Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chrobotanie W Tylnym Kole


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 19:10

Witam.
Ostatnio praktycznie z dnia na dzień pojawił się u mnie niezbyt przyjemny problem z tylnym kołem. Otóż jadąc w momencie gdy trzymam korbe równolegle do ziemi lub prostopadle do ziemi z tylnej piasty wydobywa się mocne chrobotanie, które przenosi wibracje na cały rower. Co ciekawe chrobotanie nie występuje w momencie jak ramiona korby są ustawione pod kątem do ziemi jak i również nie występuje w momencie pedałowania. Te dziwne dźwięki wraz z wibracjami występują również jak na postoju podniosę tył roweru i na sucho zakręce kołem. Oczywiście te objawy występują również w takim ustawieniu korby jak wcześniej napisałem. Po wstępnych ogledzinach nie widać kompletnie niż żeby obcieralo o ramę lub obręcz. Posiadam koła. Campagnolo g3 wraz z bebenkiem również campy. Co może być powodem czegoś takiego?

#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2019 - 19:50

U mnie coś takiego występowało w piaście Campy Record. Wymieniłem sprężynę w piaście i chrobotanie ustało.



#3 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:59

A również piasta przenosiła wibracje mocno wyczuwalne na ramę i korbę?

#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:09

Tak, początkowo trudno mi było ustalić źródło tego chrobotania. U mnie ono występowało głównie wtedy, gdy kręciłem pedałami do tyłu, zwłaszcza na odcinkach gorszego, nierównego i chropowatego asfaltu. Pierwotnie myślałem właśnie, że to wina korby.



#5 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:11

Prawdopodobnie łożyska bębenka.

#6 Daniel131

Daniel131
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 18:18

Szczerze mówiąc nigdy nie rozkręcałem bębenka. Takie łożysko w bębenku campy jest łatwo wymienialne czy konieczna będzie wymiana całego bębenka?

#7 https://escape-wheels.pl/

https://escape-wheels.pl/
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądLublin

Napisano 03 grudzień 2019 - 20:09

Szczerze mówiąc nigdy nie rozkręcałem bębenka. Takie łożysko w bębenku campy jest łatwo wymienialne czy konieczna będzie wymiana całego bębenka?

 

Jeśli są łożyska maszynowe to wymiana powinna być prosta. W serwisie będzie to średnio około 10zł za wymiane sztuki. Oczywiscie, plus łożyska. W zależności od klasy łożyska, od kilku do kilkudziesieciu zł za sztukę :) 


https://escape-wheels.pl/ Koła carbon. Szosowe, MTB, przełajowe, czasowe, itd. 


#8 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:20

Wyciągnij koło z ramy, chwyć w ręce i zakręć, jak wyczujesz gruchotanie to łożyskowanie piasty do wymiany będzie.

I jak ? 

 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź