Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hide Park- Wpisy Poza Głównym Wątkiem Pierwotnego Tematu I Różne Pierdoły Nie Na Temat - Dyskutujesz Na Własne Ryzyko I Odpowiedzialność!


1268 odpowiedzi w tym temacie

#441 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:35

Adaś - dorośnij, warto 😁

Naucz się, że nie wszystko co ludzie mówią jest przeciwko Tobie. Bo nie jest. A nawet jeśli jest, to często źle świadczy nie o Tobie, a o tym kimś, kto wygłasza taką, a nie inną opinię. Choć oczywiście może mieć rację i  wtedy warto się zastanowić, czy mu tej racji nie przyznać. No i jak ktoś chwali, to... podziękować. Komplementy są nie tylko dla kobiet, a często (tak jak i one) faceci mają problem z przyjęciem pochwały. Coś w stylu: "ładnie w tym wyglądasz" - "ee... stary łach" (kobiece wydanie - wersja uproszczona), "mocny jesteś" - "eee... nie mam formy" (adasiowy wariant - wersja uproszczona).

W obu przypadkach wersja uproszczona powinna brzmieć: "dzięki!". 

😉


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#442 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2019 - 09:37

Pozwól że tego też nie skomentuje, bo nie chcę dostać bana ani się kłócić.

Nie będę klekał przed kimś kto mnie nie widział nigdy i z d..y coś powie, ani dziękował komuś kto również bez zastanowienia z .. Coś powie typu "masz formę". To moje ostatnie slowo w tym temacie.

#443 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:31

Niemożliwe.
  • roadturysta lubi to

#444 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 15:31

nie, to nie jest żadna rewolucja, to zwykła ewolucja :)

 

A nawet i to nie, zaczeli dawać inną żywicę epoksydową, oto cała tajemnica "rewolucji, ewolucji". 

 

@ASSASSING

 

Dokładnie o tym samym piszę już od kilku postów ... 

 

"A dziś większość amatorów chce mieć karbonowe koła i ramy, ale nie potrafi prawidłowo używać roweru szosowego. Dlatego hamulce tarczowe są odpowiedzą na rozwiązanie tych problemów."

 

I znów dodam od siebie: silniczki w ramach z malutkim guziczkiem, i reklama że już koledzy Cię nie zerwą na treningu, amortyzowane kierownice, amortyzowane ramy, 28c, to wszystko NIE JEST EWOLUCJA to zwykła prostacka odpowiedź na zapotrzebowanie amatorów, którzy chcą szosę, ale nie chcę się przemęczać .....broń boże szukać pozycji aero, rozciągać się, czy zrobić co jakiś czas interwały. 

 

No bo po co piłować karbonowe koła klockami na zjeździe, jak mam tarcze i wyj...ane, po co mi geo sportowe jak mogę siedzieć jak na holenderce, no bo po co ja mam się rozciągać jak chce tylko rower.....i płynnie przeszliśmy do upadku podejścia sportowego, do zmodyfikowanej wersji holenderki miejskiej dla lenia śmierdzącego. 

 

Z trzeciej strony, producent nie zarobi na sportowych rowerach, sztywnych, agresywnych i lekkich, konsumenci chcą szosę, ale tak żeby nic nie robić ze sobą........ja to rozumiem, taki konsument nie będzie nic robić tylko będzie chodzić se na rower, i czasami płakać że ustawki są be bo nie czekają na kolegów ;D ale w swojej masie zostawią kupę hajsu producentowi, sklepowi, życie. 

 

HOWGH! to moje ostatnie słowo w temacie tarcz i amortyzowanych kierownic, i EWOLUCYJNYCH silniczków w ramie do zrywania kolegów.....No offence, Peace! 

 

@Adaś :) , słowo do Ciebie, nie rób wycieczek ad personam, nie oceniaj w tak chamski sposób, nie troluj,  bo Twój ban zbliża się wielkimi krokami



#445 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 15:35

Adazz, tym razem muszę pochwalić. Trafiłeś w punkt po prostu wyjąłeś mi wszystko z ust, o amatorach a raczej pozerach którzy nie chcą się męczyć itd a czuć się "szosowcami". W mtb jest taki sam trend. Pamiętaj jednak że producent musi zarabiać. Jest popyt to i podaż. W każdym razie prawdziwy sport nie zginie nawet jak będzie 98% pozerów. W bieganiu jest to samo. Kolorowe buty za 1000 zł a tempo 6:30 na 5 km ;D

#446 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 15:58

 amatorach a raczej pozerach którzy nie chcą się męczyć itd a czuć się "szosowcami". 

 

Będę musiał zezłomować swojego karbona na tarczach ? Albo przestać czytać to forum ?  :unsure:  



#447 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:14

A nawet i to nie, zaczeli dawać inną żywicę epoksydową, oto cała tajemnica "rewolucji, ewolucji".

@ASSASSING

Dokładnie o tym samym piszę już od kilku postów ...

"A dziś większość amatorów chce mieć karbonowe koła i ramy, ale nie potrafi prawidłowo używać roweru szosowego. Dlatego hamulce tarczowe są odpowiedzą na rozwiązanie tych problemów."

I znów dodam od siebie: silniczki w ramach z malutkim guziczkiem, i reklama że już koledzy Cię nie zerwą na treningu, amortyzowane kierownice, amortyzowane ramy, 28c, to wszystko NIE JEST EWOLUCJA to zwykła prostacka odpowiedź na zapotrzebowanie amatorów, którzy chcą szosę, ale nie chcę się przemęczać .....broń boże szukać pozycji aero, rozciągać się, czy zrobić co jakiś czas interwały.

No bo po co piłować karbonowe koła klockami na zjeździe, jak mam tarcze i wyj...ane, po co mi geo sportowe jak mogę siedzieć jak na holenderce, no bo po co ja mam się rozciągać jak chce tylko rower.....i płynnie przeszliśmy do upadku podejścia sportowego, do zmodyfikowanej wersji holenderki miejskiej dla lenia śmierdzącego.

Z trzeciej strony, producent nie zarobi na sportowych rowerach, sztywnych, agresywnych i lekkich, konsumenci chcą szosę, ale tak żeby nic nie robić ze sobą........ja to rozumiem, taki konsument nie będzie nic robić tylko będzie chodzić se na rower, i czasami płakać że ustawki są be bo nie czekają na kolegów ;D ale w swojej masie zostawią kupę hajsu producentowi, sklepowi, życie.

HOWGH! to moje ostatnie słowo w temacie tarcz i amortyzowanych kierownic, i EWOLUCYJNYCH silniczków w ramie do zrywania kolegów.....No offence, Peace!

@Adaś :) , słowo do Ciebie, nie rób wycieczek ad personam, nie oceniaj w tak chamski sposób, nie troluj, bo Twój ban zbliża się wielkimi krokami


Nie. To się nazywa inteligentna odpowiedź ma potrzeby ludzi. Żeby oderwać rowery szosowe od betonu przekonań.

Niby dlaczego stawiasz w jednej linii wspwmaganie silnikiem z oponami 28c czy innymi rozwiązaniami ulepszającymi szosę?
Skoro 28c to takie prostackie rozwiązanie dla leniwych- dlaczego nie jeździsz na oponach 21 czy 19c? One są naprawdę męskie a nie grube parówy 23c.

Bardzo ciekawy post w którym całkiem sporo z Ciebie "wylazło". Na smutno.

Taki właśnie klimat "wyjątkowości" (rzekomej) "prawdziwej" jazdy szosą. Trzeba jeździć na twardo, na krawędzi, na maks ścisku zębów. Komfort w jakiejkolwiek formie to wstyd.

Samochód masz bez abs, wspomagania kierownicy i na bębnach?

#448 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:15

Zawsze bawi. Bo ktoś zaczyna, to musi mieć rower z najniższej półki, a najlepiej używany na wykończeniu?
Bo ktoś biega 6:30 na kilometr, to ma biegać w butach za 20zł z targu?

Litości. Jak kogoś stać, ma ochotę, to będzie miał sprzęt lepszy niż 9/10 peletonu. Tylko po żeby z takimi jak on przejechać się dwa razy w tygodniu w ciuszkach wartych więcej niż rower osoby trenującej, która go oberwie w pierwszej strefie.
Czy on się tym przejmie? Czy w ogóle zwróci uwagę? Jesli żaden z nich nie jest bucem, to skończy się na cześć/cześć i każdy pojedzie w swoją stronę.

Temat od wątpliwej próby wykazania wyższości tarcz nad obreczowkami i odwrotnie powoli przeradza się w ciężko powiedzieć co.
  • jijx lubi to

#449 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:18

Będę musiał zezłomować swojego karbona na tarczach ? Albo przestać czytać to forum ? :unsure:


Nie jesteś godzien miana szosowca.

#450 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:18

Ma prawo. Facet z brzuchem który jeździ raz w tygodniu z żoną 20 km/h po parku ma prawo kupić dogme f12 i strój INEOS. Ma prawo, ale nikt go nie potraktuje w kategoriach sportowych.

#451 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:28

Generalnie mogę się z Tobą zgodzić, ale żeby ten opis był pełny, to należałoby doliczyć do tego jeszcze trzecią grupę, do której zalicza się np. Daniel Chądzyński i wielu jemu podobnych. Czyli osoby, które są świadome i stać je na niemal każdy rower, ale za nic na świecie, nie chcą tarcz w rowerze szosowym.

Oczywiście, takie osoby również są - a prywatnie mówiąc, mam dla nich niemały szacunek.

 

nie, to nie jest żadna rewolucja, to zwykła ewolucja :)

Technologicznie tak. Od strony użytkowej - będę bronił swojego stanowiska, że to zmieniło bardzo wiele. Oczywiście moja prawda jest przy tym najmojsza ;)

 

Co do elektryków natomiast: nawet jeżeli osobiście czuję wręcz niechęć do samego produktu, nie zgodzę się z surową opinią i spłaszczaniem roli e-bike'ów do "legalnego oszustwa". Proponuję wyobrazić sobie banalną sytuację, w której On i Ona chcą pójść razem na rower, ale Jego Jej prędkość nudzi, a dla Niej pocenie się podczas jazdy to katorga nie do zniesienia. Dzięki e-bike'owi nareszcie mogą spędzić czas razem, a być może z czasem Ona zrozumie, dlaczego rowery Go tak kręcą, i sama zacznie jeździć o własnych siłach!


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#452 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:30

Ja bym nie chciał kobiety która nie utrzyma mi koła 🙀

#453 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:35

Odnośnie podejścia sportowego - panowie, please, wszyscy jesteśmy amatorami. I to jakie kto ma hamulce niczego tu nie zmienia. Równie dobrze można skrytykować w ogóle lekkie karbonowe ramy - po co to, zamiast nogi ćwiczyć to na papierowych rowerach niedługo będą jeździć, żeby tylko było lżej i łatwiej. Latajmy wszyscy na trudnym sprzęcie i będziemy czuli się bardziej nobilitowani, patrzmy pogardliwie na tych, którzy mają sprzęt pozwalający oszczędzać sporo watów, bo wolą skorzystać ułatwień zamiast popracować nad sobą. 

 

Prawda jest taka, że na każdym wyścigu znajdzie się i objedzie nas i trzepak na starym aluminiaku na tiagrze z ciężkimi kołami i modny pan w drogich lajkrach na rowerze z tarczami, droższym niż auta połowy zawodników. Czyli gdzie nas to stawia?

 

podejście "masz tarcze, bo pewnie nie potrafisz jeździć" jest śmieszne :) Jeżeli ktoś się czuje pewniej z tarczami i daje mu to choćby psychologiczny efekt, to znaczy, że już jest sens stosowania tarcz.

 

Natomiast co do tego, że tarcze są odpowiedzią na zużywanie kół, zupełnie się zgadzam - i to jest właśnie postęp. Rozwiązywanie problemów. Nie każdego stać na kupowanie nowych kół co sezon. I nie każdego stać na posiadanie trzech kompletów na różne pogody i tereny.

 

A ostatecznie wszystko jest kwestią gustu - ktoś ma, bo chce mieć i już, koniec gadania. Inny nie ma, bo nie chce mieć. Nikt nikomu się nie musi tłumaczyć ze swoich wyborów. 

 

 

 

 



#454 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:38

Chyba nie rozumiesz. Nikt nie mówi że to źle mieć sprzęt "oszczędzający watty". To bardzo dobrze, ale równie ważne by mieć te watty a nie być pajacem lansujacym się na gassach który ma na progu 250w przy 80 kg.

#455 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:47

Chyba nie rozumiesz. Nikt nie mówi że to źle mieć sprzęt "oszczędzający watty". To bardzo dobrze, ale równie ważne by mieć te watty a nie być pajacem lansujacym się na gassach który ma na progu 250w przy 80 kg.

 

Ale dla kogo ważne, dla tego ważne! Uwierz, może masz te 300 watów na progu - i uwaga: NOBODY CARES <fanfary> Możesz być najszybszym kogutem w swojej okolicy. Still - nobody cares. 

 

W zeszłym tygodniu podstarzały pan odbierał przy mnie w sklepie s-worksa. I co, nie ma prawa? A choćby sobie miał tym jeździć dookoła parku, ciągle super! Niech sobie śmiga. 

 

W kolarstwie jest dużo lansu i będzie zawsze. Co to ma do tematu - nie wiem. 


  • mikroos lubi to

#456 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 16:50

Mam 600 ale jestem najwolniejszą kaczką w okolicy.
Ma prawo jak najbardziej.

#457 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 18:14

 

 

Zrzut-ekranu-2019-12-21-o-18-16-06.png



#458 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 grudzień 2019 - 18:39

Reklama idealnie pokazuje - sprzęt dla dziadka. Jeżeli takie coś mogłoby zachęcić seniorów do aktywności, to jestem jak najbardziej za :D 



#459 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 grudzień 2019 - 18:42

Bardzo fajną konfrontacją wyobrażeń z rzeczywistością jest jazda jakimkolwiek elektrykiem.
Większość osób "na nie" nie ma pojęcia jak to jest i co można.

#460 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 21 grudzień 2019 - 19:28

Dobrze sie czujecie. Zapie..ać a nie. Jak chcecie elektryka to sobie motocykl kupcie a nienjakiea gowno ni to rower ni to h wie co. Jak ktoś kupuje elektryka żeby jeździć po górkach na których bez wspomagania nie daje rady to niech wjezdza tam motocyklem czy autem.



Dodaj odpowiedź