Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kross Vento 5.0 2019 - Najszersza Opona?

vento kross opona

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 10:19

Witajcie, 

 

Czy ktoś się może orientuje jaką najszerszą oponę da radę wsadzić do Vento 5.0 na rok 2019 https://www.kross.pl.../road/vento-5-0

Oryginalnie jest 28c, czy wejdzie tam 32c? Może jeszcze szersza?

 

Pozdrawiam



#2 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 kwiecień 2019 - 10:23

Nie wiem, ale po co chcesz zakładać do szosowego roweru opony 32/35 i więcej?


  • parmenides lubi to

#3 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 11:15

odpowiedź chyba nasuwa się sama, szersze opony są po to, żeby pojeździć po innej nawierzchni niż asfalt. Raz na 100 wyjazdów muszę pokonać szuter i ścieżki typu leśnego, a posiadanie dwóch rowerów mija się z celem. Drugi komplet kół na podmiankę w przypadku, jak będę musiał po szutrze polatać brzmi ok. Pytanie, co maksymalnie można wsadzić w tę ramę? Chodzi mi zarówno o przód, jak i tył oraz uwzględnienie zastosowanych hamulców.



#4 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 kwiecień 2019 - 11:52

Jeździłem i jeżdżę na oponach 23 mm. Czasem odcinki leśne, żwirowe lub remont dróg i wysypany gruby kamień. Owszem - jest niewygodnie, ale to tylko dojazdówki do asfaltu. Czasem przeprowadzam, jeśli uznam, że potnę opony. Kupiłem rower szosowy, żeby jeździć szybko po szosie. Na szutry i leśne dukty mam inny rower. Skoro raz na 100 wyjazdów musisz pokonać jakiś trudniejszy odcinek, to zobaczysz, czy 23/25 nie jest zbyt słabe. Masz 28 mm, więc kup po prostu conti 4 seasons 28 mm i olej grubsze opony. Raz na 100 wyjazdów wytrzymają długo i będą cieszyć na szosie. 

 

pozdr

 


  • astronom lubi to

#5 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 12:06

ok, ale nadal chciałbym się dowiedzieć jaka szerokość maksymalnie zmieści się w tym modelu Krossa ;-)

także jakby ktoś miał taką wiedzę to bardzo proszę o wskazówki



#6 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 16:55

Zdaje sie, że 28mm to jest max - ograniczeniem są hamulce obręczowe.

#7 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:00

To nie problem, można by zastosować hamulce innych firm niż Shimano. Jeżeli widełki przyjmą, a hamulce były by wąskim gardłem, to użyj np tektro r559 long arm. Pozdr

#8 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:02

Jeśli mam w domu jakieś stare opony 32mm, to wyślę Ci po świętach. Wtedy sam na spokojnie sprawdzisz. Jak wrócę po świętach, to sprawdzę czy coś 32mm mi zostało. Pozdr

#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:12

To nie problem, można by zastosować hamulce innych firm niż Shimano. Jeżeli

Raczej jest problem ponieważ autor wątku prosi
"o uwzględnienie zastosowanych hamulców".
To po pierwsze. A po drugie: zakładam, że gdyby autor posiadał ten rower, potrafiłby samodzielnie zmierzyć jakie opony się zmieszczą.

#10 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 kwiecień 2019 - 18:26

Tak, masz rację, mea culpa, nie doczytałem. Panowie, serdecznie przepraszam za brak uwagi.
  • mikroos lubi to

#11 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 21 kwiecień 2019 - 12:20

odpowiedź chyba nasuwa się sama, szersze opony są po to, żeby pojeździć po innej nawierzchni niż asfalt. Raz na 100 wyjazdów muszę pokonać szuter i ścieżki typu leśnego, a posiadanie dwóch rowerów mija się z celem. Drugi komplet kół na podmiankę w przypadku, jak będę musiał po szutrze polatać brzmi ok. Pytanie, co maksymalnie można wsadzić w tę ramę? Chodzi mi zarówno o przód, jak i tył oraz uwzględnienie zastosowanych hamulców.

Do takiej jazdy mam Specialized Roubaix 25/28, polecam. Używam ich jesienią i wczesną wiosną, nawet na długich odcinkach żwirowych. Idą jak burza. 



#12 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 12:06

ten jeden wyjazd na 100 po szutrze ogarniam na 25c ...Czasem dziwię się jak bardzo ludzie lubią sobie komplikować życie :) 

 



#13 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:17

Myśle ze jak jest utwardzony leśny dukt to nie ma znaczenia czy 25c czy 32c, a jeśli jest piach to jedno i drugie polegnie.


  • Born Ready lubi to

#14 mmm_

mmm_
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 22:20

temat dorobił się 12 odpowiedzi i ani jedna w temacie :/

 

Panowie i Panie, gdybym chciał wiedzieć na jakich oponach jeździcie, jaki macie pomysł na życie to był tak sformułował pytanie

 

brzmi ono jednak - czy ktoś wie, jaką najszerszą oponę można wsadzić do Vento 5.0?

 

Trzymajmy się tego ;-)

 

Pozdrawiam!



#15 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 07:47

Przecież już otrzymałeś odpowiedź.



#16 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 15:38

Dokładna odpowiedź: https://bike.shimano...0/BR-R7000.html

 

 

  • Compatible with wider 28C tire size

Vento ma takie hamulce i masz rozwiązanie.



#17 bjaxx

bjaxx
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 czerwiec 2020 - 09:42

mmm jaką największą oponę udało się założyć?
  • bjaxx lubi to



Dodaj odpowiedź