Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu Takie Tanie?


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:18

Podróbki ?

https://m.ebay.pl/it...6.c100408.m2460


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:45

Nie, choć zapewne niektórzy zaraz napiszą, że  tak.

 

Starsze roczniki w wersji OEM, których się wyzbywają, a że jest tego sporo, nie idzie to przez iluś pośredników - stąd te ceny.

 

Mam te koła od innego sprzedawcy, nowszy rocznik, ale stamtąd, prześwietliłem je od A-Z porównując też z druga parą kół z oficjalnej dystrybucji, przetestowałem pod każdym kątem, koła mają już sporo przejechane i przeżyte, mogę polecić.


  • iamkevin lubi to

CykloOpole !!! :)


#3 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:51

Szukam kół mavica, myślisz ze znajdę coś lepszego ? Oczywiście cena odgrywa najważniejsza role.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:54

W tej cenie nie znajdziesz. Są dostępne też na Alli wiec nie ma potrzeby zabawy w paypale.

 

Jeżeli chodzi o te alu Cosmicki to nawet z normalnej dystrybucji Mavica są one warte swej ceny.

 

 


CykloOpole !!! :)


#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:58

Sprzedawca pisze że nie jest to produkt oryginalny.
  • iamkevin lubi to

#6 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 22:05

Trafiłem taką informację:

 

"Our project is a genuine product produced by Chinese manufacturers. Please contact me if you need a French original origin project."

 

Ale wiem też, że oprócz produkcji w Rumunii Mavic robił też w Chinach.

 

Mam i te francuskie i chińskie i chińczyki maja inny skuteczniejszy frez na powierzchni hamującej, a tak są to jota w jotę te same koła. W kołach rozbierałem z ciekawości nawet piasty.


  • iamkevin lubi to

CykloOpole !!! :)


#7 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 04:13

Sprawa rozchodzi się o to, ze pękła mi obręcz w moim kayriumie 18c8b850e73e2cc4df036e36336727be.jpg83a7345b26e48534655788bc777149de.jpg

Szukałem wszędzie obręczy, i tylko znalazłem u jednego kolesia we Włoszech, rocznik 2017-2018 Link poniżej.

https://m.ebay.pl/it...Id=671466924879

Ja niestety nie mam pojęcia, z którego roku jest moje obręcze, kupowałem używane dwa sezonu temu. Czy rocznik ma znaczenie ? Chyba ze macie jakaś tańsza alternatywę na obręcz, ten sam profil tyle samo slotów na nyple wkrecane od mavica, tak abym bez problemu dało się przepleść piastę




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:54

Rocznik nie ma znaczenia, te koła produkowane są od 2011r, zmieniały się tylko naklejki.

 

Ale jak chcesz możesz sobie dokładnie sprawdzić rocznik, wystarczy podać nr. seryjny z obręczy  na stronie Mavic`a

https://tech.mavic.c...php?fil=2&co=UK

 

Z tego co widzę to trochę walniętych tych kół jest, zresztą u znajomego na warsztacie  Cosmic`ki widywałem dużo rzadziej ( najczęściej po dzwonach) jak Ksyriumy gdzie właśnie poddawały się obręcze  na tylnym. Jakbym miał  wybierać obręcz za 100 ojro, a zakup nowych Cosmiców z tego linku lub z Alli zdecydowanie wybrałbym Cosmic`ki, a te Ksyriumy zostawił na części ( dokładniej piasty).

 

Jest jeszcze opcja kupna samej obręczy 30- ki pod 20 nypli + prostych szprych aero od DT i przeplecenia tego.


CykloOpole !!! :)


#9 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:18

Powiem Ci, ze mam mały dylemat. Trochę obawiam się tych kół z Chin. W necie jest ogrom tylnych obręczy ksyriumów uszkodzonych w ten sam sposób co moja. Kupię ta obręcz za 100 euro i jedna dziura i pęknięcie od nypla gwarantowane. Dla tego zastanawiam się nad nowymi kołami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 09:04

Nie ma czego się obawiać.

 Ja co prawda kupowałem stąd:

https://pl.aliexpres....33f35c0f9vGUap

Bo była wersja z czerwonymi naklejkami, które pasowały mi do ramy, rocznik 2016 Mavic Cosmic Elite S .

Wiele opisałem w temacie na tym forum.

https://szosa.org/to...c-cosmic-elite/

Jak i na Szajbajku gdzie chyba nawet więcej osób na tych kołach obecnie jeździ.

 Pokonałem na tych kołach już ponad 5000 km i oczywiscie wymieniłem 3 szprychy, ale tylko dlatego , że w ramach testów wytrzymałościowych skakałem na nich przez tory i większe przeszkody, skoków było na prawdę sporo, każde koło szosowe by się tu poddało, a w wielu przypadkach nie było by mowy o szprychach , a o obręczach :) Na prawdę nie ma się do czego przyczepić.

Pomimo iż mam styczność z produktami Mavic`a dodatkowo konsultowałem z człowiekiem, który od lat sprzedaje Mavic`a i posiada na prawdę sporą wiedzę w tym temacie. Koła były rozbierane na części pierwsze i porównywane z drugim zestawem nabytym z oficjalnej dystrybucji Mavic`a ( tu chyba z Harfy).


CykloOpole !!! :)


#11 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 09:50

W takim razie zastanowię się. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#12 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:33

Spoko, nie ma za co.

 

Pozdr!


CykloOpole !!! :)


#13 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 09:09

Możesz podesłać link, który będzie na 100% pewny, żeby koła nie przyszły kwadratowe :D
Oponki mam 23mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#14 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 09:35

Wyżej już podałem :)

https://pl.aliexpres....33f35c0f9vGUap

 

Widze , ze od wczoraj przesyłka staniała, a koła lekko podrożały. Branie musi być.

Tu masz je zdecydowanie tańsze.

https://pl.aliexpres...rchweb201603_52

 

Kwadratowe nie przyjdą, ludzie biorą tam z kilku miejsc gdzie są te koła dostępne i jest ok.


  • iamkevin lubi to

CykloOpole !!! :)


#15 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 12:33

Ile mniej więcej czekałeś na przesyłkę ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#16 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 19:22

Chyba z miesiąc.


CykloOpole !!! :)


#17 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:34

Kurcze, w sumie wychodzą taniej niż moje niskoprofilowe składaki na obręczy mavic open pro (32h) i piastach shimano 105... No ale moje (2+ kg) pewno dłużej przy mojej wadze (80-90 kg) pożyją.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#18 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:04

Podróbki ?

https://m.ebay.pl/it...6.c100408.m2460


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na 100% podróbki. I te z linków podanych przez kaido2 to też podróbki.



#19 iamkevin

iamkevin
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:14

Zdecydowałem ze kupię oryginalne, używane cosmic. Ale dzięki Panowie za pomoc.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#20 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 02 sierpień 2019 - 11:20

Na 100% podróbki. I te z linków podanych przez kaido2 to też podróbki.

Na jakiej podstawie tak sądzisz?

 

Bo mam i te koła i te prawilne Mavic i pod każdym względem sa takie same, jedyna różnica to ten frez na powierzchni hamującej.

 

Kurcze, w sumie wychodzą taniej niż moje niskoprofilowe składaki na obręczy mavic open pro (32h) i piastach shimano 105... No ale moje (2+ kg) pewno dłużej przy mojej wadze (80-90 kg) pożyją.

Spokojnie wytrzymają, jesteś nie wiele ode mnie cięższy, te koła sa po pierunie sztywne. Ogólnie z Cosmiców jestem bardzo zadowolony.

Na tych kołach skakałem i dość ostro je katowałem.

Obecny przebieg to ponad 5 koła i wyglądaja jak bym je dopiero co z pudełka wyjął.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź