Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bb86? - Zmiana Korby, A Szerokość Ośki


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 maj 2019 - 08:31

Korzysta ktoś z łożysk Angular? W ogóle polecacie jakieś konkretne łożyska?



#22 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 maj 2019 - 09:40

Kupilem wklad Wheels mfg z takimi lozyskami Enduro. Nie wiem czy to wina samych lozysk, czy tez moze nie-osiowosci mufy w rowerze, watpie zebym zbyt mocno je scisnal, dosyc szybko padlo jeno lozysko. 

Wczesniej mialem plastykowy wklad, nie pamietam Srama, czy Rotora, tam rowniez padlo mi lozysko dwa razy po tej samej stronie.

Co ciekawe, w przypadku wkladu Wheels mfg, lozysko padlo po przeciwnej stronie, niz te dwa poprzednie.

Jakis czas temu wymienilem na NTN bezstykowe i jak na razie smigaja elegancko. Moze na weekend zdejme korbe zeby sprawdzic czy dalej bez zadnego rzezenia.



#23 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 maj 2019 - 10:33

No własnie, obawiałem się tego trochę przy tych łożyskach skośnych. Troche poczytałem, i własnie boje się, że przeciągnę i będzie do wyrzucenia.

No to chętnie posłucham, jak tam te NTN się sprawują. Zamawiałeś bezpośrednio od nich?



#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 maj 2019 - 11:09

NTN nie sa tak latwo dostepne, cena...

Swoje komplety, mam jeden zapasowy, kupowalem od Hambini.

Ale ostatnio Uraz podal namiary do sklepu w PL gdzie te lozyska sa duzo tansze. Jak to nie sa zadne podroby to bym z checia zakupil jeden zestaw.



#25 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 maj 2019 - 19:46

Kręcą się jak oryginalne. Aż się nie mogę nadziwić że może być taka różnica między łożyskami. 

 

To nie muszą być akurat NTN (LLB) takie same łożyska robi SKF (2RZ), FAG (2BRS), NSK (VV) i pewnie jeszcze kilku innych producentów. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#26 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 maj 2019 - 20:46

NTN maja metalowe koszyki, pozostale plastikowe, te powoduja wieksze opory przy malych obrotach, takie jakie wystepuja w rowerze. Roznice male ale sa.
Jak jeszcze ktos tego nie ogladal.

https://youtu.be/o7iZVfSDbiA

#27 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 25 maj 2019 - 21:00

To jakiś namiar na ten sklep :) ?



#28 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 maj 2019 - 15:11

Albeco


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#29 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 26 maj 2019 - 16:35

Hmm, ale z tego co widzę NTN nie ma łożysk 24x37x7, jedynie 25x37x7.



#30 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 28 maj 2019 - 23:01

Niespodziewanie korba przyszła, a Ja dalej nie zdecydowałem się na łożyska. Czytam o tych skośnych łożyskach, i niby musi być odpowiedni preload z zadanym momentem do korb shimano. Tylko, że nigdzie nie widzę opcji z jakimś narzędziem do dokręcania tego przy pomocy klucza dynamometrycznego.
Wszystko to jest taka porażka, że chyba po prostu zawiozę rower do serwisu i od ręki założą mi typowy press-fit (bo nawet nie mam narzędzi do tego).





Dodaj odpowiedź