Skocz do zawartości


Klasyka czy sloping ?


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2006 - 09:54

Na wiosne bede prawdopodobnie myslal o nowej ramie bianchi. Jak widze nawet moje "ukochane" bianchi zaczyna robic slopingi i wcale sie z tego nie ciesze. Nie wiem jak Wy ale mnie duzy sloping sie nie podoba. Na takiej ramie wyglada sie troche jak na "rowerku od mlodszego brata". Pewnie jestem konserwatysta, a to w chwili obecnej duza wada :-)

Pzdr
Stas

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 grudzień 2006 - 12:32

Ramy klasyczne powinny być teoretycznie trochę sztywniejsze wzdłużnie, a sloppingowe bardziej sztywne poprzecznie.
Mnie sięosobiście bardzo podobają ramy slopping'owe.
Miałem kiedyś rower na ramie o klasycznej geometrii, a teraz mam slopping (przepraszam za koła).
Dużo ładniejsza jest ta druga. Slopping jest teoretycznie lżejszy i ma nizej umieszczony środek ciężkości.

#3 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 21 grudzień 2006 - 13:01

Niewielki slooping jest faktycznie ładny ...
Ale chyba wtedy nieco wyżej jest kierownica - oczywiscie jest to kwestia jak sie ustawi kiere i siodełko, ale ....
Mam Treka rame ALU SLR, nie ma sloopingu, a te ze sloopingiem (alu) sa duzo tańsze u nich ...

#4 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 grudzień 2006 - 17:50

emer, też masz slopping tylko, że odwrotny ;-) Treka ramy mają rurę górną opadajacą w stronę steru.
Dobierając ramę sloppingową patrzy się na wirtualną długość. Rzeczywista długość górnej rury będzie większa zawsze.

#5 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 21 grudzień 2006 - 17:55

widzisz TU slooping "odwrotny" ? ;-)
To nie mój rower, ale na tej ramie ....

#6 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2006 - 20:39

Odwrotny slopping ladnie wyglada. Ten Trek podoba mi sie.

Pzdr
Stas

#7 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 22 grudzień 2006 - 14:34

Sloping odwrotny nieco większy jest ładny, jak w strym Colnago do jazdy na czas albo Cinneli Laser:) mniam
Emer czy mógłbyś się podzielić wrażeniami co do tej ramki Treka - też na nią miałem chrapkę, pytałem nawet na forum o opinie nazywając ja 1500tm jak w katalogu ale bez odpowiedzi

z tego co widziałem w sklepie, a raczej podnosiłem - była leciutka... Zastanawia mnie sztywność, trwałość, prowadzenie przy jej kątach...
Pozdrawiam
[/scroll]

[ Dodano: 2006-12-22, 14:39 ]
Tak się rozmażyłem że wam coś pokaże, może nie każdy lubi takie wariactwa jak ja ale zobaczcie Cinelli Laser

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 grudzień 2006 - 15:22

Piękne wykonane jest to Cinelli.

Ta rama Trek'a jest bardzo dobra. Kolega bardzo sobie chwali ją, a jeździ wyczynowo. Jest bardzo mocny i w tygodniu robi ~500km. Ma do niej czarną 105 i klasycze, samodzielnie składane koła.

#9 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 22 grudzień 2006 - 15:53

( ciach)Emer czy mógłbyś się podzielić wrażeniami co do tej ramki Treka - też na nią miałem chrapkę, pytałem nawet na forum o opinie nazywając ja 1500tm jak w katalogu ale bez odpowiedzi
z tego co widziałem w sklepie, a raczej podnosiłem - była leciutka... Zastanawia mnie sztywność, trwałość, prowadzenie przy jej kątach...
Pozdrawiam
[/scroll]


No cóż, mimo ze moze nie na temat, pozwole sobie wkleić to co napisałem na innym forum odnośnie tej ramy, przy czym moje doświadczenia z nia raczej niewielkie, przejechałem na niej moze 200km - ale wydaje mi sie ze jest dużo lepsza od mojej poprzedniej ...

edit:
jednak TU zapodałem ...

#10 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2006 - 21:42

Moje 0,03 PLN

1. Pierwsze slysze o sloopingu odwotnym ;-)

2. Ten trek powyzej to klasyczna rama

3. Roznice w sztywnosci ramy klasycznej/sloopingowej zacieraja sie ze wzgledu na inne roznice konstrukcyjne. Mozna zatem przyjac ze przyjete rozwiazanie techniczne nie warunkuje sztywnosci.

4. AFAIK UCI zabronilo stosowania ram z opadajaca gorna rura ?

#11 pingpongista2

pingpongista2
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądPołudnie

Napisano 22 grudzień 2006 - 23:36

ramy z opadjacą do przodu rura gorna sa niedozwolone w zawodowym kolarstwie, wiec zaden producent raczej nie ma w interesie produkowac ram ktorych i tak nikt nie kupi. kiedys owszem bylo to dozwolone, jednak zakazno tego podobnie jak roznych wielkosci kol: teraz oba kola MUSZA miec te sama srednice.
pozdro

#12 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudzień 2006 - 11:16

Moje 0,03 PLN
1. Pierwsze slysze o sloopingu odwotnym ;-)


Ale niektóre ramy tak maja. Moja zwykła polska treningówka opada o 2 cm ku przodowi na długości górnej rurki. Chyba, że to kwestia sterów, a bardziej widelca. Tego nie wiem.

#13 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 23 grudzień 2006 - 14:10

Swego czasu miałem trekkinga z klasyczną stalową ramą. Po wymianie widelca ze sztywnego na amora, teraz mam sloping. Muszę przyznać, że bardziej "rasowego" wyglądu dostał mój staruszek trekking. Szczerze mówiąc z mojego starego Diamonda (1996) pozostała jedynie rama i błotniki, które zakładam tylko przed wyprawami wielodniowymi.
Pozdro horny

#14 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 26 grudzień 2006 - 16:47

mi się wygodniej jeździ na ramie e sloppingiem ("normalnym" :P)

#15 luc

luc
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 04 styczeń 2007 - 17:12

Prosze Was o opinie na temat ramy accent via montana http://www.bikeonlin...07f3bbf40b3b4a.
Moze ktos z Was na niej jezdzi?Wyglada chyba O.K.,nawet szpeje z wyzszej pólki nie wygladały by chyba tak najgorzej ;-) no ale ciekawe jak sie na tym jezdzi.

#16 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2007 - 21:48

Niestety nie podoba mi sie. To oczywiscie kwestia gustu, ale nie podobaja mi sie ramy, ktore nawet sa lekkie ale wygladaja ociezale. Chyba marudze ? Jaka rama mi sie podoba ?
A wlasnie taka jak tutaj:
http://www.kolarstwo...r_mod_small.jpg
lub
http://www.kolarstwo...ecnos_small.jpg
Nic dodac nic ujac: klasyka, lekkosc, wytrzymalosc, geometria i ... emocje.

Pzdr
Stas

#17 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:34

Stas - chyba mamy podobne zboczenie ;)

#18 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:56

Takie ramy ważą 1900 - 2100g. Chyba, że najdroższe stalówki ~1400 - 1500g, ale cena 7000 - 10000zł.

#19 Gosc_BikerFG_*

Gosc_BikerFG_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2007 - 08:05

Prosze Was o opinie na temat ramy accent via montana http://www.bikeonlin...07f3bbf40b3b4a.
Moze ktos z Was na niej jezdzi?Wyglada chyba O.K.,nawet szpeje z wyzszej pólki nie wygladały by chyba tak najgorzej ;-) no ale ciekawe jak sie na tym jezdzi.


ja spotkalem sie z dobrymi opiniami na temat tej ramy, przynajmniej jesli chodzi o stosunek cena/jakosc.

#20 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 05 styczeń 2007 - 08:35

Prosze Was o opinie na temat ramy accent via montana http://www.bikeonlin...07f3bbf40b3b4a.
Moze ktos z Was na niej jezdzi?Wyglada chyba O.K.,nawet szpeje z wyzszej pólki nie wygladały by chyba tak najgorzej ;-) no ale ciekawe jak sie na tym jezdzi.


ja spotkalem sie z dobrymi opiniami na temat tej ramy, przynajmniej jesli chodzi o stosunek cena/jakosc.

a ja przeciwnie
http://www.forumrowe...showtopic=24729

pozdro horny



Dodaj odpowiedź