Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klocki Do Kół Karbon- Biały Proszek


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:57

Słuchajcie, od niedawna jestem posiadaczem kół karbonowych NoLImited i od początku zastanawiam się czy wszystko jest ok jeśli chodzi o klocki. Po każdej jeżdzie, na klockach zostaje mnóstwo białego proszku, co widać na zdjęciach. Czy to normalne? Dodam że w rowerze montowałem klocki dostarczone razem z kołami, poza strzałkami kierunkowymi nie posiadają wprawdzie żadnych oznaczeń potwierdzających że są przeznaczone do karbonu.ale NoLImited nie produkuje w ogóle kół aluminiowych więc wykluczam raczej pomyłkę. Dodam że koła posiadają powierzchnię hamowania z dodatkową warstwą bazaltu, 

Druga sprawa, hamowanie odbywa się całkowicie bezgłośnie, nie słyszę charakterystycznego świstu jaki często występuje przy kołach karbonowych. 

 

d33ddf482e4ca13f.jpg

 

a43fcbddd3f15a90.jpg

 


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 14:05

U mnie nie było takiego zjawiska na kołach od nich i klockach. Na SwissStopach też nie ma.

#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpień 2019 - 14:36

A nie prościej zacząć od rozmowy z producentem?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 12 sierpień 2019 - 17:21

A nie prościej zacząć od rozmowy z producentem?

 

Mikroos, gdybym był na tym forum od wczoraj to miałbym już w głowie ciętą ripostę ale mając na względzie Twoje zasługi i konstruktywny udział w wielu dyskusjach pominę Twój komentarz taktownym milczeniem. Odpowiadając wprost na Twoje pytanie - nie, prościej jest zacząć od pytania na forum, po to ono jest i być może to o czym piszę to nic niezwykłego. Ludzie pytają tutaj o wiele bardziej banalnych rzeczy i otrzymują odpowiednią informację, czemu nie miałbym z tego skorzystać?


  • Ciachoorsky lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#5 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 12 sierpień 2019 - 18:01

Też dostałem klocki do ich kół i sie szybko śćierały daja raczej jakieś kiepskiej jakości ,wymień na czarne swissstopy i po problemie



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpień 2019 - 18:13

Ludzie pytają tutaj o wiele bardziej banalnych rzeczy i otrzymują odpowiednią informację, czemu nie miałbym z tego skorzystać?

Doceniam Twój takt (bez złośliwości!), mimo to odpowiem, bo wydaje mi się, że warto.

 

Warto skorzystać z pomocy producenta choćby dlatego, że jeżeli otrzymasz złą poradę na forum, uszkodzisz sprzęt jeszcze bardziej, a odpowiedzialności za to nie weźmie nikt. Poza tym kto ma wiedzieć lepiej, jak używać produktu, niż jego producent?

 

Jeżeli w Twoim odczuciu jątrzę, przepraszam, nie taka była moja intencja.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 12 sierpień 2019 - 18:18

ja dostałem klocki firmy accent i raczej nie były robione pod obręcze no limited specjalnie



#8 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 12 sierpień 2019 - 19:58

Tak z ciekawości zapytam, a jak z modulacją hamowania na tym bazalcie, nic nie szarpie?



#9 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 12 sierpień 2019 - 20:18

Tak z ciekawości zapytam, a jak z modulacją hamowania na tym bazalcie, nic nie szarpie?

 

Wcześniej miałem założone do roweru koła Mavic Cosmic Pro Carbon z aluminiową bieżnią. Siła hamowania na zimno, zaraz po naciśnięciu klamki są porównywalne w obydwu zestawach, natomiast skuteczność i modulacja hamowania kół karbonowych poprawiają się znacznie chwilę potem, gdy hamulce już się nagrzeją. 


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#10 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 sierpień 2019 - 05:24

Rozmawiałem niedawno ze starym mechanikiem (chyba jakiejś grupy zawod), a obecnie cenionym w okolicy zaplataczem takim samym jak ludzie z NL. Jego zdaniem nie ma znaczenia czy klocki będą z chin czy Szwajcarii, wszystkie hamują podobnie i ścierają się podobnie. Sam też mam taką opinię i hamuję na chinolach, Swissy sprzedałem, bo zalegały.

Czy mam nalot? Hmmm, może nie aż taki, ale trochę jest. Nie przejmował bym się, ale faktycznie foty wysłał do producenta, niech się wypowie. Odpowiedź można raczej przewidzieć ale...

#11 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 13 sierpień 2019 - 08:36

Nie wiem co to jest bazalt. Mogé tylko przypuszczać , że to warstwa zywicy ze sproszkowanym bazaltem i przy ścieraniu powstaje ten nalot. Zauważ , że obrabiany karbon mimo, że czarny daje właśnie biały pył. To tylko moja teoria, ale trochę pracowałem w laminatach i stąd moje uwagi.  pozdr



#12 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 sierpień 2019 - 10:55

Arni, chyba ten mechanik jest juz za stary i nie ma doswiadczenia z nowymi klockami.

Roznica pomiedzy dobrymi a badziewnymi klockami jest kolosalna. Nie wnikam skad one pochodza ale mniemam, ze piszac o Chinach i Szwajcarii, miales na mysli tanie i drogie ;)

Lata temu wszyscy jezdzili na zoltych Swisssach, bo nic innego lepszego nie bylo. Dzisiaj to czasami zastanawiam sie na jakiej zasadzie te klocki caly czas sa w sprzedazy. Widze czasami ludzi na nowych rowerach wlasnie z tymi klockami ale pewnie jest to wynikiem malej swiadomosci.

Nawet te zolte, ktore sa duzo slabsze od chociazby czarnych czy zipowych platinium, byly o niebo lepsze od chinskich z jakimi mialem do czynienia.

 

Odnosnie pylu, to albo klocki, to samo robily zolte Swisssy, pylac na zolto albo zywica z powierzchni hamujacej.

Niektorzy producenci dodatkowo wykanczaja ta powierzchnie, bez pozostawiania zywicy/lakieru.

 


  • Ciachoorsky lubi to

#13 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 sierpień 2019 - 15:01

A ja miałem czarne swisy i tak jak napisałem, kompletnie zero różnicy a wrecz przeciwnie, chińczyki które dostałem z kołami są tak ostre, że boję się niekiedy o blokadę koła. Drugą przypadłością czarnych swisów było piszczenie, ktorego nie mogłem wyeliminować nawet dając klocki pod kątem.
Nie wiem od czego zależą skrajne opinie, domniemam że od rodzaju pow. hamującej obręczy, może na twoich Zippach działa to faktycznie inaczej, ale na tych wszystkich tajwanach to chodzi całkiem spoko.

#14 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 sierpień 2019 - 15:07

U mnie na suchym było podobnie. Ale już na mokrym Swiss hamowały kilkukrotnie lepiej.

#15 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 sierpień 2019 - 20:59

Skrajne opinie wynikają raczej z nachylenia terenu na jakim się hamuje. O ile na płaskim i suchym chiński klocek da radę to już na rozgrzanych obręczach po górkach dobry klocek robi różnicę. Też dostałem chinole do kół i nie ma co porównywać nawet. Na mokrym to już inny świat.

I nie bardzo rozumiem idee oszczędzania na klockach, skoro mnie stać na koła karbonowe :)

 


  • X-RAY lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#16 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 sierpień 2019 - 07:26

Być może, nie mówię nie. 

 

Nie rozumiesz idei? Stać mnie na rower za 25 tyś. ale nie kupuję takowego, bo go nie potrzebuję. Rozumiesz? Stać mnie by do Campagnolo zakładać łańcuchy Campagnolo, ale nie mam potrzeby skoro inny, tańszy sprawdza się niemal równie dobrze. Może i stać mnie na koła Zippa za 8tyś. ale na moje potrzeby wystarczają mi koła składane z tajwańskich komponentów za 1/3 ceny. Spokojnie bym założył napęd 2x11, ale moje potrzeby zaspokaja napęd 2x10. Rozumiesz? Samo posiadanie niczego nam nie dodaje ani nic nie przedłuża. Rower czy jego komponent ma przede wszystkim spełniać oczekiwania i zaspokajać potrzeby, a nie fajnie wyglądać i być powodem do przechwałek. 



#17 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 14 sierpień 2019 - 08:28

Wysłałem pytanie do No Limited wraz ze zdjęciami, zobaczymy co powiedzą, z reaktywnością u nich niestety słabo, sądzę jednak że wymiana klocków to jak najbardziej oczywisty kierunek. Zamówiłem czarne Swisstopy.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#18 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 sierpień 2019 - 08:28

Stać mnie na koła Zippa za 8 tyś, ale na moje potrzeby starczają mi składane za 3 tyś. Ponieważ 3 tyś to i tak dużo pieniążków to stać mnie również żeby kupić do nich kasetę, szytki po 3 stówy/sztuka i klocki za 150 komplet. Stać mnie na łańcuch Campy, ale kupuję Shimano bo są tak samo wytrzymałe jak KMC X a napęd cichszy. Nie oszczędzam paru złotych na klockach i łańcuchach i nie latam po forach  zachwalając pod niebiosa że działają PRAWIE tak samo i są zajefajne bo tańsze. Nie każdy ma potrzebę podcierania tyłka szkłem skoro można papierem. Rozumiesz ?


  • X-RAY lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#19 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:11

Wysłałem pytanie do No Limited wraz ze zdjęciami, zobaczymy co powiedzą, z reaktywnością u nich niestety słabo, sądzę jednak że wymiana klocków to jak najbardziej oczywisty kierunek. Zamówiłem czarne Swisstopy.


Dzwoń popołudniu do p. Damiana, bo ja odpowiedź faktycznie można czekać długo. Na telefon szybko się sprawy załatwia.

#20 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 17 sierpień 2019 - 13:51

Wymiana klocków na Black Pince odniosła pożądany efekt, nie wiem co to za g... mi wysłali z No Limited ale nie nadawało się to do niczego, po wyjęciu gumek były one kompletnie zatkane białym proszkiem, mam tylko nadzieję że to proszek z klocków a nie obręczy. Swisstopy hamują bezgłośnie, nieporównanie wzrosła zarówno siła jak i modulacja, może to dziwne ale hamulce są teraz lepsze niż wcześniej, przy aluminiowych obręczach i z zastosowaniem niebieskich Swisstopów.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3




Dodaj odpowiedź