Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepisy Ruchu Drogowego - Zmiany


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 sierpień 2019 - 15:58

Ostatnio jechałam za dwoma kolarzami, którzy z uporem maniaka jechali obok siebie, tempo rekreacyjne i pogaduszki. Ruch jak cholera a za nimi sznur samochodów, a oni sobie jadą zajmując cały pas i gdzieś mają wszystko. W końcu ktoś tam ich zdołał wyprzedzić a swoją dezaprobate wyraził trabiac.. W odpowiedzi mu pomachali. Mieli wywalone. No ludzie! Potem się dziwicie, że rowerzystów nikt nie lubi. Czy to taki problem pojechać chwilę jeden za drugim? Bądźmy ludźmi, czasem też pomyślmy o innych. Nie będzie tyle kwasu na drogach.

 

Gdyby nie jechali obok siebie to co by to zmieniło? Wyprzedzałbyś na trzeciego, bez zachowania należnego odstępu?
 


  • Prozor lubi to

#22 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2019 - 16:03

Pewnie nadmiar testosteronu sprawiał że chłopcy kolarze , w myślach czuli sie twardymi sztukami , choć tak naprawdę to nimi nie są .
A tak na serio wg mnie, najbardziej bezpieczne na drogach są samotne/paroosobowe jazdy.Czasami nawet słyszę jakieś tam uszczyplilwosci pod swoim adresem z tego tytułu że wolę sam . Wypowiadają je ludzie jadący po kilkadziesiąt osób,na DK itp wypadkowych rejonach . To też zupełnie się tym nie przejmuje. Wszak co może wiedzieć stawowa rechotka o głębokim oceanie :P

#23 Gosc_BikeBang_*

Gosc_BikeBang_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2019 - 18:49

Gdyby nie jechali obok siebie to co by to zmieniło? Wyprzedzałbyś na trzeciego, bez zachowania należnego odstępu?

Ja jechałam sama za nimi i mnie jakoś wyprzedzili wszyscy bezpiecznie, z odstepem i na luzie a ich nie sposób było wyminac. Tyle.

#24 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 30 sierpień 2019 - 11:34

Mikros, za dużo kombinujesz, a daniel ma rację, mamy bałagan w przepisach, które czesto są niejednoznaczne. Weź do ręki PRD z komentarzem i tam przeczytaj, sam jestem ciekaw co napisali. To co ci napisałem to interpretacja mecenasa prawa, ale ja rozumiem to tak samo.

Wątpliwości może i rozstrzyga się na korzyść oskarżonego, ale najpierw sąd musi je mieć. Masz jakąś wykladnię SN w tej kwestii? Niejednokrotnie spotykamy się z dwoma różnymi wyrokami sądu w kraju dot. tego samego zdarzenia/czynu. I co ty na to? Wiele art. w kodeksach posiada wykładnie SN w danej kwestii, a tego ot tak się nie dowiesz, trzeba by w tym siedzieć, mieć dostęp do takich wykładni.

I źle czytasz te przepisy, musisz do przecinków. Kierujący może holować co? Pojazd silnikowy, kropka. Zgadza się, może holować pojazd silnikowy, ale już nie konia czy rower. A punkt drugi mówi, ale nie więcej niż jeden czyli nie można dwóch silnikowych.

Podobnie źle interpretujesz słowo pieszy, zbyt dosłownie, ale masz rację, to jest chore i ludzie uczą się tego przez wiele lat, a i tak mają różne zdania.

I jeszcze jedno, czy na jednym pasie ruchu mogą poruszać się w tym samym kierunku obok siebie dwa lub więcej pojazdów? Ustawodawca dał taką możliwość w przypadku rowerów, ale czytam o ruchu pojazdów i tam nic takiego nie znajduję. A zatem nie da się wyprzedzić pojazdów, a tylko pojazd lub kolumnę pojazdów, a kolumna pojazdów to nie to samo co pojazdy jadące równolegle obok siebie na tym samym pasie ruchu i w tym samym kierunku.

#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 wrzesień 2019 - 06:53

Jakby nie patrzeć kolumna to również peleton. W przypadku ruchu rowerów na drodze publicznej ograniczony do 15 osób żeby nie utrudniać ruchu innym pojazdom. O wiele łatwiej i bezpieczniej (także dla tej kolumny rowerzystów) jest wyprzedzić kolumnę w części jadącą obok siebie i zajmującą nawet cały pas ruchu, niż jadących gęsiego, zajmujących przynajmniej 30 m. Jednych i drugich trzeba wyprzedzić w bezpiecznej odległości, w praktyce najlepiej sąsiednim pasem ruchu. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź