Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hide Park- Wpisy Poza Głównym Wątkiem Pierwotnego Tematu I Różne Pierdoły Nie Na Temat - Dyskutujesz Na Własne Ryzyko I Odpowiedzialność!


1268 odpowiedzi w tym temacie

#981 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 listopad 2020 - 15:22

Pewnie masz system 32-bitowy. Nie ma szans na tym zainstalować Zwita. Tylko 64bit.

 

 

To nie tylko to. Zwift to aplikacja typu massive multiplayer online. Takie zawsze będą wymagające dla CPU, szczególnie dla jednego rdzenia. W peletonie i dużych jazdach grupowych ma miejsce dużo kalkulacji zależnych od siebie, których nie da się rozłożyć na więcej rdzeni/wątków. Bottleneck jednego rdzenia jest potężny. Tylko najnowsze Ryzeny 5000 lub Intele podkręcone do 5GHz+ są w stanie uciągnąć 60 klatek na sekundę i więcej w dużej jeździe grupowej (zobaczymy jak Apple M1 sobie z tym poradzi). Gdzie więc tutaj miejsce dla bidnych Androidowych chipów.

 

Nie żartuj sobie, co tam niby takiego skomplikowanego jest do obliczania i wymagałoby jednego rdzenia?

Potrafisz to jakoś sensownie uzasadnić? To nie EVE Online.

 

Apple M1 to to samo co Androidowe chipy. Nie można porównywać chipsetu z telefonu z czymś co jest podpięte do sieci. Zwykły ARM na brytyjskiej licencji z innym taktowaniem, produkowany przez TSMC, więc nie róbmy proszę tu jakiejś legendy jak większość aplowych użytkowników bez wiedzy technicznej.

 

Żeby było śmieszniej ARMa kupuje Nvidia.

https://nvidianews.n...r-the-age-of-ai


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#982 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 19:09

Im więcej zawodników na ekranie, tym bardziej skomplikowany model draftingu peletonu, gdzie wszystkie elementy oddziałują na siebie nawzajem (kalkulacje są zależne od siebie i muszą być wykonywane po kolei, chronologicznie, a więc nie jest możliwa ich paralelizacja). W dodatku dane kilkudziesięciu/kilkuset zawodników, wykorzystywane w kalkulacjach, muszą w zsynchronizowany sposób pokonywać co sekundę drogę klient-serwer-klient. To nie stanowi żadnego problemu jeśli na ekranie znajduje się 20 kolarzy, ale przy ok 100 każdy procesor będzie miał przynajmniej jeden rdzeń obciążony w 100%. Tak to wygląda w praktyce.

 

Procesory Apple są znacznie bardziej wydajne, szczególnie pojedyncze rdzenie nich iż Androidowe odpowiedniki. Benchmarki M1 są już dostępne. Wydajność jest na poziomie zbliżonym do wyżej taktowanych i zasilanych większą mocą najnowszych procesorów Intela i AMD. Kolejna rzecz to niskie opóźnienia pamięci dzięki RAMowi zintegrowanemu z chipem. Dzięki temu możliwa jest też bardzo wydajna zintegrowana grafika bo pamięć nie jest bottlneckiem jak w obecnych APU AMD i Intela. M1 pod tym względem bliżej do APU z konsol albo Kaby Lake-G (hybryda CPU Intela i GPU AMD) który posiadał zintegrowaną pamięć HBM.



#983 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 17 listopad 2020 - 19:42

Żeby było śmieszniej ARMa kupuje Nvidia.

https://nvidianews.n...r-the-age-of-ai

Stary news. Są komplikacje, nie wiadomo czy się uda.



#984 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 17 listopad 2020 - 20:59

Im więcej zawodników na ekranie, tym bardziej skomplikowany model draftingu peletonu, gdzie wszystkie elementy oddziałują na siebie nawzajem (kalkulacje są zależne od siebie i muszą być wykonywane po kolei, chronologicznie, a więc nie jest możliwa ich paralelizacja). W dodatku dane kilkudziesięciu/kilkuset zawodników, wykorzystywane w kalkulacjach, muszą w zsynchronizowany sposób pokonywać co sekundę drogę klient-serwer-klient. To nie stanowi żadnego problemu jeśli na ekranie znajduje się 20 kolarzy, ale przy ok 100 każdy procesor będzie miał przynajmniej jeden rdzeń obciążony w 100%. Tak to wygląda w praktyce.
 
Procesory Apple są znacznie bardziej wydajne, szczególnie pojedyncze rdzenie nich iż Androidowe odpowiedniki. Benchmarki M1 są już dostępne. Wydajność jest na poziomie zbliżonym do wyżej taktowanych i zasilanych większą mocą najnowszych procesorów Intela i AMD. Kolejna rzecz to niskie opóźnienia pamięci dzięki RAMowi zintegrowanemu z chipem. Dzięki temu możliwa jest też bardzo wydajna zintegrowana grafika bo pamięć nie jest bottlneckiem jak w obecnych APU AMD i Intela. M1 pod tym względem bliżej do APU z konsol albo Kaby Lake-G (hybryda CPU Intela i GPU AMD) który posiadał zintegrowaną pamięć HBM.


Sory ale to co wypisujesz to czysta spekulacja.
Nie wiadomo jak tam jest liczony drafting bo na pewno nie na skomplikowanych modelach matematycznych,
sądząc jak całość jest zrobiona.

Jak by to nie była wiadomość publiczna to bym Ci to udowodnił.

Włącz GTA V w trybie multiplayer gdzie jest nawet wiatr i wiele więcej rzeczy i sobie porównaj wydajność.

Albo wspomniane EVE Online. Tam masz tysiące graczy i wiele bardziej skomplikowanych obiektów.

Później zobacz sobie na wymagania EVE Online.

Dla mnie to był dramat jak pierwszy raz uruchomiłem zwifta.
Niedawno uruchomiłem bo chciałem zrobić zrzut pamięci z wszystkimi treningami i niewiele się zmieniło :D
To czyste spekulacje i trochę się na tym znam, więc wiem że to jest słabo zoptymalizowane.
Wiem też że do takich obliczeń wcale nie trzeba korzystać z jednego rdzenia.
To nie jest żaden krytyczny transakcyjny system.

Porównujesz procesory o innym zasilaniu i przeznaczeniu i innych cenach.
 

Stary news. Są komplikacje, nie wiadomo czy się uda.

 
Dlatego napisałem że kupuje a nie kupił.
Chińczycy i nie tylko na pewno robią wszystko żeby zablokować bo dla nich to dramat.

Praktycznie będzie można ich wyciąć jednym podpisem z całego biznesu.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#985 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 10:01

Zwift jest kiepsko zoptymalizowany i to jest oczywista oczywistość, nie ma co się tu kłócić. Natomiast oczywiście pewnym... zwalającym na klienta końcowego rozwiązaniem na lepszą wydajność jest po prostu lepszy hardware gdy deweloperom nie chce się optymalizować... :P. Shmoo, podziwiam, że jeszcze Ci się chce robić zrzut pamięci ze Zwifta aby potem wydłubywać treningi. Brzmi jak młodość :).

 

Wracając do Apple-a: no nie powiem, ładnie to ogarnęli. Czas pracy na baterii zasadniczo podwojony względem odpowiednikach na Intelach serii "U", wydajność na podstawie testów Geekbenchem generalnie bardzo dobra i to co najciekawsze czyli aplikacje:

 

1. Stare x86 aplikacje mogą być uruchomione w emulatorze, cała kobyła Adobe Photoshop działa i to nawet lepiej niż na Intelu z powodu wyższej wydajności.

2. Nowe, zoptymalizowane aplikacje działają super

3. Mamy możliwość uruchomienia aplikacji z iPhona i iPada.

 



#986 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 listopad 2020 - 10:10

Zwift jest kiepsko zoptymalizowany i to jest oczywista oczywistość, nie ma co się tu kłócić. Natomiast oczywiście pewnym... zwalającym na klienta końcowego rozwiązaniem na lepszą wydajność jest po prostu lepszy hardware gdy deweloperom nie chce się optymalizować... :P. Shmoo, podziwiam, że jeszcze Ci się chce robić zrzut pamięci ze Zwifta aby potem wydłubywać treningi. Brzmi jak młodość :).

 

Wracając do Apple-a: no nie powiem, ładnie to ogarnęli. Czas pracy na baterii zasadniczo podwojony względem odpowiednikach na Intelach serii "U", wydajność na podstawie testów Geekbenchem generalnie bardzo dobra i to co najciekawsze czyli aplikacje:

 

1. Stare x86 aplikacje mogą być uruchomione w emulatorze, cała kobyła Adobe Photoshop działa i to nawet lepiej niż na Intelu z powodu wyższej wydajności.

2. Nowe, zoptymalizowane aplikacje działają super

3. Mamy możliwość uruchomienia aplikacji z iPhona i iPada.

 

Heh no to nas @Prozor poprzenosił.

Co do tej młodości, to w zasadzie tylko sprawdzałem czy się da bo do niczego mi to nie potrzebne, a da się bardzo prosto.

Co do Apla to weszli po prostu w 5nm więc trzeba poczekać na inne w 5nm u konkurencji, a ta pewnie liczy koszta.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#987 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 10:19

Heh no to nas @Prozor poprzenosił.

Co do tej młodości, to w zasadzie tylko sprawdzałem czy się da bo do niczego mi to nie potrzebne, a da się bardzo prosto.

Co do Apla to weszli po prostu w 5nm więc trzeba poczekać na inne w 5nm u konkurencji, a ta pewnie liczy koszta.

Nie no śmieję się na pozytywne - bo ja dość młodo z programowaniem zacząłem, jeszcze ojciec za dzieciaka mnie uczył, pierwsza robota też dość szybko no i przez to obecnie to już nieco się troszkę wypaliłem, po robocie rzadko coś kodzę.

 

@Prozor, można było wydzielić ewentualnie do nowego wątku... :P.

 

Z procesem to Intel generalnie jest daleko w d***, ale cóż, nadgonią i znowu pewnie pozamiatają rynek i taka sinusoida wieczna, raz AMD "prawie upada" a teraz znowu w jakimś stopniu przejęło rynek sprzedaży. Mój obecny główny komputer to i tak jest ThinkPad na procesorze z serii "U", do przeglądarki, programowania i sporadycznie właśnie hobby pt. Photoshop/blog wystarcza. Zwifta w sumie też zwykle na nim odpalam. Więc podejrzewam, że przy moich mało wymagających zadaniach totalnie mógłbym wrócić do Mac-a z takim M1. Do grania i tak mam osobną skrzynkę.



#988 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 listopad 2020 - 10:49

@Prozor, można było wydzielić ewentualnie do nowego wątku... :P.


Nie nie, ja nie będę rozmawiał o procesorach :P
W ogóle mnie to nie interesuje, ale reaguję na spekulacje i szerzenie marketingowych haseł.
Brzmi jak młodość ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#989 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 listopad 2020 - 22:10

Jaką apkę po endomondo polecić kobiecie ? XD

W endo miała statystki np najszybsza godzina itp. - strava odpada, bo w wersji free praktycznie już niczego nie podaje. :)

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#990 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 21 listopad 2020 - 22:25

Tzn. zasadniczo to Strava jest w porządku, ale gdy czegoś brakuje to najprościej chyba zaimportować do Golden Cheetaha, chociaż nie ma obaw, że dużo braknie danych :D :P



#991 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2020 - 10:02

Brak takich podstawowych statow jak ile przejechales w miesiacu/roku (wykres per dyscyplina), czy wlasnie takich PR jak twoj rekord w godzine, to jest spory minus stravy.
  • Mediana lubi to

#992 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopad 2020 - 11:05

Zakładam, że chodzi o aplikację na telefon? Rekordy są w Garmin Connect, ale wiadomo w tym przypadku odpada.

 

Strava ma staty per tydzień/miesiąc/rok/cała historia. PR też są, ale tylko dla biegania.



#993 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 listopad 2020 - 12:55

W endo miała np. najszybszą godzinę i to ją motywowało. :D

I teraz praktycznie nie ma alternatywy.

Zobaczę jeszcze Runtastic Road Bike.

 

M...


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#994 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopad 2020 - 14:03

Strava stawia jednak na segmenty i jeśli ktoś chce się ścigać z samym sobą to w ten sposób. Wydaje mi się, że to też może zadziałać - wyskakujące PRy czy pucharki potrafią zmotywować. :)



#995 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2020 - 15:18

Strava ma staty per tydzień/miesiąc/rok/cała historia.

nie ma, przynajmniej nie na strava.com

można coś zobaczyć na statshunters



#996 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 listopad 2020 - 15:24

Jak nie ma? Na dashboardzie masz tygodniowe staty a w profilu tydzień/miesiąc/bieżący rok/całość + wykresy tygodniowe i miesięczne.



#997 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2020 - 15:48

Są, ale skumulowane dla wszystkich aktywności - wędrówka, spacer, rower, bieganie, pływanie itd. Jak chcę zobaczyć staty dla rowerowania to nie ma takich wykresów. Endo ma to rozwiązane znacznie lepiej. 

2020-11-22-15-30-10.jpg

 

2020-11-22-15-31-55.jpg

 

Kolejne minusy Stravy - training calendar - chcę przejść do roku 2013, serio muszę kilkać 7 razy przycisk wstecz, nie da się zrobić listy rozwijanej?  <_<

2020-11-22-15-35-52.jpg

 

Szukajka aktywności - trzeba podać konkretne słowo w konkretnej deklinacji  <_< w Endo jest po ciągu znaków i działa od razu, bez wciskania entera

2020-11-22-15-36-41.jpg

 

2020-11-22-15-36-56.jpg

 

Strava route builder - mogliby dorzucić opcję odwrócenia trasy i wgrania trasy z pliku GPX ;)

Brak możliwości prostego łączenia treningów.

 

To takie małe upierdliwości, z którymi się zmagam, może nie na codzień, ale są irytujące gdy po opłaceniu abonamentu i tak trzeba korzystać z zewnętrznych aplikacji.



#998 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 16:10

cauchy a Ty nie używałeś Garmina czasem? Tam masz odwracanie, generalnie narzędzie z Garmin Connect do tras zdaje się być nieco bardziej rozbudowane niż Strava Builder ;)

 

Do tego dodawanie Course Point-ów, trzy rodzaje map (Google, Here, Open), heatmapa popularności, itd.



#999 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopad 2020 - 16:27

niee, nie używam Garmina, sąsiad Marcin używa co się w tym roku pożegnał ze stravą ;)



#1000 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 16:31

No a może cokolwiek tam używasz ma wbudowaną opcję uruchomienia kursu od tyłu po prostu? ;)

74d1e155dcb7e7f334f1a81b0610a7b3.jpg



Dodaj odpowiedź