Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Szosowy Dla Żony

dla kobiety pierwsza szosa tanio

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 wrzesień 2019 - 21:45

No i stało się. :D

 

W końcu przyszła i powiedziała "Kup mi szosę". Ma to być pierwszy rower szosowy dlatego budżet okroiłem maksymalnie :) Jeśli się spodoba i zimę przekręci na zwifcie będziemy ewentualnie na wiosnę inwestować. Chyba, że trafimy w rozmiar i preferencje.  Chce wydać koło 2k.  Moja lepsza połówka ma 166 wzrostu. 

 

Aktualnie bieda w internetach. Znalazłem takiego Frankenstaina na 105 z widelcem z Propela, ale cena raczej przesadzona.

 

https://www.olx.pl/o...html#ae31eb301e

 

Co polecacie poza Giantem i Scottem? 



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2019 - 21:59

Polecam rozszerzyć pole zainteresowań o rowery męskie, jeśli kryterium wyboru nie jest malowanie.
Jesteś pewien że żona chce barana i myśli o przyjmowaniu pozycji do której służy dolny chwyt?

Dlaczego pytam o to?
Od 2,5 roku zamieszkuję inne miejsce a to związało się z dołączeniem do lokalnych klubów rowerowych. Znaczna ich część (~30%) to kobiety które uczestniczą w wyjazdach w większych grupach.
Moje spostrzeżenie jest takie że dolny chwyt jest przez nie ZUPEŁNIE nieużywany.
Trasy są różne 40-130 km, warunki terenowe bardzo urozmaicone. Mam więc wrażenie że największy atut podawany dla szosy jest w ich przypadku zbędny.

Może rower do jazdy długodystansowej, po równych nawierzchniach ale czy na pewno w takim wydaniu?

#3 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 wrzesień 2019 - 22:10

Polecam rozszerzyć pole zainteresowań o rowery męskie, jeśli kryterium wyboru nie jest malowanie.
Jesteś pewien że żona chce barana i myśli o przyjmowaniu pozycji do której służy dolny chwyt?

Dlaczego pytam o to?
Od 2,5 roku zamieszkuję inne miejsce a to związało się z dołączeniem do lokalnych klubów rowerowych. Znaczna ich część (~30%) to kobiety które uczestniczą w wyjazdach w większych grupach.
Moje spostrzeżenie jest takie że dolny chwyt jest przez nie ZUPEŁNIE nieużywany.
Trasy są różne 40-130 km, warunki terenowe bardzo urozmaicone. Mam więc wrażenie że największy atut podawany dla szosy jest w ich przypadku zbędny.

Może rower do jazdy długodystansowej, po równych nawierzchniach ale czy na pewno w takim wydaniu?

 

Nie wiem, dlatego nie szaleje z budżetem. Żona chce jeździć ze mną. Ma zacieńcie sportowe bo do końca studiów trenowała siatkówkę i jest w niej duch rywalizacji. Lubi nieraz w trupa na swoim mtb cisnąć i jest przyzwyczajona do treningów. Sprawia jej to roadochę. ;)

 

No właśnie ciekawe co napisałeś. Mówisz, żę bez problemu się zmieści na jakąś męską 52? oczywiście różowe fiu bździu było by fajniejsze, ale...

 

Ps U nas dziewczyny cisną na barankach. Często mają bardziej agresywną pozycje niż ja i potrafią bez problemu długo jeździć w dolnym. :D Ale to Wrocław Panie :) 



#4 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 23:06

Przecież klamki szosowe w górnym chwycie są wygodne. Można mieć baranka i z niego bardzo rzadko korzystać - lepiej mieć niż nie mieć.

Moim zdaniem szosa bez baranka to jak Owczarek Niemiecki bez ogona. W rowerze też się liczy wygląd :)


  • Prozor i muzycom lubią to

#5 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 12 wrzesień 2019 - 06:27

A w męskiej szosie dasz krótszy mostek, owijke z akcentami różu i koszyki. Będzie cacy.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 07:42

Nie twierdzę że masz żonę posadzić na składaku :) zauważyłem tylko, że w przypadku kobiet z którymi jeżdżę albo które przeprowadzają rowery na serwis szosa okazuje się trudnym do wytłumaczenia wyborem.
Takich pomyłek jest więcej: konfiguracja napędu ("zupełnie nie używam kombinacji 50-11", "da się założyć kasetę "większą" niż ta co mam", "czy z przodu można zamontować mniejszą tarczę niż 34"?), rzeźba z długością mostka, czy podnoszenie kierownicy albo klamkomanetek.
  • muzycom lubi to

#7 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 07:57

Można wyrwać często bardzo okazyjnie jakąś szoskę w rozm. XS (piszę o używanych). Nie ma co patrzeć, czy rama jest męska czy damska.

 

Jeśli kobiece akcenty są na pierwszym miejscu, to nie ma po co pytać o radę na forum, tylko wziąć jakiś ładny.

 

Oczywiście bez sensu jest też rozwiązanie bez klasycznego baranka i klamkomanetek. Kobiety nie korzystają z jego zalet? Pierwszy raz coś takiego słyszę. U mnie babki pomykają aż miło w dolnym chwycie, nie wiem gdzie kolega wyżej się uchował i z kim jeździ :) szuka problemów tam gdzie ich nie ma. 

 

Kolega chce kupić żonie szoskę i w tym temacie szuka pomocy, a nie w doradzaniu w temacie kierownicy lub ilości zębów na korbie lub kasecie. 

 

Niedawno widziałem gdzieś małego Cannondale Synapse na tarczach (chyba mechanicznych) w fajnej cenie, ale teraz nie potrafię go znaleźć. 

 

https://allegro.pl/o...-r48-8425455890

 

Ten Mercx wygląda kobieco, myślę że można jeszcze urwać z ceny, tylko nie wiem, czy nie będzie za mały. 


  • Prozor i muzycom lubią to

#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 08:32

Możesz pierwszy raz słyszeć. To moja obserwacja wynikająca z tego o czym pisałem. Nie twierdzę że wszystkie kobiety na świecie nie używają dolnego chwytu Kobiet jezdzi dużo, a to jak z tych szos korzystają (albo nie korzystają) wzbudziło moje zdziwienie. Wszystkie te kobiety też chciały szosę a potem się okazało że z elementów szosowych w rowerach nie bardzo chcą korzystać.

Gdyby autor tematu chciał kupić żonie kolejną szosę to nie pytałbym i nie sugerował takich rzeczy. Ale skoro to pierwszy szosowy i dzielimy się doświadczeniami to właśnie to robię, bo uważam że są inne, być może sensowniejsze rozwiązania.
  • muzycom lubi to

#9 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 wrzesień 2019 - 08:42

Tobo, ona chce szosę, a nie trekinga. Nawet na sztywnym widelcu. Czy inne coś w tym stylu. Szosa to szosa, ma mieć baranek. I co z tego, że nie korzysta się z dolnego chwytu? Nie tylko kobiety, większość (i nie tylko) początkujących też nie. Co nie oznacza, że mają złapać za piłkę i odciąć rogi ;)

 

Samo 166 niewiele mówi. Trzeba dobrać dobrze rozmiar. Ale jak dla mnie 52 może dla niej być za duży, już lepszy i wygodniejszy będzie 48. A może 50. Ciężko wróżyć z fusów. 

Z drugiej strony mam znajomą, która kupiła o wiele za duży rower (bo tani i na próbę) i z uporem maniaczki jeździ całkiem spore trasy (i po 2 stówy...), niby można, ale...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 08:46

Nie wiem, dlatego nie szaleje z budżetem. Żona chce jeździć ze mną. Ma zacieńcie sportowe bo do końca studiów trenowała siatkówkę i jest w niej duch rywalizacji. Lubi nieraz w trupa na swoim mtb cisnąć i jest przyzwyczajona do treningów. Sprawia jej to roadochę. ;)

No właśnie ciekawe co napisałeś. Mówisz, żę bez problemu się zmieści na jakąś męską 52? oczywiście różowe fiu bździu było by fajniejsze, ale...

Ps U nas dziewczyny cisną na barankach. Często mają bardziej agresywną pozycje niż ja i potrafią bez problemu długo jeździć w dolnym. :D Ale to Wrocław Panie :)


Czy zmieści się na męską 52?
Wejdź na stronę np Treka i porównaj geo ram męskich i damskich. Ja tego nie robiłem ale być może różnice są symboliczne.
Damskie geo to fajna sprawa. Np ta firma robi damskie szosy do rozmiaru 56. Czyli jeśli trafi się ktoś wyższy to nie ma wyboru i musi "męczyć" się na męskim rowerku. :)
Kupując rower w damskiej wersji jeśli chodzi o wyposażenie najistotniejszym damskim akcentem jest siodło. A to też najczęściej jest wymieniane więc nawet jeśli kupisz coś męskiego dopasowanie do tyłka musisz realistycznie wyliczyć w cenę zakupu.

#11 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 08:59

Tobo, ona chce szosę, a nie trekinga. Nawet na sztywnym widelcu. Czy inne coś w tym stylu. Szosa to szosa, ma mieć baranek. I co z tego, że nie korzysta się z dolnego chwytu? Nie tylko kobiety, większość (i nie tylko) początkujących też nie. Co nie oznacza, że mają złapać za piłkę i odciąć rogi ;)

Samo 166 niewiele mówi. Trzeba dobrać dobrze rozmiar. Ale jak dla mnie 52 może dla niej być za duży, już lepszy i wygodniejszy będzie 48. A może 50. Ciężko wróżyć z fusów.
Z drugiej strony mam znajomą, która kupiła o wiele za duży rower (bo tani i na próbę) i z uporem maniaczki jeździ całkiem spore trasy (i po 2 stówy...), niby można, ale...


Wiem że na szosowym forum ciężko jest wyjść poza szosowy schemat myślenia :)
Nie korzysta większość początkujących. Trafna uwaga. Tylko że moje obserwacje nie dotyczą jazdy z grupą zielonych kobiet, początkujących jest niewiele.
Nie miałem na uwadze trekinga jako opcji dla szosy.
Rynek daje dziś masę możliwości i ludzie z nich korzystają. Właśnie dlatego że niewielke teoretycznie różnice czasami dają zupełnie inny efekt a ludzie nie potrafią wyjść poza określony sposób patrzenia na coś.

Nie wątpię że szosowiec w pierwszym skojarzeniu widzi swoją kobietę na szosie, choćby dlatego że idealnie zgrywa się to z jego potrzebami. :)

Jak dla mnie pierwszym wyborem może być nawet rower czasowy. :)

#12 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:07

Rower czasowy na pierwszy wybór? Nigdy.

 

Tak na szybko: https://www.olx.pl/o...html#e8013d054c

664cf3b18fb80535e948032d7cba44f2.jpg

Fakt, trójtarcz dla prawdziwego faceta fuj, ale jeśli kobieta nie ma mocnej nogi to właściwie na wzniesienia na początek dlaczego by nie... A zawsze to można później wymienić na normalny dwutarcz.

Sprzedający pewny i sprawdzony ;)

 


  • muzycom lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#13 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:43

Ten Eddy fajny. Do tego na veloce i we Wro.



#14 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:47

Nie napisałem tego poważnie- sugeruję tylko że każdy i tak obciąża swoje konto.

Autor tematu mieszka w płaskiej części Polski więc nawet bez nogi (pisał że ją ma) twarde dwie tarcze dadzą radę :)

#15 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:02

Nie napisałem tego poważnie- sugeruję tylko że każdy i tak obciąża swoje konto.

Autor tematu mieszka w płaskiej części Polski więc nawet bez nogi (pisał że ją ma) twarde dwie tarcze dadzą radę :)

 

Ja pochodzę ze Świeradowa więc górki często.  3 tarcze to wcale nie głupi pomysł. Podejrzewam jednak, że zanim żona zacznie górki jeździć to najpierw po płaskim.  



#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:07

Eddy fajny, ale budżet o 1/3 przekroczony, chociaż czasami faktycznie warto wydać więcej, nawet później głupio nie używać, bo skoro tyle się wydało, to nie ma innej opcji ;)

Od Wrocka do terenów pofałdowanych wcale tak daleko nie jest. Sobótka i okolice prawie rzut beretem. No może parę razy.

A w Świeradowie i okolicach to na niektóre podjazdy trzeba mieć naprawdę mocną nogę. Po czeskiej stronie fajne asfalty nie tak dawno położone, wzniesienia aż miło podjeżdżać ;)

 

A przy okazji (sprawdzając co to za marka rowerów ;)) widzę:

about-dames.jpg

żadna w dolnym chwycie nie jedzie. Oj, czyżby totalne amatorki? No nie wiem ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#17 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:41

Pozostaje westchnąć...
Nie twierdzę że wszystkie kobiety na szosach mają alergię na dropy.
Stwierdziłem że z moich niejednorazowych obserwacji wynika że kupują szosy a to co jest atutem tych rowerów jest zupełnie niewykorzystane, kierownica, kombinacje z ustawieniami, napęd czy też opony.
Kolega chce kupić żonie pierwszą szosę a ja zasugwrowałem że wybór to jedno a praktyce użytkowanie czegoś czasami znacząco się z tym typem roweru rozmija.

Nie trzeba moich sugestii brać pod uwagę. To tylko- albo aż- wyłącznie moje obserwacje.

#18 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 12:05


żadna w dolnym chwycie nie jedzie. Oj, czyżby totalne amatorki? No nie wiem ;)

 

Ja tam widzę, że 1/3 tych pań jedzie w dolnym chwycie :D

 


  • Prozor lubi to

#19 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 12:07

Eddy fajny, ale budżet o 1/3 przekroczony, chociaż czasami faktycznie warto wydać więcej, nawet później głupio nie używać, bo skoro tyle się wydało, to nie ma innej opcji ;)

Napisane też, że cena do negocjacji. Coś urwać z tej ceny, zaproponować kupno bez tego licznika i może udałoby się do 400 zbić cenę... warto się targować, nawet jeśli finalnie nie dojdzie do zakupu. 

 

Z plusów na bank carbon i siodło wydaje się spoko na kobietę. 



#20 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 wrzesień 2019 - 16:54

Budżet zawsze można naciągnąć trochę. Sam się wożę karbonami to wstyd nie dołożyć. W końcu cena taka jak za jedno porządne koło ;) :D

 

Tobo ma trochę racji, ale myślę, że akurat moja małżonka chce trenować i dolny jej się przyda wcześniej czy później. 

 

No to było małe rozpoznanie. Oglądaliśmy tego Meerksa, ale jest za mały. 

 

Żona wsiadła na Bianchi via Nirone i wróciła z uśmiechem.

 

69937673_553648705374810_677484070501036

 

Z wad to mieszany napęd, słabe komponenty i zużyte opony (wynegocjowałem mavicki) i spora waga. Chłopaki chcą 3k bez negocjacji. 

To trochę sporo. Celest robi robotę i żonie się podoba bardzo.

 

Alternatywy:

 

Fajny focus izaco na karbonie i Tiagrze. (kolory średnio się podobają)

https://www.olx.pl/o...67-IDAtT5R.html

 

Centurion - Pełna ultegra, Dt 350, conti gt 4000- 2750 zł

Rowery z wypożyczalni, która nie pykła. Jak dla mnie super opcja. Będę przekonywał :-)

 

70828982_2670669262967181_67936092868921

 

Albo nowy trek 1,2 ze sklepu za 2,5k.

 

 


  • Prozor i Born Ready lubią to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dla kobiety, pierwsza szosa, tanio