Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak Bazy, Brak Progresu? Trening Z Pulsometrem.


67 odpowiedzi w tym temacie

#61 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 lipiec 2019 - 13:35

Ale co to jest 20 tysi w rok? Tylko w tym roku obecnie tyle mam, a mamy dopiero lipiec.

W ciągu 5-cio letniej kariery mam przejechane 140 kawałków i uważam , że nie jest to jeszcze jakoś specjalnie dużo. Tylko moich 2-kolegów pierwszych z brzegu ma zdecydowanie więcej.

Dodam tylko, że tych UM po chociażby 1000 km trochę już w kraju mamy w sezonie. Cały sezon, a zaczyna się już w marcu , a kończy pod koniec września to jest minimum 20 tysięcy km przejechanych w samych imprezach, a gdzie reszta?

Typowy zawodnik UM waha się z przebiegiem rocznym 35-50 tys km zatem o bańkę nie jest aż tak ciężko w całej karierze z tym związanej, a wielu jeździ do 70-tego roku życia.

 

Jeżdżę czasem ultra i znam sporo osób, które zajmują czołowe lokaty, ale żadna z nich takich przebiegów nie robi. Bardziej niż ilość kilometrów liczy się jakość jazd, czołówka bardziej skupia się na specjalistycznych treningach niż beznamiętnym tłuczeniu długich dystansów. Mało kto ma tyle czasu, żeby poświęcić kilkadziesiąt godzin tygodniowo na jazdę rowerem. Ludzie mają rodziny, pracę itp. Tak że ktoś jeżdżący 35-50 tysięcy km rocznie jest bardzo nietypowym zawodnikiem UM.
Wyjątkiem jest kosmita z Elbląga, który rowerem wirtualnie dojeżdża na Księżyc  ;)



#62 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 26 lipiec 2019 - 14:25

Jeżdżę czasem ultra i znam sporo osób, które zajmują czołowe lokaty, ale żadna z nich takich przebiegów nie robi. . Tak że ktoś jeżdżący 35-50 tysięcy km rocznie jest bardzo nietypowym zawodnikiem UM.

Więc jednak...znasz sprawę od wewnątrz, ale mi też wydawało się to mało wiarygodne.

Bo pomiędzy mówi że robi a rzeczywiście robi jest ogromna różnica. Dlatego poprosiłem o dowody



#63 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2019 - 15:59

Kaido ma profil na stravie więc widać. Zresztą ma sporo racji bo kiedyś przeglądałem te stravove rankingi, robią one wrażenie zwłaszcza te w skali światowej . Pamiętam jak raz zrobiłem 2300 km w miesiąc. Z początku też myślałem że to dużo ,w Polsce na stravie była to pierwsza 20 tka , ale zalogowałem się na ten światowy ranking i gdzieś chyba koło 600 miejsca :P to samo w rankingach przewyższenia. Raz wyszło mi 9000m pionu w tydzień,4 msc w Polsce bo to był jakiś późny okres październik albo listopad , myślę sobie wow, góral ze mnie, ale patrzę w skali świata a tam najlepsi trzasneli 3 everestingi w ciągu tygodnia :P

PS. Z ciekawosci nawet teraz wpisałem się na july cycling distance chellenge i z przelotem 1670 km w tym miesiacu 2990miejsce na 260 tysięcy ludzi :) rekordzista ma w tej chwili 5500km, na 100 miejsce mają już lekko ponad 3000 km, a do końca miesiąca jeszcze troche zostało

#64 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2019 - 16:05

Góral to ktoś kto umie szybko jezdzić pod dłuższe podjazdy, a nie ktoś z brzucholem kto nabija przewyższenia na hopkach po 20-120 m up. 2400 w miesiac to miałem pare razy pod rząd. 



#65 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 19:08

Jeżdżę czasem ultra i znam sporo osób, które zajmują czołowe lokaty, ale żadna z nich takich przebiegów nie robi. Bardziej niż ilość kilometrów liczy się jakość jazd, czołówka bardziej skupia się na specjalistycznych treningach niż beznamiętnym tłuczeniu długich dystansów. Mało kto ma tyle czasu, żeby poświęcić kilkadziesiąt godzin tygodniowo na jazdę rowerem. Ludzie mają rodziny, pracę itp. Tak że ktoś jeżdżący 35-50 tysięcy km rocznie jest bardzo nietypowym zawodnikiem UM.
Wyjątkiem jest kosmita z Elbląga, który rowerem wirtualnie dojeżdża na Księżyc  ;)

Podałem tylko przykłady ludzi których część jeździ UM, część jeździło UM, a część jeździ dla siebie. Chodziło generalnie o cyfry. Jaka jest skala widać to np na Endomondo w rywalizacjach, gdzie nazwiska znam i nie są to ściemy. Przykład ludzi jeżdżących UM podałem pod kątem, że nie każdy je rejestruje szczególnie jeżeli chodzi o starszych zawodników.

 

Nawet na Wiśle, pierdoła, mówię gościowi znajdziemy się na stravie, bo tak najszybciej, to otrzymałem odpowiedź pytającą, a co to k...a jest? Tak że ten...

 

Oczywiście nie jest tak , że rok w rok ktoś tyle trzaska z wiadomych powodów, bywa, że jest rok dwa odpoczynku od takich przebiegów.


CykloOpole !!! :)


#66 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 lipiec 2019 - 20:18

A wiesz ilu ja takich znam co im żal d..pę ściska, siedzą po internetach  i tu próbują swoich sił. Do wszystkiego potrzebują dowodów, bo nie są w stanie swoim móżdżkiem ogarnąć prostych tematów.

 

Tak to pier..ć może każdy, w ciemnej d..pie był, gówno widział.

Brawo, wreszcie ktoś mu prosto z mostu powiedział prawdę. Tylko jedno ale, z nim nie ma sensu jakakolwiek dyskusja, bo one kończą się zawsze tak samo. Jedno musisz wiedzieć, teraz zacznie cię inwigilować w internecie, już znalazł różne statystyki i dane, a uwierz, to dopiero początek. Rusek jaki czy uchol. HGW.



#67 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 26 lipiec 2019 - 21:26

Jak ktoś ma konto na stravie to sobie może wejść w distance chellenge i poogladac profile:) tam paru ma już lekko ponad 30 tys km w tym roku, a u jednego widziałem 315 tys ogólnie. Wszedłem w jego profil, konto od 2011 r więc 8 lat więc około 40 tys km rocznie ale druga strona medalu taka że lata po płaskich.

#68 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 27 lipiec 2019 - 00:47

Wyrzeźbione ponownie.

 

 

Jak będę musiał tu znowu sprzątać, temat leci. Dobranoc :)


  • astronom i Arni lubią to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman




Dodaj odpowiedź