Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hide Park- Wpisy Poza Głównym Wątkiem Pierwotnego Tematu I Różne Pierdoły Nie Na Temat - Dyskutujesz Na Własne Ryzyko I Odpowiedzialność!


1268 odpowiedzi w tym temacie

#1101 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 grudzień 2021 - 20:57

Ja bym dużo rzeczy chciał. Nawet mam zdolność kredytową. Pytanie tylko, czy REALNIE bym miał to z czego spłacać. Bo chyba wielu ludzi o tym obecnie zapomina kupując bez opamiętania i żyjąc "na kredyt"



#1102 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 11 grudzień 2021 - 21:13

Nie no posiadanie tzw. zdolności kredytowej to nie jest powód to trwonienia cudzych (banku) pieniędzy, zwanych też opcjonalnie "Twoimi z przyszłości" (bądź Twojej rodziny jeżeli Tobie się coś stanie). Posiadanie w miarę sensownej zdolności kredytowej to raczej taka ogólna informacja, że przez ostatnie 5 lat (albo więcej?) prawdopodobnie rozsądnie operowałeś spłacaniem swoich kredytów - bądź potencjalnie brak zdolności, jeżeli nie posiadałeś jakichkolwiek.

 

Lepiej kupować za gotówkę, po pierwej rozpatrzeniu na ile nadszarpnie to Twoje oszczędności i stabilność finansową na wypadek nieszczęśliwego wypadku.

 

I tak, przerażające jest jak mało Polaków posiada oszczędności, nie wspominając już o jako-tako sensownych oszczędnościach.



#1103 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 grudzień 2021 - 09:59

Nie no posiadanie tzw. zdolności kredytowej to nie jest powód to trwonienia cudzych (banku) pieniędzy, zwanych też opcjonalnie "Twoimi z przyszłości" (bądź Twojej rodziny jeżeli Tobie się coś stanie). Posiadanie w miarę sensownej zdolności kredytowej to raczej taka ogólna informacja, że przez ostatnie 5 lat (albo więcej?) prawdopodobnie rozsądnie operowałeś spłacaniem swoich kredytów - bądź potencjalnie brak zdolności, jeżeli nie posiadałeś jakichkolwiek.

 

Lepiej kupować za gotówkę, po pierwej rozpatrzeniu na ile nadszarpnie to Twoje oszczędności i stabilność finansową na wypadek nieszczęśliwego wypadku.

 

I tak, przerażające jest jak mało Polaków posiada oszczędności, nie wspominając już o jako-tako sensownych oszczędnościach.

Bank nie ma swoich pieniędzy :) 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1104 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 20 grudzień 2021 - 15:15

Bank nie ma swoich pieniędzy :)

 

:blink:  :blink:  :blink:

 

Oczywiście że ma. Nazywa się to kapitał założycielski. Bez tego nie da się utworzyć banku.


  • artho lubi to

#1105 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 20 grudzień 2021 - 15:38

Przeciętny Polak oszczędzając traci. Patrzcie jakie jest oprocentowanie kredytów i tzw lokat. A kto z nas może zainwestować np. w nieruchomości? A już nie daj Boże w bańkę nieruchomości. No to może w Bitcoina ? To wynik wirtualnej ekonomii i księgowości po krótce. Mamy wszysto na papierze albo wpliku. Dziś mamy, jutro do piachu. pozdr



#1106 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 grudzień 2021 - 18:56

:blink:  :blink:  :blink:

 

Oczywiście że ma. Nazywa się to kapitał założycielski. Bez tego nie da się utworzyć banku.

Przecież to grosze. Wystarcza raptem na parę kredytów. :/


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1107 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 21 grudzień 2021 - 20:15

Tzn. banki akurat trochę inne limity i kwoty obowiązują niż spółki kumpla Stasia z podstawówki (tak te zoo jak i akcyjne). Zakładowy o ile dobrze pamiętam to minimum 5 mln EUR. No niemniej nie potraktowałem wypowiedzi "Bank nie ma swoich pieniędzy :)" na serio, ale co jak co akurat banki na pieniądzach się znają i polskie potrafią mieć kapitał własny w miliardach PLN a także zdolność do generowania miliardowego zysku netto PLN. Więc ja bym się trochę kłócił z tym "Bank nie ma swoich pieniędzy :)", ale już nie chcę bo zaraz mi ktoś napisze, że ja bym się tylko kłócił.



#1108 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 grudzień 2021 - 21:38

Przecież to jest prawda co napisał. Kapitał banków w porównaniu do zobowiązań to jest niewielki procent.



#1109 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 21 grudzień 2021 - 21:41

I w Twojej opinii ta sentencja, jako komentarz do "Polacy nie posiadają oszczędności" jest stosownym usprawiedliwieniem dla owego drugiego? :P

 

EDIT: nie, jeszcze lepiej, jako argument za trwonieniem cudzych dóbr. Whatever. Wymiękam. 🤷✨

 



#1110 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 grudzień 2021 - 21:53

Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi.


  • ROZMIAR, artho i Dziaku lubią to

#1111 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 grudzień 2021 - 13:07

Przecież to jest prawda co napisał. Kapitał banków w porównaniu do zobowiązań to jest niewielki procent.

 

XD.

 

Dla przykładu Bank Millennium S.A.

 

Kapitał założycielski 1mld 200 mln PLN ~

 

Zobowiązania na koniec pop. roku: 2 mln 137 tys. PLN

 

No tak. Niewielki procent. Chyba Ci się ułamki poprzestawiały.

 

Dane na podstawie sprawozdania finansowego za rok 2020.



#1112 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudzień 2021 - 21:03

XD.

 

Dla przykładu Bank Millennium S.A.

 

Kapitał założycielski 1mld 200 mln PLN ~

 

Zobowiązania na koniec pop. roku: 2 mln 137 tys. PLN

 

No tak. Niewielki procent. Chyba Ci się ułamki poprzestawiały.

 

Dane na podstawie sprawozdania finansowego za rok 2020.

 

Czekaj, chcesz mi wmówić, że depozyty wszystkich klientów Millennium to 2 bańki z hakiem? Komu tu się przecinki poprzestawiały. xD



#1113 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 23 grudzień 2021 - 21:07

Klientów względem banku są zestawiane w aktywach, chociaż głowy nie dam, niech mnie poprawi ktoś "piątkowy" z rachunkowości finansowej..

 

EDIT: dmxzor chyba miał na myśli zobowiązania banku.



#1114 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 grudzień 2021 - 21:35

Oczywiście że zobowiązania bo o nich pisał spec sarkozi.

Ale w sumie pisał też że nie wie o co chodzi i ja mu wierzę.

#1115 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudzień 2021 - 21:46

Czyli będziemy się teraz czepiać słówek. Super dyskusja. Nie znam się na terminologii bankowej. Teza była prosta "Bank nie ma swoich pieniędzy :)". Tak jak pisałeś, ma. Na przykładzie wspomnianego banku Millennium, 2020 rok:

-9mld "swoich" pieniędzy

-81mld depozytów klientów

-74mld udzielonych kredytów

https://www.bankmill...-dane-finansowe

 

Napisałem o niewielkim procencie, a wychodzi ponad 10%. W sumie i tak więcej niż się spodziewałem.

Nawet wychodzi nawet na to, że użyłem dobrego słowa, bo takie samo jest w tym linku powyżej panie specu.

"wskaźnik skorygowany, obliczony poprzez podzielenie kredytów i pożyczek udzielonych klientom przez sumę zobowiązań wobec klientów,"

 

 



#1116 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 24 grudzień 2021 - 07:46

Świetnie :) Brawo :)

Dobrze że napisałeś że nie znasz się na terminologii.

Pzdr ;))

#1117 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudzień 2021 - 20:32

stare odchodzi, nowe przychodzi :) czekam jeszcze na adapter EF -> R

827b380f52eba944c6438ee44c57fa29.jpg


  • artho lubi to

#1118 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 styczeń 2022 - 12:24


  • 4gotten lubi to

#1119 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 styczeń 2022 - 12:27

Każdą z tych rzeczy 80% chłopców-szosowców w mgnieniu oka pokocha, o ile powie im się, że koledzy będą im jej zazdrościli :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1120 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 styczeń 2022 - 13:00

Rafa gra Niedźwiedziem o 21wszy wielki szlem. 

Djokovic pożegnał się najpewniej z innymi turniejami, Federer p-bnie nie wróci już na kort, Nadal może być pierwszy który ustrzeli 21wszego szlema. Choć cięzko mu idzie. Wg mnie Niedźwiedź go rozstawi. A Nadal ew. wygra Garrosa, jak to ma w zwyczaju :)





Dodaj odpowiedź