Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Pedały? Kéo 2 Max Carbon Czy 105 Pd‑R7000


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 26 maj 2019 - 09:51

Witam planuje wymianę swoich pedałów xlc pd 13 na coś lepsze. Zastanawiam się nad shimano 105 PD-R7000 badz Keo 2 Max Carbon, które będą lepsze? Zastanawiam się czy odczuje różnicę zmieniając swoje xlc pd 13 na droższy produkt. Jestem otwarty na sugestie.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 maj 2019 - 09:58

Nie odczujesz różnicy w funkcjonalności, jedynie waga będzie lepsza.

 

Do podanej dwójki dopisałbym jeszcze Xpedo Xpedo NXS albo Keywin. Xpedo znam od lat i korzystam z zachwytem z kilku modeli, a z Keywin nie korzystałem, ale opinie mają bardzo dobrą.


  • newjunior lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 26 maj 2019 - 17:29

Wybierz lżejsze,pamiętam że zmieniłem kiedyś pedały w podobnej klasie  ale kilkadziesiąt gramów lżejsze i różnica w jezdzie była wyrażna.


  • newjunior lubi to

#4 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 28 maj 2019 - 10:40

Może bardziej łożyska lub punkty podparcia mają znaczenie, aniżeli waga. Nie sądzę byś wyczuł 20-30g różnicy na wadze pedałków.



#5 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 28 maj 2019 - 12:08

Na masie rotacyjnej 30 gramów juz czuć w nogach .



#6 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 28 maj 2019 - 12:27

Przy obręczach kół / ogumieniu może i jest to do wyczucia, bo rotacja po największym promieniu. Przy pedałkach ja osobiście nie jestem w stanie wyczuć, no ale może ktoś jest



#7 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 29 maj 2019 - 10:20

30 gramów jest odczuwalne? Takiej różnicy nie odczujesz ani na kole ani w pedałach. Nie będę liczył ale taka różnica w wadze (gdziekolwiek) będzie na granicy błędu statystyczne w pomiarze. Różnicy można szukać w łożyskach, trwałości i ogólnej jakości wykonania odpowiadającej za użytkowanie pedałów. Używałem Keo 2 Max Carbon i byłem zadowolony.



#8 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 29 maj 2019 - 10:57

Załóz  oponę 30 gramów cięższą to poczujesz róznicę.Ja czuję te gramy nawet w pedałach .



#9 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 29 maj 2019 - 11:19

A wiesz, że te 100 gramów to w najlepszym wypadku będzie 1W (i to na podjeździe)?



#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 maj 2019 - 11:39

30 gramów jest odczuwalne? Takiej różnicy nie odczujesz ani na kole ani w pedałach. Nie będę liczył ale taka różnica w wadze (gdziekolwiek) będzie na granicy błędu statystyczne w pomiarze. Różnicy można szukać w łożyskach, trwałości i ogólnej jakości wykonania odpowiadającej za użytkowanie pedałów. Używałem Keo 2 Max Carbon i byłem zadowolony.

Blad statystyczny pomiaru? Tzn masz wage ktora pokazuje +/- 30g? Ja bym zaczal od zmiany wagi :)

Fakt 30g nie robi roznicy ale jak sie zacznie dodawac te nie robiace roznicy "30g" tu i tam, to cuzamen do kupy nagle robi sie roznica.

 

Jak te obecne Xpedo sa tak dobrze wykonane jak te na jakich przyszlo mi jezdzic lata temu, to polecam. Nie wiem jak teraz ale wtedy to mieli multum roznych modeli.

To byl magnezowy pedal z Ti oska, bardzo lekki, po zmianie stalowych srubek regulujacych napiecie sprezyny na alu waga byla ok 190g. Do tego elegancka alu nakretka/zaslepka zamykajaca oske, lozyska, zero plastyku. Do tego wszystkiego pedaly kosztowaly dosc male pieniadze, tylko £30. 



#11 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 29 maj 2019 - 11:51

Błąd pomiaru mocy. Mowa tutaj o tak małej różnicy, że ciężko ją uwzględnić w testach.





Dodaj odpowiedź