Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modernizacja Czy Zakup Nowego Roweru?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 11:39

Witam wszystkich, jestem szczęśliwym posiadaczem roweru BMC SLR03 i mam wielki dylemat czy opłaca się go modernizować czy lepiej kupić nowy rower ( zastanawiam się nad Trek Emonda SL5 Disc lu SL6 Disc, Canyon  CF Ultimate 8.0 Disc). Obecny BMC jest na osprzęcie Shimano Sora. Zastanawiam się nad wymianą całego osprzętu na 105 bądź Ultegrę oraz zakupem lepszych kół (stożek 40 mm) nie wiem tylko czy cały ten mój plan jest opłacalny czy nie lepiej zakpić nowy rower zamiast inwestować w obecny. Co Wy o tym myślicie??



#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2019 - 11:50

Pytanie co byś zyskał na kupnie nowego roweru? Ramę masz lepszą niż przyzwoitą, tylko modernizować, chyba, że bardzo Ci zależy na hamulcach tarczowych.


  • Maus3r lubi to

#3 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 12:36

Teoretycznie nie zależy mi na tarczówkach rozważam je wyłącznie przy zakupie nowego roweru. Z początku byłem za modernizacją ale znajomy z serwisu rowerowego mówi że to mało opłacalne i lepiej kupić nowy rower dlatego pojawiło się u mnie zawahanie i chętnie poznam zdanie większej liczy osób.



#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2019 - 12:49

Skoro masz dobrą ramę - to podstawa - to po co to zmieniać? Dzisiaj kupno roweru z niewadliwą ramą to trochę loteria. Fakt, że kupno oddzielnie napędu wyjdzie trochę drożej, niż w ramach zakupu całego roweru, ale możesz sobie dobrać takie przełożenia jakie chcesz, ewentualnie kupić grupę na części - np. klamki i hamulce z Ultegry, a pozostałe szpeje ze 105. To co dobre dla sprzedawcy, niekoniecznie ( a z reguły na pewno ) dobre dla Ciebie.



#5 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 15:21

Wątpię nawet czy jest sens przechodzenia na ultegrę . Zrobiłbym upgrade do 105tki .Nie bałbym się także lekko używanych części np:korby i manetek.Podobnie z kołami.Wysoki stożek fajnie wygląda ale czy coś zyskasz na tej wymianie ? 



#6 Gonzo

Gonzo
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 09:25

Faktycznie chyba wystarczy mi upgrade do 105tki. Nad kołami też się mocno zastanawiam czy szukać karbonowych (stożek 40mm) czy jakiś lekkich aluminiowych??

 



#7 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 14:22

Karbonowy obręcz da ci dużo komfortu podczas jazdy.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź