Skocz do zawartości


Zdjęcie

Microshift 8


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryś

Patryś
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 23:13

Witam ujeżdżam w ten rok tribana 500 z 2017r(dostałem w prezencie od żony i jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem), mam problem z bolącymi dłoniami a konkretniej z pewnym chwytem na tzw. Łapach jak i ogólnym trzymaniem dłoni na klamkomanetkach. Zawsze ile bym nie zrobił kilometrów w różnych już ustawieniach kierownicy i klamkomanetek bolą mnie tak dłonie że nie mogę sobie już  z tym poradzić, ma ktoś na to sposób? Widziałem że microshifty są trochę grubsze jak produkty shimano, może muszę zmienić sprzęt?

Pozdrawiam Patryś

Załączone pliki



#2 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 23:20

Z reguły większa objętość chwytu to większy komfort. Ale jeśli tobie to przeszkadza to pozostaje pójść do sklepu i sprawdzić jak dogadujesz się z innymi. Jeśli lepiej to pozostaje wymiana.
  • Patryś lubi to

#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 grudzień 2019 - 13:02

mam problem z bolącymi dłoniami a konkretniej [...]bolą mnie tak dłonie że nie mogę sobie już  z tym poradzić[...]

 

Jak konkretnie bolą Ciebie dłonie? W którym miejscu? 

Zmiana klamkomanetek może nic nie dać, bo i tak będziesz opierał dłonie w tym samym miejscu. Może problemem jest źle dobrany rozmiar ramy, niewłaściwy mostek itp. powodujące przeniesienie zbyt dużego obciążenia na podparcie dłońmi. Albo sposób opierania się o kierownicę - właściwie to klamki powinno się tylko trzymać, a nie opierać na dłoniach większy ciężar ciała.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4 Patryś

Patryś
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 20:16

Konkretniej to bolą mnie dłonie od strony kciuków, wydaje mi się że microshift jest jakby za grube i nie mam jak objąć ich całą dłonią, jest to o tyle niewygodne że hamowanie robię z dolnego chwytu, górny chwyt praktycznie nie używam bo dłonie-kciuki mnie tak bolą.



#5 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 23:06

Czyli wygląda na to, że cały ciężar ciała opierany jest na dłoniach. Celuje w za dużą ramę/ ustawienia, chyba że kurczowo trzymasz się kiery, ale do tego by doszło drętwienie.


CykloOpole !!! :)


#6 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:12

Albo tylko może kierownica niewłaściwie dobrana (szerokość) jeśli nacisk w okolicy kciuków. Albo sposób trzymania kierownicy powoduje/potęguje ból. Ciężko wyrokować - zdjęcie roweru samo przez się niewiele może powiedzieć, gdybyś jeszcze wrzucił tam siebie z boku i z przodu to może dałoby się coś więcej powiedzieć. 

Ale podtrzymuję to co napisałem - dłonie nie służą do opierania ciała o kierownicę, tylko do trzymania kierownicy. Jakiś tam niewielki nacisk zawsze będzie, ale właśnie: niewielki. A jeśli piszesz:

 

hamowanie robię z dolnego chwytu, górny chwyt praktycznie nie używam bo dłonie-kciuki mnie tak bolą.

 

to wygląda na to, że przy próbie hamowania z chwytu za klamki opierasz się znacznym ciężarem na klamkach kciukiem sięgając palcami do klamki hamulca.

Zastanawia mnie lemondka - nie to, że mam coś do jej zastosowania (sam używam), ale być może przyjmujesz ten sam styl nacisku ciała przy trzymaniu kierownicy, jak kładąc się na lemondce przedramionami. Jeśli przenosisz ten sam styl z lemondki na kierownicę, to tu leży błąd, bo tak się nie powinno robić. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:21

podjedź sobie do jakiegoś sklepu co ma wiele szosówek i przysiądź na nich i sprawdź inne geometrie ramy.

Można też zapytać o poradę tam gdzie robią bikefitting, bo to od razu będzie widać czy coś masz nie tak .


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 grzesek

grzesek
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 13:21

Spróbuj zmienić wysokość siodła.

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

#9 Patryś

Patryś
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 19:25

Lemondke używam powyżej 50 km, podjadę pod sklep i popytam.Jeszcze się odezwę, Pozdrawiam Patryś





Dodaj odpowiedź