Skocz do zawartości


Zdjęcie

stery


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 20 luty 2008 - 13:02

witam
potrzebuję od was małej pomocy. Przyjechała do mnie właśnie nowa ramka author4403 i muszę teraz do niej dobrać stery. Według opisu rama jest pod stery zintegrowane. Pomierzyłem ją i wychodzi że wewnętrzną średnicę ma 42mm, zewnętrzną 47, oraz skos wewnętrzny 45 stopni. I teraz zastanawiam się jakich do niej szukać sterów. Polukałem na allegro ale tam jakoś nie za bardzo znajduję odpowiadające mi stery, kolega przyniósł mi też właśnie swoje, jakieś tam zapasowe, które znaleźć można też na allegro o tutaj: http://www.allegro.p...35_rzeszow.html jednakże te też nie pasują. Pomyślałem więc że się was poradzę. Macie jakiś pomysł jakie mogę kupić stery aby pasowały do w/w ramki??

#2 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 17:11

Jeśli to w miarę nowa rama to możesz zobaczyć w necie jakie stery ma założone rower katalogowy złożyony na tej ramie.

#3 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 20 luty 2008 - 20:14

Z tego co pamiętam,chociaż nie jestem pewny, ta rama posiadała stery typu Drop In czyli z łożyskami bezpośrednio osadzonymi w główce ramy.Takie stery w ofercie ma np.Ritchey.Swego czasu można je było kupić w www.centrumrowerowe.pl ale nie wiem jak sprawa w tej chwili wygląda...

#4 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 20 luty 2008 - 22:14

rama jest nowiutka (czyli nieużywana) jednakże nie mam pojęcia czy jest to rama z tego, czy z zeszłego rocznika. Jedyny porządny sklep internetowy oferujący rowery author, to www.velo.com.pl jedankże tam nie znalazłem ramy o takim modelu. No nic, będę szukał, jakbym wiedział że będę miał taki problem to bym kupił meridę :-|

#5 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 23:18

Kolego looknij na ramkę od spodu rury podsiodłowej, powinny być w tamtych okolicach jakieś info o powiedzmy materiale czy właśnie roczniku. Nie wiem dokładnie czy Author robi tak w swoich ramach ale generalnie właśnie tam najprędzej znajdziesz takie informacje. Pozdro!

#6 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2008 - 00:31

a możesz wrzucić zdjęcie ramy?
ewentualnie możesz napisać do Velo z takim zapytaniem jakie stery. Oni będą wiedzieć.

#7 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 21 luty 2008 - 08:09

na stronie velo w specyfikacji wszystkich rowerów pisze że zamontowane mają one stery RITCHEY Zero Logic Integ Comp 1-1/8". Przjerzałem kilkanaście stronek ale jak na razie jeszcze takiego modelu nie znalazłem. :-?
Co zaś się tyczy luknięcia na ramkę od spodu rury podsiodłowej oraz porobienia fotek, to wszystko to zrobię po południu jak wrócę z roboty. ;-)
pozdro

#8 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 21 luty 2008 - 08:12

Jak sama nazwa mówi rama jest z rocznika 2003 (4403).Author właśnie w ten sposób oznaczał rocznik ram(przynajmniej tak wcześniej było....).W przypadku Authora w nazwie modelu szosówek jedna cyfra zawsze oznaczała rocznik ;-) .
Odnośnie moje poprzedniego posta.....jestem raczej pewny, że są to stery, o których wspomniałem.Miałem kiedyś Authora Introverta z tego roku i tam były identyczne.

#9 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 21 luty 2008 - 08:21

oho to żeś mnie zaskoczył z tym rocznikiem!!! a ja myslałem że ona nie może być starsza niż z 2005!!! :shock: ;-) :mrgreen:

#10 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 21 luty 2008 - 11:09

Jak możesz podaj jakiś link lub podeślij fotki to Ci powiem,który to jest napewno rocznik ;-).
Spójż sobie na ofertę wyprzedażową rowerów w Velo:

http://www.velo.com....w/wyprzedaz.php

....masz tam kolejne modele rowerów na takiej ramie jak Twoja.Ostatni cyferka w symbolu każdego modelu odpowiada właśnie rocznikowi....

#11 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 21 luty 2008 - 11:53

na necie fotek samej ramy nie ma szans znaleźć!!! szukałem już ostatnio, przejrzałem masę stron i nic ale tak jak powiedziałem, jak wrócę z pracy to porobię fotki i wrzucę na neta, chociaż tak posiedziałem trochę na necie (szef wyszedł ;-) ) i chyba znalazłem:
http://www.sklep.bik...roducts_id=1797
wszystkie wymiary się zgadzają ale jeszcze do sprzedawcy napiszę i się zobaczy. :-)

#12 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 21 luty 2008 - 12:52

To są dokładnie stery jakich potrzebujesz :-D

#13 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 kwiecień 2008 - 19:38

poszukuje sterów 41,8 i to jeszcze nakręcanych pomocy!!

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#14 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 maj 2008 - 12:14

Co to za problem? Skoro 1 1/8" a Ty nie wiesz czy w pełni zintegrowane czy pół zintegrowane to kupujesz stery np Ritchey'a pół zint. (z miskami) i jeśli miski nie wejdą w ramę to na pewno wejda same łożyska, więc będziesz wiedział, że masz stery full int. W obu rodzajach sterów są takie łożyska. Tylk onie kup jakiegoś badziewia na łożyskach kulkowych w koszyczku. Musisz mieć maszynowe ACB.

#15 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 maj 2008 - 13:48

to mają być pół zintegrowane chyba nie robią nakręcanych zintegrowanych :-)

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#16 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 maj 2008 - 18:34

na necie fotek samej ramy nie ma szans znaleźć!!! szukałem już ostatnio, przejrzałem masę stron i nic ale tak jak powiedziałem, jak wrócę z pracy to porobię fotki i wrzucę na neta, chociaż tak posiedziałem trochę na necie (szef wyszedł ;-) ) i chyba znalazłem:
http://www.sklep.bik...roducts_id=1797
wszystkie wymiary się zgadzają ale jeszcze do sprzedawcy napiszę i się zobaczy. :-)

Blada cholera mnie trafia jak widzę, że dobry sklep stery pół zintegrowane nazywa zintegrowanymi :evil:
Będą dobre. Możesz kupić albo te i nie dawać misek, albo kupić Drop in bez misek. Śr. wewn. 42 mm i 45* to standardowy rozmiar pod łożyska 1 1/8" w pełni zintegrowane.

#17 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 05 czerwiec 2008 - 07:12

Ja mam też nówke rame i jest pod 1 1/8' tylko nie wiem jakie stery do niej.
Foty ramy http://picasaweb.goo...ok/PoisonCyanit

#18 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2008 - 07:34

potrzebujesz sterów IS [zintegrowane] z kątem 45stopni dół i góra, ich wymiar to chyba 41.8mm, ale sprawdź jeszcze suwmiarką dla pewności bo dawno temu to mierzyłem

#19 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 05 czerwiec 2008 - 10:19

ja to się namęczyłem żeby te stery zintegrowane do swojej ramy znaleźć, ale udało się w końcu. Kupiłem jakiś tam model Ritchey za bodajże 120 zł. Ale sklepu w tej chwili nie pamiętam :-| Chociaż jeśli Ci zależy to pomyślę i może sobie przypomnę bo trzeba przyznać że zarówno obsługę klienta jak i tempo wysłania paczki mieli świetne!!!

#20 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 05 czerwiec 2008 - 10:59

Wymiary
krótsza podwójna strzałka ma 41mm
dłuzsza ma 46mm

[ Dodano: 2008-06-05, 12:28 ]
Czy takie stery spasują http://extreme-shop....roducts_id=1023

Załączone miniatury

  • stery.jpg




Dodaj odpowiedź