnych konsekwencji.

 

Zachęcam do refleksji w tej kwestii - FS zapewne dalej będzie trwało mimo tolerowania syfu, który się tu panoszy, ale dobór negatywny będzie działał jak równia pochyła. Normalni będą odchodzić, a tych sfiksowanych będzie coraz więcej. W końcu - jak to już wcześniej bywało - znudzony moderator zrezygnuje ( vide Karbon, Malik, Bury i inni ), a inni z tym będą musieli nadal się wozić, bo odkręcić i wyczyścić ten bryndel i powrócić do normalności będzie bardzo trudno.


  • Gregory92 lubi to

#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 październik 2019 - 22:56

Oj, widzę, że zabolało pytanie o 10 rzędową kasetę 11-15. No i żółć się rozlała...

 

Nieustannie proszę o jedno: zgłoszenie naruszeń. Tak nieprzyzwoitego słownictwa, jak podejrzenia o zdublowane konta. Póki co bijesz pianę, a zgłoszeń jak nie było, tak nie ma. 

Może wyjaśnisz, co było przyczyną usunięcia konta Kugiel? Bo jestem ciekaw, nie widzę zgłoszenia usunięcia tego konta, a więc podejrzenie, ze zostało usunięte administracyjnie narzuca się samo przez się. 

Bullet to nie kula (pistoletowa/pocisk)? Jeśli tak, to znaczy, że ktoś woli posługiwać się polszczyzną :P

 

Regulamin też nie zabrania tworzenia wątku, w którym będą umieszczane posty użytkowników absolutnie nie związane z tematyką forum i jeśli pozwoli to zachować porządek w pozostałych wątkach forum, to tego typu wątek jak najbardziej ma sens. Wątek robi za wentyl bezpieczeństwa. Nikt nie zmusza nikogo do śledzenia co w tym wątku się dzieje, w przeciwnym razie można przyrównać to do grzebania w odpadkach/śmietniku i narzekania, że tam śmierdzi. Jeśli lubisz smród i grzebiesz pomimo wyraźnego ostrzeżenia... No cóż - czynisz to na własną odpowiedzialność. Ja tam nie grzebię.

 

Regulamin nie będzie przewidywać bluzgów - jak chcesz sobie pobluzgać, to rób to we własnym kąciku. 

Przyrównywanie do Hitlera? Hymmm... Czyżby chodziło to to, jak z radością chwaliłeś eksterminację Prusów i to, że dzięki temu nie było w Europie dzikusów i barbarzyńców? (czy jakoś tak). Niejaki Hitler miał podobne poglądy w stosunku do Żydów.

 

Patrząc na #32 to żaden moderator nie spodobał się Tobie. No cóż. Moderator nie jest od podobania się każdemu użytkownikowi osobno. Zwłaszcza tak kontrowersyjnemu jak Ty.

 

Reasumując (bo późno) - serdecznie dziękuję za uwagi co do mojego poziomu moderacji. I tak dalej. Mam nadzieję, że zdecydujesz się na jedną z opcji, którą wymieniłeś w ostatnim akapicie (tylko właściwie się zakwalifikuj: normalny/sfiksowany) - rozumiem, że jeśli zgłosisz chęć likwidacji konta, to zakwalifikujesz się do pierwszej grupy. W przeciwnym przypadku do drugiej. Twój wybór, uszanuję.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2019 - 23:26

Nie będę z Tobą dyskutował, nie ma to sensu, generalnie staram się Ciebie ignorować, na ile to możliwe, ze względu na żenujący poziom Twojej pseudo-moderacji. Nie mogę jednak pozwolić żebyś po raz kolejny odwracał kota ogonem - w czym - muszę przyznać, jesteś dobry. Nie kłam i nie pisz rzeczy, które nie miały miejsca - w żadnym zdaniu nie pochwalałem nigdy eksterminacji jakiejkolwiek nacji - napisałem tylko, że Prusowie nie byli łagodnymi ludźmi i jeżeli ktoś sobie wyobraża, że spokojnie sobie żyli to jest w błędzie - palili Mazowsze i jak pamiętam, chyba w poł. XII czy XIII wi. spalili gród, na którego miejscu dzisiaj stoi Warszawa, ludność, w tym tamtejszego księcia bestialsko wymordowali. Jak można napisać, że jak ktoś kto zwraca uwagę, że dziki,średniowieczny lud nie należał do najłagodniejszych, to ,,pisze jak Hitler''? Trzeba mieć coś nie tak z głową.

 

Co do przyczyn zmiany nicka nie muszę się tłumaczyć, mimo że już to publicznie zrobiłem. Ale powtórzę: znudził się nick i awatar. Tylko tyle. Nie pamiętam, abym przez dekadę pobytu i uczestnictwa na FS był karany banem, czy choćby upomnieniem.

 

Twoje uwagi względem mnie - w tym i ta o kasecie 11-15 ani mnie ziębią, ani grzeją. Uważam je tylko za złośliwości charakterystyczne dla Twojej zdziecinniałej osobowości. Gdybyś nie wskazał, że masz rzekomo 55 lat to bym powiedział, że masz 12 - 15 lat. Ten wiek i znany wszystkim forumowy trol to Twoja liga i Twój poziom. Jesteś na dobrej drodze, żeby zdobyć ma tym poziomie Championsleague.Generalnie z mojej strony EOT, bo więcej nie zamierzam z Tobą dyskutować. Zainterweniuję tylko, jak będę widział, ze rażąco naruszasz regulamin FS.



#39 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2019 - 07:22

Czyli nigdy. Nihili novi...

Taa... 

 

Nick i awatar zawsze można zmienić. Nie wiedziałeś? No to już wiesz. Twój "ulubieniec" Adaś zmienia co jakiś czas. 

 W sumie po ich chrystianizacji w tej części Europy nie było już takiej dziczy i bestialstwa.

 

 

Znaczy po wyrżnięciu w pień. Ciekawy sposób "nawracania". Jak tu nie mieć skojarzeń z Holocaustem? 

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#40 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2019 - 12:22

Broń biała. Łuki to też humanitaryzm. Zero wspólnego.



Dodaj odpowiedź