Skocz do zawartości


Zdjęcie

Specialized Venge Pro Vias Di2 Dura Ace


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 06:42

Ogólnie 10 lat na MTB.
Głównie starty w maratonach...
Z różnym efektem przeważnie kończyłem rywalizację w 2 sektorze pewnie było by lepiej ale nie nie mogłem staetować częściej w
2016 przesiadłem się na szosę to moja pierwsza.
Full carbon Giant TCR SL
Pełna grupa Dura Ace 9000
Oraz koła mavic Cosmic SLE
Kół mie polecam bo pękła obręcz tylnego koła . Natomiast zachwyciny byłem działaniem manetek.
Tu fotka Gianta
https://naforum.zapo...558ebc.jpg.html
Jeśli chodzi o Venge odczułem różnicę w przyspieszeniu jak i na zjazdach idzie jak rasowy ścigacz
Koła na ceramicznych łożyskach kręcą się bardzo swobodnie .
Z lekkoscią przychodzą mu też podjazdy tu stożek 50" może nie jest dedykowany ale daje rade.
Hamulce to swiss stop i o dziwo skuteczne ale ja mam te żółte dedykowane do carbonu.
Problemem może okazywać się szerokość obręczy bo tu jest aż 27mm ! Puki co jestem zadowolony a Di2 po prostu rewelacja.

#22 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 03 grudzień 2019 - 08:21

Ogólnie 10 lat na MTB.
Głównie starty w maratonach...
Z różnym efektem przeważnie kończyłem rywalizację w 2 sektorze pewnie było by lepiej ale nie nie mogłem staetować częściej w
2016 przesiadłem się na szosę to moja pierwsza.
Full carbon Giant TCR SL
Pełna grupa Dura Ace 9000
Oraz koła mavic Cosmic SLE
Kół mie polecam bo pękła obręcz tylnego koła . Natomiast zachwyciny byłem działaniem manetek.
Tu fotka Gianta
https://naforum.zapo...558ebc.jpg.html
Jeśli chodzi o Venge odczułem różnicę w przyspieszeniu jak i na zjazdach idzie jak rasowy ścigacz
Koła na ceramicznych łożyskach kręcą się bardzo swobodnie .
Z lekkoscią przychodzą mu też podjazdy tu stożek 50" może nie jest dedykowany ale daje rade.
Hamulce to swiss stop i o dziwo skuteczne ale ja mam te żółte dedykowane do carbonu.
Problemem może okazywać się szerokość obręczy bo tu jest aż 27mm ! Puki co jestem zadowolony a Di2 po prostu rewelacja.

a jak z komfortem jazdy na tej ramie w porównaniu z TCRem? Chodzą głosy, że jest tak sztywny że na nierównościach wypadają plomby :)



#23 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2019 - 12:28

Nono piękna maszyna 🚲 korba twarda dla mocarzy💪

#24 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 16:01

a jak z komfortem jazdy na tej ramie w porównaniu z TCRem? Chodzą głosy, że jest tak sztywny że na nierównościach wypadają plomby :)

 

Rama Specialized Venge to carbon 11r

W porównaniu z TCR jednak Venge wygrywa Spec.

jeźdzę na ciśnieniu 7,8 bar więc jeszcze szytka 28mm trochę tłumi mniejsze dziury i nasze piękne drogi są znośne 

TCR był trochę wygodniejszy  Venge to geometria sprinterska i szybkość to jego największy atut. 



#25 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2019 - 20:05

Sztos ten Spec! Graty & zazdro ;]

 

No i korba "bez miętkiej gry", męskie hamulce obręczowe, szanuję to! :) 



#26 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 05 grudzień 2019 - 23:39

Ladny rower. Z tego co pamietam co czytalem, to te ramy troche ciezkawe byly. Miales okazje ja wazyc. Z pewnoscia mozesz poprawic kulture pracy hamulcow wymieniajac te klocki. One byly dobre ale prawie 10 lat temu. Od tamtej pory duzo sie zmienilo. Nie wiem jakie klocki sa na liscie zatwierdzonych przez specialized ale jak dawali zolte swissy, to na pewno mozesz zalozyc czarne "Black Prince", sa bez dwoch zdan lepsze od zoltych. Ze zdziwieniem, czasami widuje je jeszcze w sklepach i w rowerach mniej uswiadomionych rowerzystow. Zolte Swissy, w porownaniu do innych karbonowych klockow sa tak dobre, ze jakby ktos zaproponowalby mi ich dozywotni sponsoring grzecznie bym podziekowal ;)

#27 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:40

Ladny rower. Z tego co pamietam co czytalem, to te ramy troche ciezkawe byly. Miales okazje ja wazyc. Z pewnoscia mozesz poprawic kulture pracy hamulcow wymieniajac te klocki. One byly dobre ale prawie 10 lat temu. Od tamtej pory duzo sie zmienilo. Nie wiem jakie klocki sa na liscie zatwierdzonych przez specialized ale jak dawali zolte swissy, to na pewno mozesz zalozyc czarne "Black Prince", sa bez dwoch zdan lepsze od zoltych. Ze zdziwieniem, czasami widuje je jeszcze w sklepach i w rowerach mniej uswiadomionych rowerzystow. Zolte Swissy, w porownaniu do innych karbonowych klockow sa tak dobre, ze jakby ktos zaproponowalby mi ich dozywotni sponsoring grzecznie bym podziekowal ;)

 

 

Narazie je testuje ale mogę założyć te czarne bo mam 2 zestaw. 😎 narazie testy....



#28 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 06 grudzień 2019 - 19:41

Sztos ten Spec! Graty & zazdro ;]

 

No i korba "bez miętkiej gry", męskie hamulce obręczowe, szanuję to! :)

 Dziękuje 😎 



#29 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2019 - 00:20

Czemu nie zdecydowales sie na nowego Venge?

#30 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 06:25

Czemu nie zdecydowales sie na nowego Venge?

Bo ten mi się podoba ! 

Poza tym... nie jestem zwolennikiem tarczówek w szosie... i napewno nowy nie byłby na tych komponentach które mam obecnie , 

Nowy Venge jest ociosany toporkiem nie ma tego uroku w sobie. 


  • admsk lubi to

#31 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudzień 2019 - 09:36

Yyyy oookk
Ogólnie teraz gdy jest nowy Venge to obecni sprzedający Viasa mają nie lada zgryz, bo mało kto lubil ten rower i mało komu się podobał, nawet Sagan wolał jezdzic na Tarmacu niż na nim. Z kolei jeśli komuś sie podoba to teraz może poustrzelać niezłe okazje, co jest plusem dla kupującego. Niech służy

#32 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 16:14

Yyyy oookk
Ogólnie teraz gdy jest nowy Venge to obecni sprzedający Viasa mają nie lada zgryz, bo mało kto lubil ten rower i mało komu się podobał, nawet Sagan wolał jezdzic na Tarmacu niż na nim. Z kolei jeśli komuś sie podoba to teraz może poustrzelać niezłe okazje, co jest plusem dla kupującego. Niech służy

Jeśli mowa o okazji....... rower pochodzi z magazynu Teamu Bora Hansgrohe 😎

Fabrycznie nowy . Bez przebiegu.

Była mega okazja 👌


  • cauchy lubi to

#33 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 16:44

Dostałem też gratissy .... 

Z Bory  😎😊

 

https://zapodaj.net/...b00943.jpg.html

 

https://zapodaj.net/...b0ef9b.jpg.html

 

😊



#34 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 445 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 07 grudzień 2019 - 17:42

A ta okazja to ile?

#35 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 19:43

A ta okazja to ile?

Spokojnie , pochodzenie roweru udokumentowane. 😉 

22 000



#36 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 08 grudzień 2019 - 04:07

Wyczes,  oczojebieście i futurystycznie, w Londynie by Cię ściągnęli z tego roweru :blush:



#37 Marwi

Marwi
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 07:20

Gratuluję pięknej sieczkarni;) Masz jakiś namiar na magazyn Bory?

#38 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 14:48

Gratuluję pięknej sieczkarni;) Masz jakiś namiar na magazyn Bory?

Mam, ale tylko na rowery 

Na FB są jako bikefinity to bracia są masażystami  w Bora i robią również rowery. 



#39 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 08 grudzień 2019 - 16:56

Z ciekawości to już w tym stanie rower kupiłeś ? Czy sam zmieniałeś na Di2, korbę oraz kierownice?



#40 loverider

loverider
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:52

Z ciekawości to już w tym stanie rower kupiłeś ? Czy sam zmieniałeś na Di2, korbę oraz kierownice?

Rower złożony na nowej ramie i nowych  komponentach oraz Di2 

Ja tylko założyłem Garmina to wszystko.