Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Macie Doświadczenia Z Wkładkami (Itp) Do Butów - Fitting


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 takietam

takietam
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 08 maj 2019 - 08:23

Czy korzysta z was z ktoś z wkładek , tych do butów - specjalnie profilanych i tych pod buty ?

Macie jakieś doświadczenia ? 

Ja korzystam aktualnie dla jednej stopy z body geometry kolory pomarańczowego i czuje poprawę tak jak mniejszy ból w kolanie po dłuższej jeździe

 

Czy korzystalić z jakiś poradników , filmików a może udaliście się do specjalisty lub na tak zwany fitting ?

 

Pomogło Wam ? Jakie mieliście problemy i jaka teraz wygląda sytuacja ?

Jak długo korzystaliście / korzystacie z takich pomocy fizjoterapetycznych ?

 

Jak myślicie czy ważniejsza jest sama wkładka a może to żeby but był obisły i nogą nie "latała" w śroku również jest ważne?

A może zdecydowane lepszą poprawę daje wam sama zmiana pozycji (nie mam na myśli podstaw doboru ramy i ustawien ale drobne zmiany takie jak naachylenie siodła, kierownicy .

 

 

 



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 08 maj 2019 - 10:43

Mozesz kombinowac i sam dochodzic do przyczyn bolu.
Ale wydaje mi sie, ze rozsadniejsza i szybsza opcja jest bike fitting u sprawdzonego, doswiadczonego fittera.
Odnosnie samych butow i pedalow, mozna wprowadzac korekty, te najprostsze, ustawienie blokow, potem sa opcje wkladek korekcyjnych, rowniez podkladek pod bloki, ktore moga podniesc but ale rowniez zmienic jego kat wzgledem platformy pedalu.
Jest duzo opcji. Moze w twoim wypadku, to tylko kwestia zmiany ustawien punktow kontaktu z rowerem?

Osobiscie nie mialem potrzeby aby robic fitting z racji jakis dolegliwosci. Ale zrobilem takowy przy zakupie nowej ramy, byl w cenie.
Ale i tu chcialem miec pewnosc, ze jest to dobre miejsce. Tak z ciekawosci robilem to na systemie Guru w miejscu ktore np ustawialo pod TT Marcina Bialoblockiego.
Pierwsze co sie okazalo, ze przez dlugie lata jezdzilem na zle ustawionych blokach. Po korekcie, to byl najwieksza roznica jaka poczulem na plus.

Takze tym bardziej odczuwajac jakies dolegliwosci warto pojsc w kierunku fittingu.
  • takietam lubi to

#3 takietam

takietam
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 09 maj 2019 - 11:14

Tak z ciekawosci robilem to na systemie Guru w miejscu ktore np ustawialo pod TT Marcina Bialoblockiego.

 

możesz zapodać jakiegoś linka?

 

Tak fitting byłby najlepszy ale profejsonalny to koszt 500zł więc nie mało.

Samemu można poczytać , testować i sprawdzać.

 

Tak z ciekawości jak zmieniłeś ustawienie bloku ? Jakie  testy miałeś przeprowadzone ? 

Do wielu wniosków można dojść samodzielnie odpowiednio się edukując i sprawdzająć poradniki.

Pytanie czy masz dostęp do jakiś sprawdzonych porad?



#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 maj 2019 - 13:11

W moim przypadku, jak tylko wsiadlem na maszyne i zaczalem krecic, gosc od razu stwierdzil, ze mam zle ustawione bloki.
Doswiadczenie robi swoje.

https://triuk.com/guru-bike-fit/

#5 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 09 maj 2019 - 15:00

10 lat biegałem bez pojęcia o technice, biomechanice itp. . Jak już się nie dało przez kontuzje przesiadłem się na rower. Bike fitting tylko utrwalił kalectwo, którego się dorobiłem bieganiem. Są naturalne anomalie, które wymagają fittingu ale są nawyki, defekty , które powinno się korygować rolowaniem, rozciąganiem, ćwiczeniami korekcyjnymi. Teraz jest tego sporo np. na youtube. 


  • takietam lubi to

#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 09 maj 2019 - 15:43

Pytanie gdzie robisz fitting. Ja robiłem u fizjoterapeuty, a nie gościa, co się nauczył obsługiwać program (bo takich też tu mam) i zaczęliśmy właśnie od ćwiczeń i korekcji sylwetki całą rozmowę.
  • takietam lubi to

#7 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 09 maj 2019 - 15:51

Może miałeś szczęście i trafiłeś na odpowiedniego. Moje doświadczenie jest takie ( chyba 10 fizjo i kilku od bike fittingu), że jak sam nie ogarniesz to nikt za ciebie tego nie zrobi.



#8 takietam

takietam
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 13 maj 2019 - 21:17

10 lat biegałem bez pojęcia o technice, biomechanice itp. . Jak już się nie dało przez kontuzje przesiadłem się na rower. Bike fitting tylko utrwalił kalectwo, którego się dorobiłem bieganiem. Są naturalne anomalie, które wymagają fittingu ale są nawyki, defekty , które powinno się korygować rolowaniem, rozciąganiem, ćwiczeniami korekcyjnymi. Teraz jest tego sporo np. na youtube. 

 

 

Pytanie gdzie robisz fitting. Ja robiłem u fizjoterapeuty, a nie gościa, co się nauczył obsługiwać program (bo takich też tu mam) i zaczęliśmy właśnie od ćwiczeń i korekcji sylwetki całą rozmowę.

 

no właśnie panowie ot co. Wiadomo, można wydać 500 zł i być w :miarę spokojnym. 

Ale pewnośći nigdy nie masz. Dlatego samemu warto badać , słuchać ciałą i dowiadywać się.

Nie ma co ufać na ślepo a szczególnie fittingowi w cenie roweru.. Proszę was.





Dodaj odpowiedź