Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ulitmate Cf Slx Disc 8.0 Di2 Aero ,ultimate Cf Slx Disc 8.0 Etap


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gaca

Gaca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 01:11

Witam .

Od dłuższego czasu  przymierzam się do kupna nowego roweru ,w tej chwili jeżdżę na Simplonie Nexio ,wcześniej miałem krótką przygodę z Giant Defy .
 
Myślałem o wielu markach rowerów,  wszystkie piękne ,dostoine    :) nie tak dawno zauroczył mnie rower BMC  Timemachine Road Aero :) mało spotykany rower ,tak mi się wydaje .plusem jest to właśnie że raczej ciężko spotkać go na naszych drogach .
Co gorsza mało jest opinii co do tego modelu roweru .
Oprócz BMC wytypowałem dwa rowery które mi się marzą :)
Na rowerach nie znam się tak dobrze więc ,bardzo proszę o waszą opinię jaki Wy byście wybrali .
 
 
 
 
 
 
 
 
Dwa modele Canyona aż tak bardzo się nie różnią od siebie ,chyba tylko tym że w jednym jest inny widelec ,w korbie jest też zamontowany pomiar mocy ..
w tańszym Canyonie pisze że jest to Areo hmm raczej jest to w jakimś stopniu chwyt reklamowy ?
 Warto dołożyć te kilka tysięcy i ewentualnie kupić rower z pierwszego linku 
Pozdrawiam Jacek  
 
Ps szkoda że czerwonych kolorów nie mają tych modeli :)


#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 01:26

https://szosa.org/to...i2/#entry408011

#3 Gaca

Gaca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 01:35

Widzę że kolega z podanego linku też ma troszkę zamieszane w głowie jaki model wybrać ,fakt nie jest to prosta decyzja tym bardziej że takie cacka kosztują bardzo dużo pieniążków .



#4 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 11:35

Rowery różni aż pomiar mocy (mając na uwadze że to dziś "niezbędnik") oraz osprzęt di2 vs Etap. Czy to jest tylko czy aż to musisz doczytać o różnicach jeśli nie miałeś styczności z oboma grupami.

#5 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 11:39

Rowery różni aż pomiar mocy (mając na uwadze że to dziś "niezbędnik") oraz osprzęt di2 vs Etap. Czy to jest tylko czy aż to musisz doczytać o różnicach jeśli nie miałeś styczności z oboma grupami.

Kaseta w sramie ma inny zakres i stopniowanie jak tez ilosc rzędów. Pole manewru wymian masz w przypadku Srama znacznie bardziej ograniczony niż w przypadku Shimano.

#6 Gaca

Gaca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 13:35

Dzięki Tabo 

Do tej pory mam styczność z osprzętem Sram Red bez elektryki oczywiście,jeżdżę na 53/39   11/28   w szczególności po płaskim terenie 

W teren górzysty nieczęsto się wyboram   ,trzeba to zmienić :)  

Pomiaru mocy nigdy nie miałem .

Czy w przypadku jeśli zdecydował bym sie  na osprzęt srama, czy w napędzie dokonywałbym jakiś zmian ,raczej chyba nie ,Tylko czy takie stopniowanie ilość rzędów w sramie wystarczyłoby dla mnie hmm .

 

Uważam że warto mieć czasami od zwyczajnie lepszy osprzęt ,nawet jak dla zwykłego śmiertelnika który zwyczajnie kocha jeździć szosowym rowerem , nie odczuwa czy jest to osprzęt Sram czy też Shimano .



#7 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 18:08

Droższy nie znaczy automatycznie lepszy.Sram jest fajny ale shimano dopracowuje swoje wynalazki od wielu lat.Jest nudne ale solidne.



#8 Gaca

Gaca
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 22:58

Teraz żeby kupić rower dobry rower trzeba w jakimś stopniu być specjalistą w dziedzinie rowerów :)

Ciężko dokonać wyboru :)



#9 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 23:12

Przy wysokim lub bardzo wysokim budżecie nie trzeba być żadnym specjalistą, wystarczy mieć opanowane jakieś podstawy w porównywaniu wyrobów (osprzęt) i wybierać to, co najbardziej się podoba. 

 

Zawsze jednemu będzie bardziej podobał się Spec, innemu Cannondale, a przy jednakowym osprzęcie ogranicza się to tylko do gustu ws. ram lub malowania. 



#10 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 styczeń 2020 - 10:54

Sam się rozglądam i nie wiem, co kupić... Canyon z uwagi na jakość i ceny jest bardzo dobrym wyborem. Ale jednak rowery trochę nudne i pełno tego jeździ. Mojego serca nie porywają. 



#11 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:21

A myślałeś o Meridzie Reacto? To też są dosyć ciekawe i naprawdę niezłe rowery.

 

https://www.merida-b...r/tag/reacto-44



#12 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:26

Ja od jakiegoś czasu sam spoglądam w stronę BMC. Ładne i rzadkie rowery. Nie znaczy to, że złe ;)

Co prawda nie ten model, ale w ramach ciekawostki możesz poczytać tą recenzję o BMC:

http://road-racing.p...e-01-three-test



#13 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:27

Sam się rozglądam i nie wiem, co kupić... Canyon z uwagi na jakość i ceny jest bardzo dobrym wyborem. Ale jednak rowery trochę nudne i pełno tego jeździ. Mojego serca nie porywają.


W Polsce jeździ dużo tych Canyonow?

#14 Gosc_beskidbike600_*

Gosc_beskidbike600_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:35

Dużo. Dla mnie są piękne 😍

#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:39

Bez wzgledu na wielkosc budzetu, dobrze jest byc swiadomym tego co sie kupuje. Potem trzeba zyc z tym, byc szczesliwym lub udawac ze sie nim jest ;) Kwestie gustu w tym konkretnym przypadku, z oczywistych wzgledow mozna pominac. Pozostaja dosc istotne roznice natury uzytkowo-funkcjonalnej. W przypadku Srama axs kupuje sie dosc zamkniety ekosystem. Wraz z rozwojem "swiadomosci" rowerowej moze okazac sie to dosc uciazliwym rozwiazaniem. Jest to system, ktory nie pozwala na prawie zadna ingerencje odnosnie komponentow. W przypadku Force, sprawa jest nieco lepsza niz jak to ma miejsce w Redzie, gdzie mmiernik mocy jest integralna czescia zebatek. Tu mamy osobny pajak. Do tego dochodzi marketing Srama, ktory w imie wymyslenia czegos nowego na sile, promuje dosc kontrowersyjny system bardzo malych zebatek korb i jazdy na mniejszych koronkach kasety, zupelnie pomijajac w swoich wywodach kwestie "mechanical advantage".  Duzym plusem Srama jest miernik mocy, jak oczywiscie jest to dla kupujacego istotne. Dalej, zapewne cool faktor, w porownaniu do Ultegry.

Z drugiej strony mamy sprawdzony ale i nudny wol roboczy, jakim jest Ultegra. Warto rozwazyc jednak spore roznice pomiedzy tymi rowerami i zdecydowac co jest dla mnie, kupujacego wazniejsze. Albo olac to wszystko i kupic ten ladniejszy. W tym wypadku mozesz rzucic moneta ;)



#16 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 styczeń 2020 - 11:50

W Polsce jeździ dużo tych Canyonow?

 

W mojej ocenie bardzo dużo :) Na ustawkach zawsze jest kilka osób na tych rowerach. Nie ma się co dziwić. Atrakcyjna cena, dobra jakość, dochodzi element fajności z uwagi na wykorzystywanie ich w WT. Fajne rowery, ale oko się już na nich dłużej nie zatrzymuje. No może czasem, jak ktoś się zdecyduje na coś innego niż stealth. Znajomy ma czerwonego aeroada, który wygląda pięknie. 

 

Dla mnie są trochę jak VW golf czy passat: atrakcyjny cenowo, niemiecki, niezawodny i bardzo popularny. 



#17 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 12:11

Czy ja wiem, czy te Canyony są tak atrakcyjne cenowo. Pewnie jak się chce tu i teraz zamówić to pewnie tak, ale jak się poszuka i trafi to można mieć coś podobnego klasowo, a może i z lepszym osprzętem za mniej.
W Canyon nie są chyba praktykowane wyprzedaże rocznika, czy czyszczenie stocku? Dwa razy kupując rower rozważałem właśnie Canyona, ostatecznie nigdy go nie kupiłem, bo zawsze coś ciekawszego za mniej znalazłem.
W żadnym wypadku nie mówię, że to zła firma, czy coś podobnego.
Po prostu uważam, że aspekt cenowy od kiedy są sponsorem wielkich ekip już nie jest takim wielkim plusem jak na początku.

#18 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 styczeń 2020 - 12:27

Ja myślę nad tym modelem:

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=SR/WH

 

SL z tarczami, na ultegrze mechanicznej. Waga 7,60 kg, cena 11.599 zł. 

 

Myślę, że trudno będzie znaleźć coś podobnego w tej cenie i w tej wadze.

 

Zobacz na przykład jak ceni się Merida z linku Omena - ciężka potwornie, z mieszanym osprzętem (tragedia w ogóle...) i cena o 4 stówy wyższa.

 

Canyon robi wyprzedaże, ale tam zazwyczaj modele damskie albo męskie w dużych rozmiarach.



#19 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2020 - 12:47

Zobacz na przykład jak ceni się Merida z linku Omena - ciężka potwornie, z mieszanym osprzętem (tragedia w ogóle...) i cena o 4 stówy wyższa.

 

W linku Omena są rowery aero, które siłą rzeczy bywają cięższe. Dodam, że bardzo dobre rowery...

Gdyby Omen wrzucił link do Meridy Sultura, to i waga byłaby odpowiednio niższa... :)

Osobiście bardziej kierowałbym się wagą ramy wraz widelcem, a nie wagą całego roweru. I raczej niekoniecznie wolałbym tą lżejszą ramę...



#20 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 styczeń 2020 - 13:09

Nie kwestionuję jakości rowerów.

 

I pewnie faktycznie w kwestii wagi sporo robi tutaj ten mieszany grupowo-pozagrupowy osprzęt. Niemniej, za tą cenę (tfu, nawet za niższą) canyon jest po prostu lepiej skonfigurowany. 





Dodaj odpowiedź