Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Cosmic Zza Wielkiego Muru


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmedela

pmedela
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 15:12

Witajcie

Takie kółka przyniósł dzisiaj listonosz. Niestety paczka wzbudziła zainteresowanie w WER Zabrze i została poddana procedurze celnej. Przy cenie kół z przesyłką 622zł naliczyli 143zł VAT'u. Cła nie naliczono. Razem z opłatami pocztowymi wyszło 160zł.
To tak, gdyby ktoś chciał kupić i zastanawiał się, czy opłaty go nie zjedzą.

Piotrek2c711256d9b9efa6386b2e8388f8408c.jpg

#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 wrzesień 2019 - 21:52

Ale z Mavic Cosmic to właściwie mają tylko wspólne naklejki, chociaż i to pewno podróba. Czyli handel podróbkami powinien trafić do kosza, masz szczęście, że się nie znają, bo mogliby zatrzymać towar jako nielegalny.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3 pmedela

pmedela
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 10:53

Różne są zdania na temat tych kół. Niektórzy nosili je do serwisu, niektórzy rozbierali piasty i jak by nie patrzeć to zarówno wykonanie jak i jakość matariałów jest z wysokiej półki. Chodzą nawet słuchy, że to prawdziwe Mavici z kolekcji 2015-2016.
Pożyjemy, pojeździmy, zobaczymy...

Pozdrawiam

#4 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 11:19

Dziwnym trafem zawsze te "robione w tej samej fabryce co oryginały tylko po godzinach", egzemplarze z poprzednich roczników itp. są dostępne tylko na różnych chińskich serwisach ;)



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2019 - 11:28

Dziwnym trafem zawsze te "robione w tej samej fabryce co oryginały tylko po godzinach", egzemplarze z poprzednich roczników itp. są dostępne tylko na różnych chińskich serwisach ;)


Może nie być to aż tak dziwne zakładając że produkcja prawie całego rowerowego dobytku odbywa się tam.
Nie mówiąc o tym że te produkty potrafią być lepszej jakości niż np te same zrobione jeszcze w kraju macierzystym...

#6 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 17:56

Tak, i zawsze są w jakiś kosmicznie niskich cenach w porównaniu do wszystkich innych źródeł. Co ma do tego to, że prawie cała produkcja odbywa się tam? Produkcja Hondy też odbywała się kiedyś w Turcji, ale nie można było sobie tam kupić Civica za 1/4 ceny. Bądź, że poważny ;)



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2019 - 19:28

Zacznij oficjalnie sprzedawać w np Polsce produkt chiński, wprowadź do łańcucha pokarmowego dystrybutora oraz sklepy. Do ceny z Chin dolicz powiedzmy haracze 40 procent na każdym stopniu karmienia.
Lekko licząc z 640 zrobi się ~ 1300 - 1400. Tak zrobi się "poważna" cena i produkt na poziomie.
Teraz weź jakikolwiek produkt z rowerowego i obetnij z jego ceny jak wyżej. Jak dobrze i uczciwie policzysz cena zrobi się przynajmniej niebiańska, może nawet kosmiczna.

#8 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 19:40

...wszystko się zgadza, ale nie w przypadku produktów markowych. Oryginalne koła Mavica wychodzące z fabryki produkującej dla Mavica idą do sklepów przez dystrybutora Mavica na dany kraj. Cena dla danego odbiorcy może się różnić ze względu na rabat z jakim kupuje, ale i tak nie będzie to cena kół z aliexpress tylko wyższa. To, że sprzedawca tego czegoś (bo oryginalne koła to nie są) z aliexpress jeszcze zarabia już pomijam.



#9 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 20:10

Oryginalne koła Mavica, wyższej klasy, po dziwnie niskich cenach można było kupić w Rumunii lub z Rumunii, bo tam znajduje się fabryka. Jakiś rok temu podobnież przymknięto szajkę, która "składała" koła z oryginalnych komponentów, które były "wybrakowane". 



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2019 - 20:26

...wszystko się zgadza, ale nie w przypadku produktów markowych. Oryginalne koła Mavica wychodzące z fabryki produkującej dla Mavica idą do sklepów przez dystrybutora Mavica na dany kraj. Cena dla danego odbiorcy może się różnić ze względu na rabat z jakim kupuje, ale i tak nie będzie to cena kół z aliexpress tylko wyższa. To, że sprzedawca tego czegoś (bo oryginalne koła to nie są) z aliexpress jeszcze zarabia już pomijam.


Pracowałem w sklepie rowerowym i miałem wgląd w ceny dystry i producenta.
Zdziwiłbyś się jak niska może być.
A Ty kupując w Chinach płacisz za przesyłkę.

#11 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 20:50

Zdaję sobie sprawę jakie są narzuty ustalane przez największe firmy w danej branży, bo pracuję w firmie która od wielu lat kupuję towar bezpośrednio od firmy Nike i Adidas ;)



#12 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 09:42

Na oryginalnych kołach są numery seryjne.

Na stronie https://www.mavic.com/en-int/caremożna zarejestrować produkt, wpisując numery seryjne.

Jeśli "wejdą" te numery z kół, to koła oryginalne, jeśli nie - to podróby. Prosty sposób na sprawdzenie :)



#13 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 wrzesień 2019 - 10:11

Ten argument byl juz przerabiany, okazal sie byc dalej nie przekonywujacym.... ;)



#14 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 12:50

Na oryginalnych kołach są numery seryjne.

Na stronie https://www.mavic.com/en-int/caremożna zarejestrować produkt, wpisując numery seryjne.

Jeśli "wejdą" te numery z kół, to koła oryginalne, jeśli nie - to podróby. Prosty sposób na sprawdzenie :)

No nie do końca.

Nie wszystkie rumuńskie i chińskie wchodzą.


CykloOpole !!! :)


#15 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 13:41

Nie wchodzą, bo to są podróby.



#16 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 18:23

Nie wchodzą, bo to są podróby.

Rumuńskie też?

 

Wnioskujesz tak bo miałeś styczność z tymi kołami ( produktami Mavic'a), czy na zasadzie, nie wchodzą no to na bank muszą być podróby?


CykloOpole !!! :)


#17 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 wrzesień 2019 - 18:41

Jak podrabiają produkt, to naklejkę z krajem pochodzenia też mogą.

 

Tymczasem fakty są takie, że Maviki kupione z dystrybucji dziwnym trafem zawsze są identyfikowane poprawnie. A Wy nadal wierzycie, że na Ali dziwnym trafem znajduje się zawsze ktoś, kto ma cały kontener pełnowartościowych kół sprzed 3 lat, które Mavic zapomniał sprzedać, i w dodatku specjalnie wysłał je z Rumunii do Chin, żeby je teraz sprzedawać z powrotem do Europy ;)


  • Prozor i muzycom lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#18 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 19:03

Tak, rumuńskie jeśli nie "wchodzą", to też.

Mam koła Mavic, made in Romania, zarejestrowałem te koła na stronie Mavica, wprowadzając numery seryjne. Tylko, że ja kupiłem te koła w sklepie w Polsce, a nie w Chinach za jakieś śmieszne pieniądze.

Jeśli numery seryjne nie wchodzą to są to podróby, przecież to logiczne, nie wiem dlaczego nie potrafisz tego zrozumieć.

Przecież na aukcjach na Aliexpress z tymi kołami, nie ma nigdzie napisu "Mavic", na zdjęciach logo Mavic jest rozmazane lub przysłonięte. Na niektórych wprost piszą, że nie są to koła oryginalne.



#19 pmedela

pmedela
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 19:14

Moje koła raczej na pewno są nieoryginalne.
Numery seryjne "nie wchodzą" jak piszecie i sprawdziłem
katalogi od 2012r, nie było kół 40mm z aluminium :-)
 

Zobaczymy jak się będą sprawować.



#20 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 23 wrzesień 2019 - 19:32

Jak podrabiają produkt, to naklejkę z krajem pochodzenia też mogą.

 

Tymczasem fakty są takie, że Maviki kupione z dystrybucji dziwnym trafem zawsze są identyfikowane poprawnie. A Wy nadal wierzycie, że na Ali dziwnym trafem znajduje się zawsze ktoś, kto ma cały kontener pełnowartościowych kół sprzed 3 lat, które Mavic zapomniał sprzedać, i w dodatku specjalnie wysłał je z Rumunii do Chin, żeby je teraz sprzedawać z powrotem do Europy ;)

Tu nie chodzi wierzycie nie wierzycie. Ja wyrażę się wprost mnie to lata, bo koła jak to Mavic spełniają moje oczekiwania.

Kupiłem je jako ciekawostkę z nastawieniem, ze to może być lipa, taka moja natura lubię zabawę, lubię potestować sobie sprzęt, mam z tego radochę, wiedze i nieraz jestem do przodu.

Oczywiście mam też oryginały z Harfy gdzie numer wchodzi bla, bla bla....

Rozebrałem jedne i drugie koła - są identyczne, identyczne parametry( waga....), identyczny naciąg, wyważenie, bla, bla bla... Identycznie się zachowują podczas jazdy etc.. No nie ma do czego się przypierdzielić..

Pomimo ze mam styczność z Mavic pokazałem je kumplowi który od ok 20- tu lat sprzedaje ich produkty, z marszu stwierdzenie kola ok.

Te ale numery nie wchodzą... spoko mnie tez się zdarza, że nie wchodzą, ale mam z pewnego źródła ( czyli od nich - France ), nieraz wystarczy mi @, telefon i sprawa załatwiona. Opowiedział mi jeszcze kilka innych numerów tak że ten.

 

A-ha  Mavic się do tego nie przyzna, ale budżetowe modele do niedawna były robione w Rumunii, obecnie też i w Chinach.

 

A skąd się biorą stare rumuńskie i francuskie Mavic`ki w Chinach to też nie jest jakaś historia na zasadzie no niemożliwe, no co ty ?

 

Reasumując z podchodzeniem z marszu iż nie wchodzi to muszą być podróby podchodziłbym sceptycznie. Nie twierdze, ze podróbek nie ma, bo to wszystko na Novatec'ach nie pozostawia żadnej wątpliwości.

 

Moje koła raczej na pewno są nieoryginalne.
Numery seryjne "nie wchodzą" jak piszecie i sprawdziłem
katalogi od 2012r, nie było kół 40mm z aluminium :-)
 

Zobaczymy jak się będą sprawować.

Tak coś podejrzewałem. Najprawdopodobniej to mix ( składane z podzespołów) na piastach Mavic'a.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź