Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upgrade Di2 10S -> 11S


1 odpowiedź w tym temacie

#1 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 12 maj 2019 - 10:01

Hej,

Jako, że pojawiły się u mnie problemy z osprzętem (tym razem cale szczęście padły kabelki z łącznikiem), zastanawiam się, czy go nie odświeżyć. Części do grupy 7970 jest coraz mniej w obiegu, no i ceny niestety coraz wyższe na ebayu czy allegro. Wiadomo, trzeba zmienić klamkomanetki, kasetę, łańcuch, rogi na lemondkę, przerzutki, kable i baterię, natomiast mam takie pytania:

1. Jak z korbą - czy korba od Dura Ace 10 biegowej będzie kompatybilna z 11 biegowym łańcuchem? Jeżeli jednak będę musiał kupić nową korbę, to czy dam radę przełożyć lewe ramię ze starej korby? Mam tam pomiar mocy. A może da się założyć tylko zębatki 11 biegowe?
2. To samo z hamulcami - czy to będzie zgodne? Na logikę wydaje się, że tak, ale z doświadczenia wiem, że shimano lubi wprowadzać zmiany do nowych grup, tak, żeby ze starymi nie działało, może jakieś różnice w ciągu, itd.

pozdrawiam

Kal



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 maj 2019 - 22:12

Tarcze korb 11sp Shimano mają 4 śruby.
Łańcuch 11sp działa z grupą 10sp.
Korba 11sp DA wizualnie bardzo różni się od 10tki. Będzie to wyglądać w najlepszym przypadku dziwnie, nawet jeśli będzie pasować. Szaro-srebrna, wąska prawa, I sporo masywniejsza czarna lewa.



Dodaj odpowiedź