Skocz do zawartości


trasy treningowe- Dolnośląskie


39 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_zielu85_*

Gosc_zielu85_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2008 - 19:01

Dolnośląskie, Wrocław, dst 83km

Trasa: wyjazd z Wrocławia ul. Obornicką (dr nr342)>Szewce, Pęgów, Oborniki Śląskie> (dr nr340) Rościsławice, Wołów> droga na Brzeg Dolny> (dr nr341) Brzeg Dolny, Uraz, Pęgów> dr342 (powrót do Wrocławia)

Typ trasy: bliżej Wrocławia droga płaska, w okolicach Oborników znajdziemy kilka podjazdów (pasmo trzebnickie), brak ograniczeń dla rowerów.

Uwagi: moim zdaniem bardzo dobra trasa, stosunkowo dobra nawierzchnia, jest kilka gorszych odcinków (okolice Szewców)(Oborniki-Wielka Lipa trasa przez las na której znajdziemy trochę dziur)(Brzeg Dolny- Uraz trochę gorszej drogi). Po drodze jest mnóstwo sklepów. Ruch drogowy jest największy na dr.342 Wrocław-Pęgów, dalej ruch jest niewielki. Co prawda droga jest dość wąska ale przy natężeniu ruchu jaki na niej panuje nie jest to większym problemem .

[ Dodano: 2008-02-23, 19:57 ]
Dolnośląskie, Wrocław, dst 70km

Trasa: Wrocław ul. B. Krzywoustego (dr nr8)>Długołęka>Oleśnica + powrót

Typ trasy: zupełnie płaski odcinek, na tym odcinku nie ma ograniczeń dla rowerów.

Uwagi: nawierzchnia idealna (oprócz bardzo krótkiego odcinka przed samą Oleśnicą), ruch drogowy cholernie duży:) mnóstwo tirów i warunki zbliżone do drogi ekspresowej, plusem dodatnim jest to że można swobodnie jechać rowerem- oprócz tego krótkiego odcinka gorszej drogi przed Oleśnicą, na całym dystansie jest szerokie pobocze (margines)

[ Dodano: 2008-02-23, 20:17 ]
Dolnośląskie, Wrocław, dst 110km

Trasa: wyjazd z Wrocławia ul. Obornicką (dr nr342)>Szewce, Pęgów, Oborniki Śląskie>(dr nr340)Wilczyn, Droszów, TRZEBNICA, Zawonia, Dobroszyce, OLEŚNICA>(dr. nr8)Oleśnica, Długołęka, WROCŁAW

Typ trasy: bliżej Wrocławia droga płaska, w okolicach Oborników znajdziemy kilka podjazdów (pasmo trzebnickie), pagórki aż za Trzebnicę, dalej płasko, brak ograniczeń dla rowerów.

Uwagi: Jak widać jest to połączenie dwóch poprzednich tras które mniej więcej opisałem, co do odcinka Oborniki-Oleśnica, muszę się przyznać że dość dawno tamtędy jechałem ale zapamiętałem że była tam dobra droga.

#2 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 24 luty 2008 - 21:03

Dolnośląskie, Kamienna Góra, dystans - 182km

Trasa: Kamienna Góra --> Marciszów --> Jelenia Góra --> Szklarska Poręba --> Świeradów Zdrój --> Szklarska Poręba --> Karpacz -->Kowary --> Kamienna Góra

Typ trasy: bardzo wymagająca, wiele podjazdów (najcięższe to: Płonina, Szklarska Poręba,
Orlinek(Karpacz), Przełęcz Kowarska, jeśli ktoś chce to dodatkowo przełęcz Okraj).


Uwagi: przebiega przez kilka ruchliwych odcinków, zawiera w sobie najciekawsze(czytaj: najbardziej wymagające) podjazdy okolic Karpacza i Szklarskiej Poręby.



Pzdr 8-)

#3 Pawe³

Pawe³
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Skądwrocław

Napisano 10 maj 2008 - 01:38

Dolnośląskie, Wrocław, dst 70km

Trasa: Wrocław ul. B. Krzywoustego (dr nr8)>Długołęka>Oleśnica + powrót

Typ trasy: zupełnie płaski odcinek, na tym odcinku nie ma ograniczeń dla rowerów.

Uwagi: nawierzchnia idealna (oprócz bardzo krótkiego odcinka przed samą Oleśnicą), ruch drogowy cholernie duży:) mnóstwo tirów i warunki zbliżone do drogi ekspresowej, plusem dodatnim jest to że można swobodnie jechać rowerem- oprócz tego krótkiego odcinka gorszej drogi przed Oleśnicą, na całym dystansie jest szerokie pobocze (margines)

Witam,
Zman troszkę inną trasę, która przebiega mniej uczęszczanymi drogami.Jest troszke gorszej jakości,ale jedzie sie bardzo przyjemnie.Musisz wyjechać z Wro ul.Kiełczowską i jechać przez Kiełczów na Oleśniczkę i Oleśnię.Można z tej trasy odbić także na Jelcz-Laskowice i Oławę bądź Namysłów.
Dość często śmigam tą trasą,więc jeśli będziesz miał ochotę na wspólną jazdę to zapraszam - oczywiście amatorsko :)
Znam też trasę do Trzebicy bocznymi drogami ale za to bardzo przyjemną.
Pozdrawiam serdenie i życzę miłych treningów.

#4 Mudas

Mudas
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 czerwiec 2008 - 14:52

Dolnośląskie, Zawonia, dst 30km

Trasa: Zawonia -> Skarszyn -> Trzebnica -> Zawonia

Typ trasy: nawierzchnia w wiekszosci idealna, stosunkowo malo samochodow.

Uwagi: jak ktos chce potrenowac "gorki" to trasa idealna, plaske odcinki praktycznie nie istnieja :mrgreen: Suma podjazdow na okrazenie 300m. Ja zazwyczaj robie 3 - 4 kolka, w polowie zawracam i jade odwrotnie co by sie nie nudzilo. Jak by ktos byl chetny na wspolne treningi to zapraszam aczkolwiek czesto tez MTB w gorach jezdze wiec z czasem kiepsko ale idzie sie umowic ;-) .

Pozdrawiam
Marcin

#5 Bolo Yeung

Bolo Yeung
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 sierpień 2008 - 19:23

Dolnośląskie, Wrocław, dst 31

Aby dotrzec na wytyczona trase przejezdzam 7km ale moim zdaniem poludniowe czesci Wroclawia i regionu sa najladniejsze.

Wroclaw (Wojszyce) -> Wysoka -> Komorowice -> Szukalice -> Galowice -> Wilkszyn -> Pasterzyce -> Bogunow -> Zerniki Wielkie -> Zorawina -> Suchy Dwor -> Biesztrzykow ->Wroclaw (Wojszyce)

typ trasy: kilka gorek, malo samochodow

uwagi: po drodze mozna spotkac paru kolarzy gdy okoliczne drogi sa moim zdaniem dosc popularnie przez nich odwiedzane.

kilka fotek z okolicznych miejscowosci:



Widok z nad A4 na Medlow
Widok na Zorawine
Radomierzyce
Szukalice

PS. Jakis koment do zdjec moze ? ^^

#6 czlowiekzdubaju

czlowiekzdubaju
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWrocław/Kraśnik

Napisano 21 styczeń 2009 - 14:03

Witam !
Zastanawiałem się ostatnio, gdzie blisko Wrocławia można pojeździć pod górę ;-) Jeździłem jesienią w strone Trzebnicy - jest tam troche górek ... Ale przechodząc do mojego pytania, Czy da się na Ślęże wyjechać na szosówce :?: :mrgreen: jest tam jakikolwiek asfalt ?
Nigdy tam nie byłem więc nie mam pojęcia co się tam dzieje ...
Pozdrawiam

#7 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2009 - 17:24

Przełęczą Tąpadła można wjechać na Ślężę, oczywiście nie na samym szczyt, ale na wysokość ok 600m npm

#8 czlowiekzdubaju

czlowiekzdubaju
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądWrocław/Kraśnik

Napisano 21 styczeń 2009 - 18:41

oo to mnie naprawde cieszy :-) jakoś wolę jeździć pod górke i z górki niż po płaskim terenie :roll:
Czyli jak dobrze rozumuje będzie około 300metrów różnicy w pionie , a to już coś :-D

BTW. Na Dolnym Śląsku - a bliżej - Srebrna Góra - byłem tam w tym roku w wakacje (niestety bez rowerka) jest kosmicznie fajny podjazd z samej przełęczy pod samą fortece 8-)

#9 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2009 - 20:09

Czemu ja tego tematu wcześniej nie widziałem :oops: :evil:

1.Wrocław--->Trzebnica wyjazd przez Zakrzów,Pawłowice natępnie wiochy Ramiszów,Pasikurowice,Siedlec,Godzieszowa,Skarszyn,Głuchów Górny,Raszów Trzebnica

Traska na 60km (tam i powrót tą samą drogą) pod drodze trochę płaskiego troche łatwych podjazdów i zjazdów(do samej Trzebnicy długi zjazd gdzie spokojnie można puścić hamulce ),tragedii nie ma z jakością drogi jest tak na 4 nie licząc Pasikurowic...
Po drodze ładne obrazki i parę stajni więc trasa cieszy oko

1a.To samo Tylko powrót tak jak pisali koledzy powyżej przez Pęgów wyjdzie 80km

1b. zamiast w Skarszynie skręcać do Godzieszowej można pojechać prosto i jechać przez Szczodre do wro nie pamiętam dokładnie ale będzie +/-70km

2.Wrocław-->Sobótka wyjazd niestety przez Bielany(zna ktoś jakąś fajną trasę by ominąć ten koszmar??) następnie Tyniec mały,Żerniki małe,Krzyżowice(kolejna stajnia i moja była szkoła),Gniechowice,Żurawiec,Solna,Ręków,Nasławice i Sobótka w tą i z powrotem ok.90/100km Trochę płaskiego,trochę górek(wspomniana przełęcz Tompadło) ładne obrazki pałace,konie itp.

na razie tyle

#10 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2009 - 20:23

oo to mnie naprawde cieszy :-) jakoś wolę jeździć pod górke i z górki niż po płaskim terenie :roll:
Czyli jak dobrze rozumuje będzie około 300metrów różnicy w pionie , a to już coś :-D

BTW. Na Dolnym Śląsku - a bliżej - Srebrna Góra - byłem tam w tym roku w wakacje (niestety bez rowerka) jest kosmicznie fajny podjazd z samej przełęczy pod samą fortece 8-)


uff...też tam podjeżdżałem - zastanawiałem się czy nie zejść z roweru - od strony Ząbkowic jest stromo, ale z drugiej strony już jest bardziej łagodnie. Ogólnie to polecam objechać sobie Góry Sowie - do Walimia to nawet zrobili asfalt bo TDP tam jechało, ale częściowo jest drobna poniemiecka kosteczka.

#11 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:01

dokładnie, Góry Sowie są wspaniałe :) Walim,przełęcz Jugowska, Jodłownik, Srebrna Góra i cała masa innych ;]

#12 Gosc_rout_*

Gosc_rout_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:23

Ja polecam taka traske (ok. 110km) - Wroclaw-Dlugoleka-Trzebnica-Oborniki-Wolow-Brzeg-Pegow-Wroclaw. Dosc ciekawa trasa , pare fajnych podjazdow , niestety prawie od samych Obornik jest juz plasko.

#13 szalony kolarz

szalony kolarz
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 21 styczeń 2009 - 23:15

Czemu ja tego tematu wcześniej nie widziałem :oops: :evil:

1.Wrocław--->Trzebnica wyjazd przez Zakrzów,Pawłowice natępnie wiochy Ramiszów,Pasikurowice,Siedlec,Godzieszowa,Skarszyn,Głuchów Górny,Raszów Trzebnica

Traska na 60km (tam i powrót tą samą drogą) pod drodze trochę płaskiego troche łatwych podjazdów i zjazdów(do samej Trzebnicy długi zjazd gdzie spokojnie można puścić hamulce ),tragedii nie ma z jakością drogi jest tak na 4 nie licząc Pasikurowic...


Tragedia to jest wyjeżdżajac z Wrocka ta trasą. Hmmm fajne traski
1.Milicz - Sulmierzyce - Odolanów - Ostrzeszów - Twardogóra - Milicz 140km i całkiem fajna nawierzchnia. Bardzo płasko i na zimę idealna trasa.

2.Trzebnica - Oborniki - Wołów (tam zjezdżamy na wojewódzką 338 do Lubiąża. Później w strone Środy Śl 94 - 346 przez Kąty Wrocławskie do Oławy - 396 do Bierutowa - 451 Oleśnica - 340-stka do Trzebnicy.
Fajna traska na weekend latem około 240km w ładnym asfalcie

3. Trzebnica - Sułów - Żmigród - Strupina - Wołów - Oborniki - Trzebnica
po drodze mozna jeszcze przy okazji zrobić dwie małe pętelki:
pierwsza: Oborniki - Siemianice - Prusice - Kopaszyn - Kuraszków - Oborniki (za Kuraszkowem jedna wedlug mnie z najładniejszycg Trzebnickich zmarszczek)
druga: Trzebnica - Przecławice - Kowale - Trzebnica (PIKNE WIDOCZKI)

4. Bolesławiec - Szprotawa - Kożuchów - Nowogród Bobrzański - Żagań - Iłowa - Ruszów - Bolesławiec . 180km po pieknych borach dolnosląskich i równiuteńkich asfalcikach. Przed Nowogrodem niezbyt przyjemne kilka km bardzo ruchliwej krajówki. To jest jedna z moich ulubionych trasek

5. Bolesławiec - Złotoryja - Chojnów - Chocianów - Gromadka - Bolesławiec To tys jedna z lepszych trasek w okolicy Bolca - ruch niewielki i nawierzchnia ładna.

6. Jelenia Góra - Podgórki moje kochane ;-) - Świerzawa - Proboszczowice - Pielgrzymka - Lwówek Śl - Pławna - Wleń - Siedlęcin - Jelenia Góra.
Cudowne widoki, pare mocniejszych podjazdów.

7. A tu najbardziej hardcorowa trasa. 2 razy ja zrobiłem w zeszłym sezonie i nie mohe się doczekać następnego.
Bolesławiec - Lubań - Leśna - Pobiedna - Świeradów - ..ufff zakręt śmierci - Szklarska Poręba - Piechowice - Karpacz - Kowary - Gruszków - Karpniki - przełęcz Trzcińska - Trzcińsko - Janowice Wielkie - Wieściszowice - przełęcz Rędzińska - Rędziny - Raszów - Okraj - Mniszkowice - Janiszów - Kamienna G - Kaczorów - Wojciechów - Podgórki (jak sie nazywa ta górecka??) - Świerzawa - Gozdno (kolejna ładna górecka) - Złotoryja - Bolesławiec tą trase szczerze polecam :!: :mrgreen:

#14 Gosc_Bartek_*

Gosc_Bartek_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2009 - 09:19

5. Bolesławiec - Złotoryja - Chojnów - Chocianów - Gromadka - Bolesławiec To tys jedna z lepszych trasek w okolicy Bolca - ruch niewielki i nawierzchnia ładna.


Trasa fajna, ale nawierzchnia na odcinku Złotoryja - Chojnów - Chocianów jest beznadziejna. Zwłaszcza odcinek Chojnów - Chocianów jest na szosówce prawie nieprzejezdny. Teraz po zimie będzie pewnie jeszcze gorzej.

#15 szalony kolarz

szalony kolarz
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 22 styczeń 2009 - 12:31

nie wiem o czym mówisz. Ja tamtędy nawet po ciemku mogę jeździć. ;-) Może przez ten las przed Chocianowem od Rokitek jest dziurawo, ale da się jechać. W porównaniu do szos koło Milicza lub Międzyrzecza gdzie mam czasami okazję jeździć to koło Bolca jest całkiem fajne. A znam perę tras które jednak w naszych okolicach trzeba unikać np. Chocianów - Przemków - Nowe Miasteczko
lub 279 koło Twojego miasta ;-)

#16 Gosc_Bartek_*

Gosc_Bartek_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2009 - 12:55

Faktycznie odcinek w okolicach Rokitek jest najgorszy.
Kiedyś wybrałem się z Zielonej Góry do Chojnowa przez Przemków i odcinki brukowe ostro dały mi w kość. Jakby kiedyś zrobili tam asfalt, to byłoby ok, bo ruch niezbyt duży.
Trasa 297 z kolei jest dobrej jakości, ale duuuużo samochodów powoduje, że najbezpieczniej tam nie jest. Coraz trudniej znaleźć jakąś fajną trasę z dobrą nawierzchnią i niezbyt ruchliwą.

#17 szalony kolarz

szalony kolarz
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 24 styczeń 2009 - 14:58

297 z Bolca do Jeleniej nie jest ruchliwa, za to mamy po drodze kilka przyjemnych podjazdów. A te brukowe odcinki Na trasie Przemków - Chojnow według mnie sa praktycznie nie przejezdne na szosówce... :-/

#18 pistolet

pistolet
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 05 luty 2009 - 22:39

Hej. Wybieram się do Kotliny Kłodzkiej. Planuję trasę z Katowic przez Czechy z tym, że chciałbym wjechać do kotliny od wschodniej strony, ale tak żeby nie wbijać się do Paczkowa tylko przez góry przejechać od razu do Lądka Zdroju. Na zdjęciach satelitarnych widziałem, że są tam drogi w okolicach miejscowości Zalesie. Zdaję sobie sprawę, że pewnie tamtymi drogami jeżdziła kiedyś straż przygraniczna i szosą może być ciężko. Był ktoś kiedyś w tamtych okolicach ?

#19 anis6845

anis6845
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 październik 2009 - 17:15

Dolnośląskie, Wrocław dst. ok 50km

Wyjazd z Wrocławia ul. Krzywoustego, kierujemy się na Długołękę "8". Skręcamy na Szczodre, kierujemy się na Dobroszów Oleśnicki koło PZW w prawo(zjeżdżamy z drogi głównej, która jest w lewo), Januszkowice, Jaksonowice, Węgrów, Krakowiany, Boleścin, Piersno, Skotniki, Tarnowiec, Cielętniki, Rzędziszowice, Węgrów, Jaksonowice, Januszkowice...

Jest to teren górzysty, mały ruch samochodowy(Wyjątek odc. Wrocław-Szczodre, ale można z Psiego-Pola pojechać na Zakrzów i Szczodre), Droga w 95% jest to nowy asfalt.

Miłej Jazdy.

PS. Można jeszcze na tą trasę dojechać z Trzebnicy. Wygląda to następująco: Trzebnica ul. Oleśnicka, Głuchów Górny, Skarszyn, Boleścin, Piersno, Skotniki, Tarnowiec, Cielętniki, Rzędziszowice, Węgrów, Krakowiany, Boleścin, Skarszyn...
Tej trasy nie znam, lecz droga z Trzebnicy do Skarszyna/u (?) Też jest górzysta.

#20 milox

milox
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądOleśnica

Napisano 16 kwiecień 2010 - 20:33

trasa Oleśnica-Twardogóra-Goszcz-Twardogóra-Oleśnica
dystans ok 50km
czas 2h
nawierzchnia (poza jednym odcinkiem zaznaczonym na czerwono) bdb
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź