Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sram Apex - Regulacja Lub Wymiana Przedniej Zmieniarki


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ursus12

Ursus12
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 07:28

Cześć,

 

mam problem z regulacją SRAM-a APEX-a i ich przedniej przerzutki w rowerze żony.

Tzn. przerzutka jest wyregulowana i zmienia blaty, jednak siła jaka jest potrzebna do wrzucenia z małego blatu na duży jest nie do ogarnięcia dla mojej żony. Dodatkowo SRAM-a trzeba delikatnie "nadrzucić" żeby zmienić blat. To wszystko sprawia, że żona ma uraz do zmiany na mały blat, bo ma problem z powrotem na duży. Jeździ więc na przekosach łańcucha, a jak już zmieni to powrót na duży blat jest sporym wyzwaniem - czasami musimy się wręcz zatrzymać i ja jej muszę zmienić blat...  

 

Przerzutka jest po 2 regulacjach w różnych warsztatach, linka praktycznie nowa, pancerz też. Podobno "ten typ tak ma". I tu pojawia się pytanie - co zrobić żeby chodziło to lżej ?

Czy wina leży w przerzutce czy klamce ? Czy zmiana na  Rivala coś da ? Może Force 22 ? Zmienić samą przerzutkę czy razem z klamką ?

Ostatecznością jest przejście na Shimano, ale tu musiałbym chyba zmienić wszystko - bo przód działający na Shimano a tym na SRAM-ie to jakieś hiper zamieszanie dla mojej lepszej połówki... 

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak zmusić przód do działania, lub co zmienić żeby zmieniał ;)  



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2019 - 08:35

Jaki to rower? Ślizg jest nieuszkodzony? Przerzutka ma niezatarte zamiasy?
Czy ty zmieniajac bieg z przodu czujesz faktycznie większy opór w zestawieniu ze swoim rowerem?

#3 Ursus12

Ursus12
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 09:00

Jaki to rower? Ślizg jest nieuszkodzony? Przerzutka ma niezatarte zamiasy?
Czy ty zmieniajac bieg z przodu czujesz faktycznie większy opór w zestawieniu ze swoim rowerem?

 Rower z linku: https://www.radialcy...-road-bike.html

Ślizg cały, przerzutka praktycznie nowa. U siebie mam 105 i nie ma porównania jeśli chodzi o lekkość zmiany przełożenia. 105 działa dużo lżej, ale jest to też wyższa grupa niż APEX. 



#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2019 - 09:36

Rama ma wewnętrzne prowadzenie linek? Może to jest przyczyna.
Nowe 105tki 2x11 chodzą bardzo lekko, zasługa mechanizmu klamki i ramienia przerzutki. Mam Srama I chodzi ciężej.



Dodaj odpowiedź