Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Górala Do 4500

#góral

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 09 wrzesień 2019 - 18:26

Hej mam do wzięcia coś takiego na promocji 

https://www.roweryme...wer-merida.html

4200zł i 2 pytanka

1. Czy cena jest OK?

2. Czy ta kaseta z 1 zębatką z przodu da pojeździć po płaskim, czy np. przy 30km/h po płaskim nie będę musiał trzymać kadencji 130?

#2 Rosebikes.pl

Rosebikes.pl
  • Użytkownik
  • 655 postów
  • SkądWrocław/Bocholt

Napisano 09 wrzesień 2019 - 18:30

Jeżdżę i na płaskim trochę brakuje, podobnie jak w gravelach z napędami 1x. 

Tu kontrpropozycja z napędem 2x11 i lepszym amortyzatorem powietrznym Rockshoxa: https://www.rosebike...ike-now-2671443  do wyboru w trzech wersjach kolorystycznych.

#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 1465 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:20

W 2019 roku dobry rower bez sztywnych osi? Słabo Rose, słabo.

Merida całkiem fajna, za tę kasę to już w ogóle. Rama wygląda fajnie. Ma boosta, sztywną oś, taperowaną główkę, prawdopodobnie pół zintegrowane prowadzenie pancerzy. Amor, opony i osprzęt przyzwoite. Jedynie hamulce mogły być lepsze, ale to typowa oszczędność. No i koła to pewnie kowadła.

Pogodzę was: https://www.decathlo...id_8405350.htmlMoim zdaniem oferta ciężka do pobicia. Rama zgodna ze wszystkimi nowoczesnymi standardami, napęd 1x12, dobre koła i amor. Hamulce to niestety jakieś Tektro, ale jest to jedyna rzecz do jakiej mogę doczepić.

A jeśli dołożysz jeszcze trochę to masz taki: https://www.decathlo...id_8518393.html

Amor ulepszony do Reby, napęd i hamulce GX (kaseta dalej NX).

ad 2. Zależy od zębatki z przodu. Przy zębatce 30 zębów z Meridy, jedziesz z normalną kadencją do około 35-37 km/h. W Decathlonie jest zębatka 34, co daje dodatkowych kilka km/h więcej.

#4 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 801 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:56

34 po płaskim to minimum minimorum

#5 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 607 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2019 - 20:01

Ten xc500 naprawdę fajny, sam się przymierzałem. Tylko ten kolor, na żywo wygląda jak malinowy.

#6 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 10 wrzesień 2019 - 09:31

A podpowiedzcie mi jeszcze 177cm L - 19' nie będzie za duża.

Ja czułem, że jest ciut za duża a sprzedawca mówi, że jest ok i tak to wyglądana na 29'', wcześniej jeździłem na 26'' level A6 i miałem ramę 18'

#7 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 2656 postów
  • SkądWałbrzych

Napisano 10 wrzesień 2019 - 09:49

Zależnie od geo i twoich gabarytów może być na styk.

#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 5572 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 wrzesień 2019 - 12:33

A może być i poza stykiem. Jazda na za dużej ramie niby jest możliwa, ale czy wygodna? Nie sądzę. Zwłaszcza, że mostka nie skrócisz ;) - kupować sprzęt tylko dlatego, że jest na promocji, a później męczyć się przez czas eksploatacji, trochę bez sensu...

34 po płaskim to minimum minimorum

Dokładnie, chociaż nie będzie raczej problemem zmiana samej tarczy, o ile długość łańcucha na to pozwoli. Jeśli nie, to i zmiana łańcucha. Z drugiej strony tarcza 30, kaseta 11/50 dla raczej typowego roweru XC? No nie wiem, do tych zastosowań (zwłaszcza na płaskim) wolałbym jednak napęd 2x. Co innego w ścieżkowcu/enduro tam mi się 1x jak najbardziej sprawdza. 

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM Dołączona grafika Dołączona grafika
Grupa Forum na Garmin Connect

#9 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 10 wrzesień 2019 - 14:49

Trudno mi powiedzieć czy będzie aż tak za duża, sam nie wiem, mierzyłem 17 i 19, w 17 mam kolana przy kierownicy. 177 jest na pograniczu 17 i 19 według rozpiski meridy. A jeszcze trochę trudno mi oceniać bo jeździłem na 26, tam to wszystko wyglądało inaczej.

Jeżdżę po Puszczy kampinoskiej, ale żeby do tej puszczy dojechać muszę z robić z 8km po asfalcie.A później już tak płasko nie jest. Także tutaj też jestem na pograniczu :)

#10 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 5572 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2019 - 08:27

Rozmiar ramy najważniejszy, wymiana blatu (bez lub z łańcuchem na spince) to najmniejszy problem. 

#11 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 11 wrzesień 2019 - 10:47

https://www.roweryme...wer-merida.html

Na dole jest geometria. Z tego co widzę to rower w ogóle nie ma mostku przy kierownicy. a TT to 625

Jadę dziś jeszcze zapytam sprzedawcy czy będę się mógł przejechać pod zastaw czegoś.

Naczytałem się tyle i każdy pisze coś innego :)

#12 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 5572 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 wrzesień 2019 - 14:00

Mostek zawsze będzie mieć. Nawet dość krótki, ale ma.  Wyjątek dwupółkowe amortyzatory, tam mogą być nawet mostki o zerowej długości (czyli uchwyt kierownicy przytwierdzony do górnej półki), ale to nie ten typ roweru ;), wzorem konstrukcji do bardziej ekstremalnych zastosowań np. enduro, również rowery XC doczekały się dłuższej rury górnej, za czym idzie skrócenie mostków. Już spotkać mostek kilkunasto centymetrowy w rowerach o bardziej progresywnej geometrii, jest raczej mało możliwe.  

W tej Meridzie jest jakieś pi razy oko z 6 cm.  Jak popatrzysz na modele one-sixty tam jest bardzo krótki. Czyli w teorii jest jeszcze możliwość skrócenia.

Ale dopasowywanie ramy poprzez skracanie mostka nie do końca jest rozsądnym rozwiązaniem. 

#13 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 12 wrzesień 2019 - 07:50

Odbyłem jazdę testową, rower zakupiłem i pojechałem do Kampinosu.

Rozmiar jest super, okazało się że jak stanę w butach shimano to jest z 7cm zapasu. Rzeczywiście jest mostek w okolicach 6cm. Jeździłem ponad 2h. Nic nie bolało. jechało się wygodnie i komfortowo. Rower poprostu płynie po korzeniach, piachu. Nie męczy. Na najmniejszej koronce spokojnie da się jechać 35km/h. Wszystko jest ok, dzięki za porady.

• Prozor i cauchy lubią to

Dodaj odpowiedź