Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skarpety Jesienne Oraz Zimowe


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 05:50

Szukam dwóch osobnych par.

* jesienne - na takie temperatury 10-15 stopni (już mi marzną przy takiej w letnich), trochę grubsze, niekoniecznie wysokie;

* zimowe - jak najcieplejsze, grube (mam spory luz w bucie), wysokie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

#2 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2019 - 07:49

Ja na zime uzywam taki pluszakow po kolana ktore do jazdy konno sluza :D

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#3 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 07:59

Jesienne: https://www.lapassio...rino-socks-pack

 

Zimowe: https://www.staywarm...t-in-the-world/ Te kupowałem w sklepie

stacjonarnym Sport Direct. Są bardzo grube i zajmują sporo miejsca w bucie. Są ciepłe, ale nie aż tak jak

można przeczytać w reklamie.


  • Bzyk lubi to

#4 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 08:29

Dzięki, przejadę się do Spotrs Direct. Nie pomyślałem w ogóle o tym.

#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2019 - 08:51

Sport Direct ma w Polsce sklepy?

#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:04

We Wrocku 2 albo 3 są.

#7 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:33

Używam decathlonowych i spełniają swoje zadanie. Grunt to szersze buty i więcej miejsca w nich. Przy bucie dopasowanym grubsza zimowa skarpeta hamując krążenie może szybciej wychłodzić stopę.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#8 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:39

A które masz? Bo tam widzę 2 zimowe modele.
But mam o numer za duże, więc idealnie :D

#9 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 11 wrzesień 2019 - 10:27

Swoje kupowałem trzy lata temu i w tym roku dalej potrzeby zakupu nowych nie widzę. Mam model 900 i 500. Wzory inne niż aktualne ale skład procentowy materiału się zgadza. Oba niewiele się różnią. 900 jest odrobinę cieplejsza i grubsza. 500 i ochraniacze na przód butów to dobry zestaw nawet na późną jesień.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#10 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 wrzesień 2019 - 18:58

Pewnie trochę pod prąd, ale na jesień polecam takie:

https://basketmania....ck-Dri-Fit.html

 

Są 3 wersje wysokości, czarne i białe. Nike pewnie też robi analogiczne. Ważne, żeby kupować modele bez zawartości bawełny. Spisują się świetnie w każdym sporcie, na rower właśnie w takich wiosenno-jesiennych temperaturach.


  • Bzyk lubi to

#11 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2019 - 19:04

Też używam decathlonowych z serii 900, i szczerze polecam. Są bardzo ciepłe i nie ma do czego się doczepić, faktycznie są dość grube :)

Swoje kupowałem trzy lata temu i w tym roku dalej potrzeby zakupu nowych nie widzę. Mam model 900 i 500. Wzory inne niż aktualne ale skład procentowy materiału się zgadza. Oba niewiele się różnią. 900 jest odrobinę cieplejsza i grubsza. 500 i ochraniacze na przód butów to dobry zestaw nawet na późną jesień.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka


  • Bzyk lubi to

#12 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2019 - 19:12

Ja też polecam z decathlonu, zarówno 900 i 500. Jak pamiętam mają w składzie wełnę merynosa i to robi robotę. Jak do tego dołożysz zimowe buty (mam xlc mtb) to zima staje się całkiem znośna. Wiele lat jeździłem w ochraniaczach i jestem zły że tak późno zainwestowałem w zimowe buty ...
  • tomekvolvo240 i Bzyk lubią to

#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 19:32

Pewnie trochę pod prąd, ale na jesień polecam takie:

https://basketmania....ck-Dri-Fit.html

 

Są 3 wersje wysokości, czarne i białe. Nike pewnie też robi analogiczne. Ważne, żeby kupować modele bez zawartości bawełny. Spisują się świetnie w każdym sporcie, na rower właśnie w takich wiosenno-jesiennych temperaturach.

 

Z ciekawości, dlaczego bez bawełny? 

 

 

Ja też polecam z decathlonu, zarówno 900 i 500. Jak pamiętam mają w składzie wełnę merynosa i to robi robotę. Jak do tego dołożysz zimowe buty (mam xlc mtb) to zima staje się całkiem znośna. Wiele lat jeździłem w ochraniaczach i jestem zły że tak późno zainwestowałem w zimowe buty ...

 

900 widzę mają 29% wełny, a 500 26%. Jutro pojadę sobie z bliska pooglądać. 

 

Buty mam Northwave Fahrenheit Arctic 2 GTX z Goretexu, więc są ok. Ale jednak w zeszłym roku czasem mi przypizgało. Przy 17 stopniach w letnich skarpetach już mam stopy zmarznięte. Taki mój urok. W zimie w aucie ogrzewanie na nogi mocno, a do tego otwarte okno, bo się rozpływam.

 

Dzięki Wam za wszelkie podpowiedzi.  



#14 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 wrzesień 2019 - 19:33

Tak do ca 4 h jazdy w temperaturze lekko powyżej 0  to spokojnie daja radę  (przynajmniej mi jest komfortowo)skarpety narciarskie + zwykłe buty rowerowe nie żadne tam ....zimowe jesienne.....bez żadnych ochraniaczy itp.  

 

( znaczy jak jest zimno ale sucho)

 

Zdecydowanie solidniej takie skarpety wyglądają niż te ''typowo'' rowerowe .



#15 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 11 wrzesień 2019 - 19:51

Nie miałem lepszych skarpet na zimę niż wełniaki z merino. Grzeją nawet jak popada i zrobią się mokre. Nie muszą być firmowe, ważne żeby było jak najwięcej wełny.
  • Bzyk lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#16 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:01

Z ciekawości, dlaczego bez bawełny?

Bo jak się spocisz, to bawełna wchłonie całą wodę i ją zatrzyma. Tkaniny techniczne znacznie lepiej oddychają - nikt przecież nie robi odzieży sportowej (kolarskiej) z bawełny. Konsekwencje to głównie wychłodzenie i łatwiej wtedy o odciski/pęcherze.


  • Bzyk lubi to

#17 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:07

W sumie racja ;)
Thx

#18 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:26

Właśnie zapocenie nogi i brak wentylacji przy niskich temperaturach to recepta na dyskomfort. Ważne, żeby skarpetka była luźna i suchą. Przestałem zwracać uwagę na stylówe i zimą mam rozpięte ochraniacze na za dużym bucie MTB a na kierownicy pufki coś na wzór tych do wózka dla mam czy na kierownicę skutera. Uszyłem sobie sam ze spodni narciarskich kupionych w sklepie z odzieżą używaną żeby elegancko pasowały na górny chwyt. Do tego bukłak z piciem pod kurtkę i na minusie po 4 godzinach wracałem szczęśliwy

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#19 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 07:28

Również używam decathlonowych, nie tylko rower ale też długie marsze na mrozie i są w porządku. Merino + primaloft robi swoje.

#20 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 07:47

To czy bawełna będzie złym wyborem zależy od tego czy się pocisz w tym rejonie :)
Ogólnie - jeśli używasz dedykowanych ciuchów rowerowych to sprawdź skład ale jest bardzo nieprawdopodobne że znajdziesz naturalne włókna.



Dodaj odpowiedź