Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osprzętowe dylematy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
863 odpowiedzi w tym temacie

#21 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 23 luty 2007 - 20:18

raczej nie. Co do kultury pracy, to na wakacjach jeździłem na Chorusie Carbon, i byłem pozytywnie zaskoczony, mimo wcześniejszego doskonałego zdania. Co do shimano, to nie jestem w stanie obiektywnie ocenić osprzętu szosowego. Co do mtb, to mam LX/XTR, i jest bdb :) jeżdżę już ponad rok na tym napędzie, i nawet z łańcuchem nie było problemu. Słowe m, super. Nie wiem, jak jest na szosie, ale myślę że podobnie. ;-)

#22 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2007 - 21:04

... ale co z tego jak po 1000km lancuch hg73 byl do wyrzucenia? cn7701 tez wiele wiecej nie wytrzymywal.

Tez jestem fanem CAMPA, ale jak gdzies tam juz pisalem w jednym z rowerow "zaprzykaznilem" sie z SH. Nie neguje, ale nie chce mi sie wprost wierzyc aby lancuch SH hg73 byl po 1000 km jak to piszesz "do wyrzucenia". To znaczy ze tak szybko sie rozciaga ? Wlasnie taki mam przy tym rowerze. Zrobilem juz na nim okolo 2000 i ... zaczynam sie martwic. Sprawdzam i jest wszystko OK ... jak narazie.

Pzdr
Stas

#23 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 luty 2007 - 21:31

no moze nie nadawal sie do wyrzucenia, ale byl juz calkiem blisko.
na specjalnym przyrzadzie do pomiaru zuzycia lancucha to hg73, na ktorym zrobilem ok 1000km wychodzilo 0,7-0,75. niewiele brakowalo do granicy zuzycia czyli do 1.
kiedy dojedziesz juz do tej 1ki, albo ja przekroczysz mozesz miec problemy przy wymianie lancucha na nowy. lancuch moze sie poprostu nie przyjac.

np cn7701 po 1000km mial zuzycie ok 0,25-0,3 czyli znacznie mniej. ale to i tak lipa w porownaniu do campy. 2500 km - zero wyciagniecia. ;-)

#24 geos

geos
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz zoo :-)

Napisano 23 luty 2007 - 21:55

ad. klamkomanetek: pomijając subiektywność wrażeń w jeździe z shimano lub campagnolo oraz trwałość wyrobów obu firm, duże znaczenie ma dla mnie fakt, że klamkomanetki Campagnolo można po prostu rozebrać, naprawić, złożyć, znów rozebrać itp., podczas gdy taka sztuczka z klamkomanetkami shimano niekoniecznie się kończy sukcesem. sporo uwag, które czytałem na temat shimano dotyczyło też ich awaryjności z byle powodu: a to przysłowiowe ziarenko piasku, a to a zamarznięta kropla deszczu zimą itp.

wybieram campagnolo :-)

pozdrawiam!
geos

#25 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 23 luty 2007 - 22:22

Malik, a na czym robiłeś ten test ?? ja mam XTR-a z 6000km.... i nie wiem, co mam o nim sądzić :->

#26 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 23 luty 2007 - 23:29

zuzycie lancucha sprawdza sie np czyms takim LINK .

mozna tez zmierzyc lancuch jakas miarka na 10 ogniwach czy ilu tam.. nie pamietam ;-)

#27 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 28 luty 2007 - 14:05

Ja z pytaniem co do gornego chwytu. Dawno temu jezdzilem na klamkach Suntour, ktore przypominaly Campe i nie bylo zle. Byl to moj ulubiony chwyt, rzadko jezdzilem w dolnym (tylko gdy bylo z gorki lub trzeba bylo hamowac). Bylem juz zdecydowany kupic Campe, ale teraz nie wiem. Shimano rzeczywiscie lepiej lezy w gornej, ale tyle co macalem w sklepie to przy zmianie przelozenia zawsze wciskalem hamulec ( tak na 1/3 ). Czy Campa jest naprawde niewygodna, czy tylko czuc to przy porownaniu z Shimano. Aha, przy shimano w gornym chwycie nie wiem co zrobic z kciukiem, bo przeszkadza mi pancerz.

#28 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2007 - 14:31

Mam stosunkowomale dlonie, i przy gwaltownej probie zlapania za klamy zdazalo mi sie "puknac" palcami w klamke ktora sie odchylala w tym momencie do wewnatrz. Wybierajac teraz klamy raczej zdecydowalbym sie na Campe.

#29 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 28 luty 2007 - 15:33

w Campie może jest mniej pewny chwyt, ale za to wygodny :)

#30 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 28 luty 2007 - 22:00

w shimano tez jest wygodny. campa po prostu ma troche mniejsze klamki i to juz kwestia gustu a raczej przyzwyczajenia jak kto woli :)

#31 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 01 marzec 2007 - 11:35

Klamki Shimano maja fajna gume, lekko klejaca i miekka, Campy jest duzo twardsza. Pytanie, czy do Campy mozna zdobyc podobna (zamiennik)?

#32 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2007 - 12:26

Pasja objawia sie miedzy innymi tym, ze czlowiek kochajacy sprzet tylko tej jednej firmy jest w stanie slepo wybaczyc jej wiele wad i nie zauwazyc zalet innego ..... I nie dotyczy to tylko CA czy SH. Moim zdaniem nalezy w takich sprawach podchodzic niezwykle chlodno i logicznie rozpatrywac wszystkie zle i dobre aspekty wyboru. Na tym miedzy innymi polega profesjonalizm. Dlatego miedzy innymi wsrod lekarzy zabiegowcow istnieje niepisane prawo, ze raczej nie wykonuje sie zabiegu na bliskim czlonku rodziny.

Pzdr
Stas

#33 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 marzec 2007 - 13:08

Klamki Shimano maja fajna gume, lekko klejaca i miekka, Campy jest duzo twardsza. Pytanie, czy do Campy mozna zdobyc podobna (zamiennik)?

B-T-P. Wykonane z pianki, zczepiane pod korpusem klamki na rzep. Cena 35 €.
http://www.b-t-p.de/...ccessories.html

#34 kaktus188

kaktus188
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądBiłgoraj

Napisano 04 marzec 2007 - 16:03

Uwarzam ze xenon campy jest salidniejszy od tiagry.Co do Shimano to ultegra i dura-ace jest to klasa nizsze "odpowiedniki" czyli choc by 105 uwazam juz za pod kategorie.Polecam xenona zdecydowanie od Tiargy :-)

#35 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2007 - 17:00

Uwarzam ze xenon campy jest salidniejszy od tiagry.Co do Shimano to ultegra i dura-ace jest to klasa nizsze "odpowiedniki" czyli choc by 105 uwazam juz za pod kategorie.Polecam xenona zdecydowanie od Tiargy :-)

:-) :-) Rozbawila mnie ta 105 jako tak zwana podkategoria. Ja milosnik CAMPA od wielu, wielu lat - nie mialbym odwagi ....

Pzdr
Stas

#36 pañcio

pañcio
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 18 marzec 2007 - 19:58

no właśnie - każdy popełnił pewnie błąd przy zakupie części/akcesoriów rowerowych
i chciałby ostrzec innych przed popełnieniem tego samego błędu - ja zacznę:

lampka tylna Cat Eye TL-LD 270 tył model 2007 !!!!!!!!!!
(wcześniejszy nie pasował do sztyc powyżej 36 mm):

Dołączona grafika

cypuch do regulacji siły obejmy wystaje 2 cm na prawo od osi ramy/szycy i załatwił mi piękną bliznę na udzie (a giczoły mam akurat szczupłe)

zdecydownie ostrzegam !

pozdr
pańcio

#37 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 18 marzec 2007 - 21:05

Do letniej szosowki (tak na wszelki wypadek zapadniecia zmroku) polecam zdecydowanie to: http://www.sigmaspor...?punkt=features

Pzdr
Stas

#38 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 18 marzec 2007 - 22:19

tez mi odstawalo, przykleilem tasma. potem po dojsciu do wniosku, ze ponakiuj mi to obcialem i z bliznami nie jezdze

#39 Gosc_Skee-Ball_*

Gosc_Skee-Ball_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2007 - 10:01

Ja nie polecam tylnej piasty Formula RB 35. Koronki kasety wrzynają się w aluminiowy korpus bębenka, oś się wygina, przy mocniejszym depnięciu bębenek czasami się krzywi na osi. Ważę co prawda ponad 100 kg - może pod kimś lżejszym ta piasta zachowuje się normalnie.

#40 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2007 - 15:52

Nie polecam :-)
- trzech blatow na korbie
- pedalow z noskami
- za malej ramy
- opon >23C
- siodelek skorzanych
- instalowania torebek pod siodlem
- ramy ze zbyt duzym sloppingiem
- marnych jakosciowo licznikow bezprzewodowych
- zbyt wysoko podniesionych klamkomanetek
- jazdy bez zapasowej detki
- jazdy bez spodenek z pampersem
- jazdy bez kasku

:-) :-)

Pzdr
Stas