Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetrenowanie?


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 12:17

Hej kupiłem szosę, zacząłem nią jeździć do pracy 25km w jedna i w droga. Wiec dziennie robię 50. W środy i piątki robię dzień wolnego. Kiedy będę wiedział ze mój organizm jest przetrenowany? A może taka jazda nic nie daje i nie zbuduje dobrej formy taka jazdą?

Dajcie znać dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:51

Ale co znaczy dobra forma?
Poniedziakek, wtorek, czwartek. 150kmx4=600 km.
Nie podałeś jakie warunki terenowe masz. Jak przejeżdżasz te 25 km. Ile ci to zajmuje.
Co chcesz robić.
Bo wg mnie masz pewną szansę że przyzwyczaisz tyłek do siodła.
Tyle zrobić jest szansa.

#3 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 14:38

8143f8d124cee8a9dcd12de7a9a2db24.jpg

40/45 min tyle czasu zajmuje mi jeden kurs do pracy 25


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2019 - 16:29

Przetrenowany w tej sytuacji, 3 jazdy w tygodniu 2x45 minut - mógłbyś być jeśli twój stan jest fatalny. Jesli nie jest to będziesz trochę zmęczony.
Po 45 minutach masz 8h przerwy w pracy. Wracasz do domu i znowu przerwa.
Masz szansę głównie na poprawę nastroju.
Możesz się "złoić" przez 45 minut, a dokładnie to przez może 20-15, bo na rozruch przed bardzo ostrą jazdą przyda się rozgrzewka.
Żebyś coś wymiernie poprawił to powrót do domu musiałbyś wydłużyć I zrobić "trening". Inaczej znowu masz rozgrzewkę I kilkanaście minut do domu.

#5 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 16:43

Zapomniałem dodać ze w soboty jeszcze śmigam 50. Co mogę zrobić żeby poprawić swoją jazdę i uciec z amatorstwa, oczywiście chciałbym zachować swoje dojazdy do pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:11

 Co mogę zrobić żeby poprawić swoją jazdę i uciec z amatorstwa

 

"Ucieczka z amatorstwa" poprzez naukę z forum... Chciałbym napisać że dłuuuga droga jeszcze przed tobą, ale to byłoby zbyt optymistyczne z mojej strony.



#7 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:16

No i pogadane. Niczego się nie dowiedziałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:22

Musisz zacząć trenować, czyli robić coś poza dojazdami do pracy, bo to nie są treningi. Ale, że wyjście z amatorstwa?!

#9 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:32

Zależy jaka praca bo praca pracy też nie jest równa. Pracując fizycznie, do tego jeżdżąc rowerem, w skali całego dnia, jest to wysiłek wiekszy niż nie jeden zagorzały "ćwicuś" go wykonuje obklejony w różnego rodzaju elektronikę i inne cuda na kiju
  • astronom i vpablov lubią to

#10 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:35

33-37km/h? Niezła średnia jak na 25km. Rozumiem, że droga prosta, bez ruchu i zatrzymań/spowolnień (światła, skrzyżowania np.). Wszystko to na początku przygody z szosą? Ja bym z amatorstwa uciekał jak najszybciej.

Abstrahując, to na takich krótkich odcinkach można się upalić i jakąś tam formę zrobić. Organizm się szybko przyzwyczai do wysiłku. Można to urozmaicać interwałami, ale na 25 km wiele się nie wymyśli.

#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2019 - 21:10

Zapomniałem dodać ze w soboty jeszcze śmigam 50. Co mogę zrobić żeby poprawić swoją jazdę i uciec z amatorstwa, oczywiście chciałbym zachować swoje dojazdy do pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Chcesz uciec od amatorstwa - czyli co chciałbyś osiągnąć?
Ile masz lat?

#12 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 lipiec 2019 - 21:52

Jak już pracuje i dopiero zaczyna jeździć, to i tak za późno :P



#13 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 lipiec 2019 - 00:16

Oj widzę, że gorące uczucie się tu rozpala... 

 

Hej kupiłem szosę, zacząłem nią jeździć do pracy 25km w jedna i w droga. Wiec dziennie robię 50. W środy i piątki robię dzień wolnego. Kiedy będę wiedział ze mój organizm jest przetrenowany? A może taka jazda nic nie daje i nie zbuduje dobrej formy taka jazdą?

 

Mój stary znajomy chwalił się, że robi 100 pompek codziennie. I w ogóle nie był zmęczony. Okazało się, że robił co jakiś czas 10 pompek, po mniej więcej godzinie kolejną "serię". I nic, a nic się nie męczył. Twardziel.

 

Z drugiej strony do pracy/z pracy 35 km/h to niezłe tempo. Poproszę dowód w postaci codziennych logów (np. strava) do udowodnienia tegoż wyczynu. Obrazek profilu nic nie przekazuje. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#14 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:38

Ale to jest tylko 25 km, rozumiem gdyby było 100 i codziennie 35 km/h.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź