Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sram E-Tap, Kompatybilność


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 16 lipiec 2019 - 09:33

Witam 

mało informacji w sieci ale może ktoś cos....

 

mam pytanie do użytkowników i ludzi interesujących się tematem nowinek. 

 zaczyna mi chodzić po głowie Etap i szukam info - bo bezprzewodowe -  bo lubie minimalizm a w Di2 jednak są kable.

 

1. czy Etap występuje - w starszych rocznikach jako wersja 11 rzędowa ?

2. czy 12 rzędowe te nowsze można jakoś przeprogramować zeby łykała 11 rzędów albo i może 10 ? 

 

3. czy jeżeli mam kasete i korbe shimano 11 - wystarczy wrzucić manetki i przerzutki E-tap i będzie hulać bez problemu czy może jest to bardziej skomplikowane  ( wiem że jak 12rz to ii koła nowe a to juz odpada wiec 11rz )  ? 

 

4. czy musi być i dedykowana korba i może nawet kaseta  ( ale w sumie dlaczego by miała ) ? 

 

 

Pozdr.

 



#2 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 16 lipiec 2019 - 09:58

Witam 

mało informacji w sieci ale może ktoś cos....

 

mam pytanie do użytkowników i ludzi interesujących się tematem nowinek. 

 zaczyna mi chodzić po głowie Etap i szukam info - bo bezprzewodowe -  bo lubie minimalizm a w Di2 jednak są kable.

 

1. czy Etap występuje - w starszych rocznikach jako wersja 11 rzędowa ?

2. czy 12 rzędowe te nowsze można jakoś przeprogramować zeby łykała 11 rzędów albo i może 10 ? 

 

3. czy jeżeli mam kasete i korbe shimano 11 - wystarczy wrzucić manetki i przerzutki E-tap i będzie hulać bez problemu czy może jest to bardziej skomplikowane  ( wiem że jak 12rz to ii koła nowe a to juz odpada wiec 11rz )  ? 

 

4. czy musi być i dedykowana korba i może nawet kaseta  ( ale w sumie dlaczego by miała ) ? 

 

 

Pozdr.

Rzekłbym, że raczej bardzo dużo informacji w sieci, wystarczy w google nacisnąc magiczny przycisk "szukaj".

1. Etap przede wszystkim pierwotnie był grupą 11-rzędową. Dopiero w najnowszej odsłonie AXS jest to grupa 12-rzędowa.
2. Nie
3. Wystarczy, pod warunkiem że kupisz poprzednią wersję grupy
4. Tak, ale tylko w przypadku najnowszej wersji AXS



#3 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 16 lipiec 2019 - 10:14

szukałem  szukałem niestety wiekszość jest odnośnie nowości 12rz a o kompatybilności to już nie ma praktycznie nic.

 

ok , dzięki to wszystko jasne. 

Pozdrawiam 





Dodaj odpowiedź