Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wesołych Świąt I Szczęśliwego Nowego Roku 2020.


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:06

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pogodnych, pełnych radości z życia i i szerokich planów na przyszłe kręcenie, a także od razu Szczęśliwego Nowego Roku 2020, aby każdemu się po staropolsku darzyło i mnożyło, życzy -  Spike wszystkim razem i każdemu z osobna, nawet tym których nie lubię - amnestia......

 

Pamiętajcie na nowy rok ... pomimo tego iż się spieracie, wyzywacie, klniecie, czy płaczecie nad głupotą, która czasem też i tu potrafi zawitać, to jednak tworzycie tą jedną wielką rodzinę szosowców, zawsze w jedności była siła...... i pomagać sobie nawzajem nie jest to wstyd.

 

A tak przy okazji to przekazujmy nowym pokoleniom że są to Święta Bożego Narodzenia, jednym z symboli jest tradycyjna choinka a nie drzewko, a w nocy przychodzi i pod choinkę prezenty przynosi aniołek, bo św. Mikołaj już był, a Dziadek Mróz mieszka na wschodzie, a Polska nie jest krajem i nie będzie świeckim jakby chcieli na zachodzie nas zniewolić i z naszych tradycji zrobić ....szałas.

 

Dobry polski szosowiec to taki który nie tylko wygrywa albo stara się jak tylko może, ale też i taki  który jest dumny ze swoich barw narodowych !

 

Czuwaj....


  • jijx lubi to

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#2 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2019 - 23:16

Dziekuje i wzajemnie! Ale nie zgodze sie z ta tradycja. Raz że nie jestem wierzący a tym bardziej już nie jestem chrzescijaninem, dwa obecne święta to mieszanka wielu różnych tradycji czesciowo poganskich częściowo z innych krajów(choćby Niemiec choinka), wyglądają inaczej w roznych krajach(ekhem w Australii raczej nie myślą o śniegu ;D), a naeet rejonach Polski. Zresztą co znaczy tradycja? Czy Boże narodzenie to coś niezmiennego? To trwajaca jakiś tam czas tradycja i to przechodzaca zmiany. Czy milion lat temu byly święta? A miliard? No właśnie. Niemniej szanuję i tych co je obchodza "tradycyjnie". Ma to jednak swoj pewien klimat. Pozdrawiam i dużo mocy w nogach życzę na 2020!
  • piotrkol lubi to

#3 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:35

Byłoby dobrze SPIKE gdybyś, decydując się na temat z życzeniami, umieścił w nim tylko życzenia a opcje ideologii przyświątecznej i narodowej pozostawił do dyskusji w innym wątku. Bo jeśli ta okazja ma ludzi zbliżać to w takim ujęciu na pewno tego nie zrobi.
Tam możesz poruszyć np kwestię dostawcy prezentów pod choinkę który nie jest jedynie słuszny a tradycyjnie różny w różnych miejscach w kraju.

Życzę wszystkim którzy cały rok żyją daleko od siebie by choć przez te 3 dni znaleźli chęć, energię, możliwość i drogę do siebie. By to, co jest na co dzień tak ważne, przez te trzy dni stało się mniej istotne. By spędzić ten czas na rozmowie ze sobą i o sobie wzajemne. By taki czas pozwolił zacząć myśleć o rzeczach ważnych by (znów) takie się stały. Żeby ten czas czemuś sensownemu służył, bez względu na różnice w postrzeganiu całej otoczki, religijnej czy biznesowej.
  • Bzyk lubi to

#4 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 grudzień 2019 - 11:21

 Czy milion lat temu byly święta? A miliard? 

Pewnie jakieś były. Święta Bożego Narodzenia napewno są od 2019 lat :D



#5 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 11:26

No to faktycznie 0.2% tego czasu. I sto razy zmienila sie "tradycja". Teraz to kevin i reklama coca coli prezenty w geriach handlowych Niby fajnie ale jaka tradycja jaka religia? Litości. I po co mieszac do tego państwo??

#6 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 11:29

Święta Bożego Narodzenia = Święta Konsumpcja w sercach miliardów ludzi na całym świecie. Wyznawcy ruszają do sklepów i oddają jej hołd. Bogini Konsumpcja się cieszy. Radujmy się! Wesołych Świąt! :)

 

Pewnie jakieś były. Święta Bożego Narodzenia napewno są od 2019 lat  :D

 W wolnej chwili poczytaj o tradycji Świat Bożego Narodzenia.



#7 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 11:38

Panowie jakie plany macie na wigilie i sylwka treningowe? Ja dzisiaj sie zle czuje i tylmo 2h spokojnie w deszczu. Jutro cudow sie nie spodziewam ale ostatni dzien cyklu wiec mam juz wszystko w ... Bede tydzien odpoczywal wyjade moze na dwie przejazdzki wiec jutro nawet kaszlac 6h ale spokojnie bo przekrocze i tak tss o jakieś 80 w skali 21 dni a jak bym jechal mocno to o 150😯

#8 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 11:43

Zawsze możesz zrobić coś innego. Nie myśleć o tym o czym myślisz stale.
Żeby ten czas był innym czasem niż 362 pozostałe dni

#9 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 23 grudzień 2019 - 12:15

Dla wszystkich, wierzących tak lub inaczej, bo tego nie da się zadekretować  Najlepsze Życzenia.  pozdrawiam



#10 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 23 grudzień 2019 - 12:21

Wszystkiego dobrego z okazji różnych świąt! Niezależnie od tego jakie święta kto obchodzi, nawet jeżeli nie obchodzi żadnego z nich :) U mnie np. tradycje się mieszają i wczoraj w tym samym czasie ubieraliśmy choinkę oraz zapaliliśmy pierwszą świecę na menorze z okazji pierwszego dnia Chanuki. Mimo, że nikt z nas już nie jest ani Chrześcijaninem ani Żydem. Ot szanujemy i pamiętamy o rodzinnych korzeniach i tradycjach. Co do świeckośći Polski to życzę każdemu, aby taka właśnie Polska była, świecka, otwarta, tolerancyjna, z poszanowaniem dla każdego. Konserwatyzm, nacjonalizm i państwo religijne to bardzo zgubna i krzywdząca droga co na szczęście zauważa coraz większa grupa ludzi :)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#11 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 grudzień 2019 - 12:56

 Konserwatyzm, nacjonalizm i państwo religijne to bardzo zgubna i krzywdząca droga co na szczęście zauważa coraz większa grupa ludzi :)

akurat szosowcy to najbardziej konserwatywny odłam całego kolarstwa ;)

Co do świąt, to jak to mawia mój znajomy, który świąt nie lubi, zanim coś usłyszy, mówi: "na wzajem" :D



#12 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 23 grudzień 2019 - 13:10

A to akurat prawda :) Co więcej jak się tak zastanawiam to jeśli chodzi o kolarstwo to sam jestem konserwatystą jak nie wiem co (hamulce tarczowe hehe) :P
  • beskidbike lubi to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#13 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 13:32

A ja Wam chciałem życzyć tylko Wesołych Świąt i odpowiedniej ilości regeneracji (jeśli ktoś potrzebuje, u mnie 580 TSS 😀) oraz odpowiedniej ilości „pustych” kalorii (również jeśli ktoś potrzebuje; ja upiekłem już sernik Snickers, szarlotkę kokosową 🐷). 

Niech każdy przeżywa ten okres na swój własny sposób i nie czuje potrzeby uczenia życia innych. 

Ho ho ho! 🎅



#14 Gosc_BikeBang_*

Gosc_BikeBang_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:09

Wesołych Świąt! Z całego serca życzę wszystkim tu obecnym by ten czas był dla Was i Waszych rodzin czasem pełnym szczęścia i miłości. Kto tam ma choinkę niech pod nią znajdzie wymarzone kolarskie prezenty😊a kto jej nie ma, niech zawsze umie cieszyć się z tego co już ma.A na nowy rok 2020 życzę :bądźcie zdrowi, zdeterminowani, pełni niegasnacej pasji, optymistycznie patrzcie w przyszłość, otaczajcie się ludźmi będącymi dla Was podporą a tych toksycznych umiejcie kopnąc w du.. 😁Tego i wszystkiego czego pragniecie życzy ufajdana mąką, panierka i barszczem Ania 😊
  • beskidbike lubi to

#15 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:21

Ja wam powiem nieskromnie ze jutro chce pojechać długi trening żeby poczuć się herosem, bohaterem Polski, prawdziwym tytanem który jedzie siedem godzin wlasnie w dzien gdy pada deszcz a normalni ludzie ciesza sie na spotkania z rodzina, siedzeniu przy barszczu... I nikt nawet nie pomysli że jest ktos taki jak ja kto swoją szosa od wielu godzin przemierza ten kraj 🙀 juz sie nie moge doczekać. ☺

Nie zdziwie sie jak bede jedynym czlowiekiem z 38 milionów który jutro pojedzie siedem godzin treningu.

#16 Gosc_BikeBang_*

Gosc_BikeBang_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:25

Ja wam powiem nieskromnie ze jutro chce pojechać długi trening żeby poczuć się herosem, bohaterem Polski, prawdziwym tytanem który jedzie siedem godzin wlasnie w dzien gdy pada deszcz a normalni ludzie ciesza sie na spotkania z rodzina, siedzeniu orzy barszczu... I nikt nawet nie pomysli xlże jest ktos taki jak ja kto swoją szosa od wielu godzin przemierza ten kraj 🙀 juz sie nie moge doczekać. ☺

Nie zdziwie sie jak bede jedynym czlowiekiem z 38 milionów który jutro pojedziw siedem godzin treningu.

Pomóż w domu lepic pierogi lepiej 😁, nie wydziwiaj.. 😅
  • beskidbike lubi to

#17 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:25

Chce sie odciac od takich wlasnie ludzi jutro.

#18 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:28

Wszystkiego dobrego z okazji różnych świąt! Niezależnie od tego jakie święta kto obchodzi, nawet jeżeli nie obchodzi żadnego z nich :) U mnie np. tradycje się mieszają i wczoraj w tym samym czasie ubieraliśmy choinkę oraz zapaliliśmy pierwszą świecę na menorze z okazji pierwszego dnia Chanuki. Mimo, że nikt z nas już nie jest ani Chrześcijaninem ani Żydem. Ot szanujemy i pamiętamy o rodzinnych korzeniach i tradycjach. Co do świeckośći Polski to życzę każdemu, aby taka właśnie Polska była, świecka, otwarta, tolerancyjna, z poszanowaniem dla każdego. Konserwatyzm, nacjonalizm i państwo religijne to bardzo zgubna i krzywdząca droga co na szczęście zauważa coraz większa grupa ludzi :)

Spoko, wesołego jajka, mokrego dyngusa i dużo prezentów od Dzjeda Moroza



#19 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 19:32

Nie ma nikogo kto chciałby żebyś był?...
Smutne. Szczerze.

#20 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 grudzień 2019 - 20:04

Chciałbym życzyć wszystkim Spokojnych, Rodzinnych i Wesołych Świąt. Spełnienia wszystkich marzeń, dużo zdrowia, szczęścia oraz wytrwałości w realizacji wszystkich postanowień noworocznych.





Dodaj odpowiedź