Skocz do zawartości


Zdjęcie

Di2 10 Spd - Problemy Z Tylną Przerzutką


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 07 maj 2019 - 20:35

Hej, 

 

Mam problem - tylna przerzutka nie chce działać. Wszystko jeszcze w sobotę działało a dzisiaj wyjechałem na trening i kicha. Najpierw przerzucała o jedno przełożenie, a potem przestała w ogóle. Podładowałem baterię i to samo - najpierw dało się o jeden bieg przerzucić potem zero reakcji na manetkę. Co ciekawe, regulacja działa normalnie - da się wyregulować wózek równolegle do zębatki, a więc generalnie serwo działa. 

 

Wczoraj zdejmowałem i zakładałem łańcuch. Miałem trochę problemu z rozpięciem łańcucha i mogłem wózek trochę przesunąć, mogłem też łańcuch założyć na inną zębatkę niż była przed zdjęciem i być może trzeba to jakoś skalibrować, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. 

 

Próbowałem resetować połączenie sterownika z przerzutką (przycisk wciśnięty dłużej) - dioda zaczyna migać, słychać pracę silniczka na moment, ale nic to nie daje - dioda wciąż mruga, przerzutka daje się przełączyć 1-2 razy i koniec. 

 

Czasami podczas procedury wychodzenia z trybu awaryjnego wózek przechodzi całą kasetkę w tę i we wte, ale to też nie pomaga - dioda miga i koniec. Wychodzi na to, że przerzutka przechodzi w tryb awaryjny za każdym razem....

 

Ratunku - mam rower wyłączony, a kolejny trening pojutrze... 

 

pozdrawiam

 

Kal


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2019 - 22:15

Zrób update

#3 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 07 maj 2019 - 22:59

Zrób update

 

nie da się - to jest grupa 7970 - pierwsza generacja Di2


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017




Dodaj odpowiedź