Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa Izalco Race 9.7


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Buroczek

Buroczek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 12:38

Witam, od miesiąca przymierzam się do zakupu pierwszej szosy. Aktualnie mam trekinga Kross Trans Global ale jest to ciężki rower. Szosy od dawna mi się podobają więc postanowiłem teraz przerzucić się na taki rower.
Mam straszny metalik w głowie, już kilka razy byłem zdecydowany i zawsze albo coś doczytałem, albo znalazłem inny.
Mam trzech faworytow

Focus Izalco Race 9.7 5500zl karbon https://www.focus-bi...izalco-race-9-7

Kellys ARC50 ok 4000zl
https://www.kellysbi...rc-50-p53542uji

Fuji Roubaix 1.3 2018 4700zl
https://katalog.bike...7/roubaix_1_3/3

Pomoże mi ktoś dokonać wyboru za i przeciw. Szukam czegoś na grupie 105,max 6k

#2 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 15:21

Dwie wersje kolorystyczne do wyboru:

 

https://www.rosebike...sl-105-2672333 

 

pomogę dobrać rozmiar, gwarancja 6 lat rama i 2 lata komponenty w systemie door-to-door

 

 



#3 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 15:52

Rama Izalco Race jest świetna, sztywna i responsywna. Jeśli lubisz dynamiczną jazdę to będzie dobry wybór.



#4 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 18:09

Też ujeżdżam Izalco Race tyle, że model ciut wyższy, bo 9.8 i potwierdzam to co przedmówca, to świetny rower. A w budżecie jakim dysponujesz jak dobrze poszukasz to kupisz już ten 9.8 a nie 9.7.

#5 Buroczek

Buroczek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 sierpień 2019 - 21:54

Ciężko znaleźć 9.8 w podobnej cenie, znalazłem na internecie za 6700, a z tego co czytałem to 105 aż tak wiele się nie różni od ultegry, szczególnie dla laika jak ja.
Rose faktycznie fajny rower ale jak narazie skłaniam się na Focusa, brakuje mi tego w Rose że nie można się do niego przymierzyć.

#6 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 05:50

Gdzieś tu ktoś, ostatnio wrzucił link z ceną 5800pln, także obserwuj, może pojawi się ponownie

#7 Buroczek

Buroczek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 09:56

będę śledził, może coś znajdę.

Podpowiedz mi jeszcze proszę o wybór rozmiaru

Mam 182cm wzrostu i długość nogi wewnątrz 85cm, wydaje mi się że L,ale wole się upewnić.

Jak pisałem to będzie moja pierwsza szosa i nie chce popełnić gafy.



#8 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 08 sierpień 2019 - 11:10

L'ka będzie dobra dla Ciebie, ewentualnie jakieś małe korekty mostkiem. M'ka raczej będzie zdecydowanie za mała chyba, że jesteś ultra gibki, a XL'ka zdecydowanie za duża, więc nie ma raczej się nad czym zastanawiać.



#9 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 11:57

Wg mnie również L-ka, choć ja przy 176cm wzrostu mam dokładnie taką samą długość nogi jak Ty i u mnie idealnie siadła M(54) ale u Ciebie ze względu na wzrost brał bym L.

#10 Buroczek

Buroczek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 13:37

ok dzięki wielkie za podpowiedzi. Teraz zostało mi tylko szukanie konkretnego modelu. 

Pytałem w sklepie koło mnie to już z 2019 nie maja tego FOCUSA, będzie z 2020 za 7299zł już z kołami dtswiss, ale nie wiem czy opłaca się aż tyle dopłacać.

Był tam jeszcze cannondale synapse disc 105 z 2019 za 5300zł , warto?



#11 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 15:26

Przejechałeś choćby parę metrów na rowerze szosowym ? jak dla mnie to ten focus ma dość ekstremalną geometrię.sam miałem podobne dylematy i przymierzałem się także do focusa.Z tych wymienionych  bierz  synapsa albo rose.Przesiadka z trekinga na szosówkę może być dość traumatyczna.Nie bez powodu canyon w instrukcji radzi by pierwsze metry zrobić  na pustej drodze bez ruchu samochodowego  :) Ja sam przez 20 lat woziłem się na fullach mtb i na szosie pierwsze 500 km było trudne.Natomiast jeśli geometria i waga nie ma dla ciebie znaczenia to bierz najtańszy.Nie ma sensu hamletyzować bo tylko głowa cię rozboli i w tym sezonie nie zdążysz już pojeździć.



#12 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:14

Jeśli mógłby być używany to mogę zaproponować Focusa Paralane Ultegra - kupiony w polskim sklepie, stan idealny, śmieszny przebieg 3500 km. Koła, opony, siodełko i mostek były nieużywane - jezdzilem na innych. Rozmiar L czyli akurat na Twój wzrost.geometria endurance. Cena 5900 zł.
https://szosa.org/to...s-paralane/?hl=focus paralane

#13 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 09 sierpień 2019 - 09:21

jak dla mnie to ten focus ma dość ekstremalną geometrię.sam miałem podobne dylematy i przymierzałem się także do focusa.

Extremalną geometrię to ma Izalco Max :) Race ma fajną, sportową, zrównoważoną geometrię. 

Miałem wcześniej Rose i wielkiej różnicy nie ma, a Focus zyskuje na dynamice. Rower sam zachęca do wstawania z pedałów na podjazdach :) Na upartego podkładkami można z niego zrobić geo Rose. I w drugą stronę: wyciągnięcie podkładek zrobi z niego niezłą wyścigówkę.

Paralane to już typowe Endurance z wszystkimi tego konsekwencjami. Wszystko zależy jakiego roweru szukasz.

Paralane - Wygodne endurance do spokojnej jazdy.

Race - dla riderów ze sportowym zacięciem. Idealny do treningów i na zawody. Nie złamie Ci kręgosłupa, ale też nie będziesz robił za żagiel.

Max - Rasowa wyścigówka. Mało jest rowerów o tak sportowej geo. tTylko dla zaawansowanych. Twoje ciało musi być na to gotowe.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#14 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 09 sierpień 2019 - 21:28

Czy rozmiar M nie będzie lepszy?  Jeżdżę na focus cayo M(54) 2017 mam 181 cm wzrostu, długość nogi jak twoją. 



#15 Buroczek

Buroczek
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 07:15

HarveyDent tym postem mnie chyba przekonałes do Focusa, dzięki.
Niestety nigdzie w okolicy ich nie mają i nie dam rady się do niego przymierzyć. Zostaje jedynie internet.
Byłem czoraj w Czechowicach zobaczyć co tam mają i ciekawy też był Cube Attain GTC Pro za 6000zl ale myślę że jeszcze coś do urwania by było.
https://cube.pl/2019...ashyellow-2019/

#16 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 sierpień 2019 - 07:17

@newjunior Przy 179/83 z mostkiem 100 M jest w sam raz. Race ma bardzo wysoki komin, sztycy  (patrz zdjęcia) przez co rozmiar rury podsiodłowej jest nieco mylący. Najważniejszy jest rozmiar rury poziomej. M to 55 , L to 57. IMHO L to tak od 183 cm, ale wiadomo - trzeba mierzyć jak nie masz doświadczenia w czytaniu geo


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#17 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 sierpień 2019 - 07:24

@Buroczek patrz na  rozmiar rury poziomej i stosunek stack/reach to rozważasz rowery z "różnych parafii" :)


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#18 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 08:54

@Buroczek, jeśli jeszcze nie kupiłeś, a nadal jesteś zainteresowany Izalco Race, sprawdź ofertę Bike4you. Mają teraz Izalco Race na ultegrze za 5600pln.

#19 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 09:14

Czy to jest to samo Bike4you, które potrafi sprzedać rower w takim stanie?

 

https://www.wykop.pl...you-co-moge-po/



#20 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 21 sierpień 2019 - 17:45

będę śledził, może coś znajdę.

Podpowiedz mi jeszcze proszę o wybór rozmiaru

Mam 182cm wzrostu i długość nogi wewnątrz 85cm, wydaje mi się że L,ale wole się upewnić.

Jak pisałem to będzie moja pierwsza szosa i nie chce popełnić gafy.

 

Mamy jeszcze ostatnie egzemplarze karbonu na starszej 105tce. Co prawda to wersja damska, ale po prawdzie damskie jest tam tylko siodełko:

https://www.rosebike...ticle_size=57cm 

Minusem, choć nie dla wszystkich, jest starsza 105tka. Rama jest karbonowa, sztyca też, ten rower był hitem w kategorii endurance, ale zakończyliśmy produkcję. 





Dodaj odpowiedź