Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Szosowe Pod Tarcze I Opony Do Ok. 3000 Zł


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 przech_mistrz

przech_mistrz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 18:32

W jednym z wcześniejszych tematów odradzono mi zamianę budżetowych, choć zupełnie przyzwoitych kół aluminiowych, na koła trochę droższe, ale też jedynie trochę bardziej przyzwoite. Przyznaję, że taka wymiana faktycznie nie miałaby sensu. Chciałbym jednak wykorzystać fakt, że będę posiadał w szosie hamulce tarczowe, a zatem opada wiele problemów związanych z siłą hamowania, ryzykiem pękających dętek na długich zjazdach, czy szybkim zużyciem obręczy w niesprzyjających warunkach. Powiększam zatem budżet do ok. 3000 zł, zakładam nowy temat i proszę Was o radę, czy da się coś sensownego w tej cenie kupić/złożyć (przy czym sam kół składać nie potrafię, więc w tym ostatnim przypadku musiałbym się posiłkować kimś ogarniętym w temacie).

 

Zastosowanie: długie całodniowe szosowe wycieczki "na lekko", w tygodniu pętelki treningowe, starty w ultramaratonach kolarskich. Wszystko to po asfaltach o zróżnicowanej jakości. Opony ok. 28 mm, prędkości przelotowe oscylujące wokół 30 km/h. Po płaskim i w górach. Moja waga to ok. 75 kg z tendencją spadkową :) .

 

Podsumowując, chyba potrzebuję kół uniwersalnych, niekoniecznie superaero (myślę że stożki w granicach 30-40 mm byłyby OK), w miarę wytrzymałych (czyli nie nadmiernie wylajtowanych - nie będę na nich się ścigał na sekundy), o przyzwoitej wadze (ok 1,5 kg?). Koła nie są mi potrzebne na teraz - wystarczy, jeśli będę je mieć wczesną wiosną. Dlatego liczę na jakieś posezonowe wyprzedaże.

 

Sensowne wydają mi się HUNT 30 CARBON GRAVEL DISC - https://www.huntbike...deep-27wide-999 , ale trochę jednak ponad budżet. Zawsze jednak mogę czekać na jakieś czarne piątki itp.

 

Fajnie wyglądają też np. VINCI XDR 33mm Disc Brake -  https://www.vinciwhe...3mm-disc-brake/ , ale ich cena powala. Tutaj znowu musiałbym liczyć na jakieś duuuże posezonowe rabaty.

 

Średnio się znam na kołach, więc trudno mi ocenić, czy to są przyzwoite opcje. Na pewno w regularnych cenach są dla mnie za drogie. Jestem absolutnie otwarty na wszelkie rady/propozycje (odnośnie kół  :P ).



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 19:12

Jeśli chodzi o Hunty to juz kilkakrotnie czytałem, że  ich karbonowe koła często są wyraźnie cięższe niż podaje producent. Mnie również dotknął ten problem (oprócz tego były węższe niż deklarowano) więc odesłałem koła.

3000 zł to raczej trochę za mały budżet na porządniejsze karbonowe koła. 

Zapytaj u Daveo czy byłby w stanie złożyć coś w założonej kwocie.

Ewentualnie poluj w angielskich sklepach intenetowych typu Wiggle czy CRC na wyprzedaże - bywają spore. 



#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:03

Odnośnie CRC i Wiggle, popatrz na koła od nich brandowane jako Prime. Recenzje mają przyzwoite, a ceny bardzo atrakcyjne.



#4 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:52

Jeździłem w zeszłym sezonie na stożkach 50mm by Prime. Kręcą się fajnie, ale robiły wrażenie dość miękkich (w momencie stanięcia w pedały tarcza przednia obcierała o klocki).

#5 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 09 październik 2019 - 18:57

Koła Vinci mam od już ponad 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Generalnie ich koła zbierają b. dobre opinie. Waga zgodna z katalagową, dobrze wykonane. Tylko niestety ma to odbicie w cenie.

#6 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 09 październik 2019 - 21:34

Tomasz z Blackcat. Naprawdę dobry fachowiec.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
  • Chikushou lubi to



Dodaj odpowiedź