Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak Się Ubrać


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 11:58

1) Jak się ubrać na trening gdzie temp wynosi 8-11’C

2)Jak się ubieracie na trening gdzie temp wynosi 15’C

Ps. Przy jakich temperaturach nie używacie potówki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 willy

willy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 lipiec 2019 - 14:26

Mega indywidualna sprawa. Każdy odczuwa temp nieco inaczej. 

Zależy też od intensywności planowanej jazdy. Tego czy jest wiatr, czy bezwietrznie. Czy jest słonecznie, czy nie itp itd

Mocno uśredniając dla mnie osobiście

- 15 - 18C to shorty + koszulka z długim rękawem i potówka jako warstwa bazowa

- 15 - 12C. dochodzi cienka koszulka termiczna, długie spodnie i buff na szyję. 

- 12 - 10C grubsza koszulka termiczna + dochodzi cienka czapka

- 10 pojawia się kurtka i rękawiczki z długimi palcami, później ocieplacze na buty

 

Generalna rada odnośnie ubioru. Ubierz się tak żeby pierwsze 15 minut czuć delikatny chłód. Rozgrzejesz się i reszta treningu będzie komfortowa. Najgorsze co możesz zrobić to ubrać się za ciepło i spocić. Wilgotna skóra wychładza się zdecydowanie bardziej niż sucha. Efekt będzie taki, że na rozgrzewce będzie Ci przyjemnie, potem zrobi się za gorąco, spocisz się i zaczniesz marznąć mocniej niż jakbyś ubrał jedną warstwę mniej.

 

Na pewno metodą prób i błędów dojdziesz do swoich preferencji. 

 



#3 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 15:45

Mega indywidualna sprawa. Każdy odczuwa temp nieco inaczej.
Zależy też od intensywności planowanej jazdy. Tego czy jest wiatr, czy bezwietrznie. Czy jest słonecznie, czy nie itp itd
Mocno uśredniając dla mnie osobiście
- 15 - 18C to shorty + koszulka z długim rękawem i potówka jako warstwa bazowa
- 15 - 12C. dochodzi cienka koszulka termiczna, długie spodnie i buff na szyję.
- 12 - 10C grubsza koszulka termiczna + dochodzi cienka czapka
- 10 pojawia się kurtka i rękawiczki z długimi palcami, później ocieplacze na buty

Generalna rada odnośnie ubioru. Ubierz się tak żeby pierwsze 15 minut czuć delikatny chłód. Rozgrzejesz się i reszta treningu będzie komfortowa. Najgorsze co możesz zrobić to ubrać się za ciepło i spocić. Wilgotna skóra wychładza się zdecydowanie bardziej niż sucha. Efekt będzie taki, że na rozgrzewce będzie Ci przyjemnie, potem zrobi się za gorąco, spocisz się i zaczniesz marznąć mocniej niż jakbyś ubrał jedną warstwę mniej.

Na pewno metodą prób i błędów dojdziesz do swoich preferencji.

dzieki wielkie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2019 - 17:09

Ja dodam jeszcze bezrękawnik. Jest przydatny szczególnie w górach, na podjazdach rozpinasz i efekt jest taki jakbyś go nie miał, a na zjazdach daje spory komfort. Nawet zatrzymywać się nie musisz. A schowany do kieszonki zajmuje tyle co nic.
  • iamkevin lubi to

#5 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 17:27

1) Jak się ubrać na trening gdzie temp wynosi 8-11’C
Krótkie spodenki + nieocieplane nogawki, krótka koszulka + potówka np merynos + rękawki, na głowę chusta typu buff, na buty lekkie ochraniacze, rękawiczki z długim palce. Na długie zjazdy lekka kurtka przeciwwiatrowa. Jeśli temperatura zbliża się do 8 stopni (w dół) ubieram lekką bluzę z windspoperem i zakładam ocieplane nogawki.
 
2)Jak się ubieracie na trening gdzie temp wynosi 15’C
Krótkie spodenki,  krótka koszulka z rękawkami + potówka "siateczka". Na długie zjazdy kamizelka.


#6 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2019 - 17:42

Dla mnie super się sprawdza kombinacja rękawków, nogawek i kamizelki wiatrówki.
Dobieram sobie według warunków a głównie na ilość warstw ma wpływ nie temperatura tylko wiatr i słońce bądź jego brak. W ten sposób spokojnie do 12 stopni sobie jeżdżę, jak jest chłodniej wrzucam na koszulkę kurtkę/bluzę która jest dla mnie wystarczajaca do temperatury 5 stopni.

#7 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 18:16

Potówkę stosuje zawsze ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • manfred lubi to

#8 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2019 - 18:45

Potówka w górach zawsze, na płaskim jak jest upał ponad 30 stopni to nie zakładam.
  • iamkevin lubi to

#9 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 09:14

Polecicie jakieś potówki ? Potrzebuje z krótkim i długim rękawem. Oczywiście w przystępnej cenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 lipiec 2019 - 09:30

Letnie?

Nike Pro Combat, Under Armour Heatgear, trochę mniej Adidas Techfit. Są też ich odmiany z ociepleniem. Mam taką wersję od UA i zdecydowanie polecam. Jak dobrze poszukasz, to z krótkim rękawem znajdziesz w okolicach 80zł, z długim 100zł.


  • iamkevin lubi to

#11 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipiec 2019 - 14:45

Ostatnio kupiłem potówkę ekoi carbon fiber ;) Nazwa nazwą, ale uważam że jest świetna.
  • iamkevin lubi to

#12 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2019 - 16:39

Letnie?
Nike Pro Combat, Under Armour Heatgear, trochę mniej Adidas Techfit. Są też ich odmiany z ociepleniem. Mam taką wersję od UA i zdecydowanie polecam. Jak dobrze poszukasz, to z krótkim rękawem znajdziesz w okolicach 80zł, z długim 100zł.


Nabyłem Heatgeara z rekomendacji netowych. Miała być rewelacyjna. W moim odczuciu, kogoś kto potrzebuje czegoś bardzo efektywnego, jest przeciętna. Szybkość wysychania gorsza niż Endura czy Gore. UA i Endura w bardzo podobnej cenie.
Ciekawe że nosząc rozmiar L z IS pasował L a z Endury S.
  • iamkevin lubi to

#13 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 06 lipiec 2019 - 18:44

Mam dwie dhb, dobre, szybko schną i nie śmierdzą. Mam też Alturę i nie polecam - za gruba, zostaje mokra i szybko robi się nieświeża.
  • iamkevin lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#14 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 lipiec 2019 - 10:58

I takie siatkowe, letnie i cieplejsze z długim rękawem, znajdziesz w Decathlonie w dobrych cenach ;)



#15 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 07 lipiec 2019 - 19:06

Jeździłem też sporo w podkoszulkach z bambusa i higienicznie doskonale, miłe w dotyku i nieźle regulują temperaturę.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#16 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 07 lipiec 2019 - 19:38

Co myślicie o tej „ Nike Pro Top Compression „


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#17 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 07:53

Jakiś model z takimi nakładkami antypoślizgowym, żeby koszulka termo się nie obsuwała ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#18 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2019 - 19:14

Koszulki termo czyli bielizna raczej nie mają wstawek antypoślizgowych- nie spotkalem się z tym w żadnej.
Na skórę, pod szelki spodni- wiekszość trzyma się aż za dobrze.
  • Marcin321 i iamkevin lubią to

#19 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 lipiec 2020 - 04:25

Letnie?
Nike Pro Combat, Under Armour Heatgear, trochę mniej Adidas Techfit. Są też ich odmiany z ociepleniem. Mam taką wersję od UA i zdecydowanie polecam. Jak dobrze poszukasz, to z krótkim rękawem znajdziesz w okolicach 80zł, z długim 100zł.

Czy potowką może być cienka bluza z 100 % poliestru w której biegam w temperaturze poniżej 15na pulsie? Rozumiem że jej zadaniem jest odprowadzanie potu

Facebuk i  YT  Strava




Dodaj odpowiedź