Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fizik R4B Uomo / Z Jaką Siłą Przymocować Bloki

SPD/SL bloki buty

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 małyRonnie

małyRonnie
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 07:46

Dzień dobry. 

Szanowni Państwo proszę o poradę, zastanawiam się czy jest istotne z jaką siłą dokręcam standardowe bloki Shimano do butów Fizik R4B Uomo? Co prawda do ich budowy zastosowano karbon ale nigdzie nie ma żadnej informacji jakoby należało się przejmować ilością dołożonych Nm. Dziękuję z góry za wsparcie, to mój pierwszy sprzęt tego rodzaju, pozdrawiam serdecznie.



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2019 - 08:00

Przez 20 lat poprostu dokręcam bloki :) nie miałem do tej pory szczęścia niczego zniszczyć poza jednym gwintem płytki mocującej; winą jednak nie było zbyt mocne dokręcanie tylko beznadziejnej jakości materiał płytki.
Po pierwszej jezdzie sprawdź dokręcenie śrub. Po kilku również.

#3 małyRonnie

małyRonnie
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 08:10

Wielkie dzięki za opinię, dokręcę je porządnie w takim razie bez obawy :-) Miłego weekendu :)



#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2019 - 08:42

Oczywiscie nie ma pewnosci ile masz pary w rękach; jednak bloki są plastikowe, duże (rozkład siły) więc bardziej niż na uszkodzenie podeszwy stawiam że miałbyś szansę zerwać gwint.

#5 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 03 sierpień 2019 - 08:44

Przykręcam bloki prostokątnym imbusem trzymając za krótki koniec. Nie da rady przekręcić, bo bolą palce i taka siła wystarcza.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#6 małyRonnie

małyRonnie
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 09:08

pary mam raczej mniej niż więcej więc nie powinienem zrobić zbyt dużego spustoszenia ;-) dzięki Panowie



#7 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudzień 2019 - 14:23

Shimano podaje moment dokręcania 5-6 Nm.

Poniżej link do instrukcji, str. 13.

https://si.shimano.c...0002-07-POL.pdf





Dodaj odpowiedź