Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ulitmate Cf Slx Disc 8.0 Di2 Aero ,ultimate Cf Slx Disc 8.0 Etap


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:41

W przypadku Canyona. cena dawno przestała być jakimkolwiek argumentem. Porównując ceny do innych producentów trzeba mieć na uwadze, że Meridę czy Gianta dostaniesz ok. 10% taniej, Treka nawet 20%, a Canyon ceny ma sztywne. do tego dziwna polityka braku możliwości jakiejkolwiek konfiguracji roweru. Np. korba w Endurace 53/36 i tyle. Mostek jedynie słuszny i kpina w żywe oczy z klienta w dzile FAQ, gdzie na pytanie o zmianę mostka znajdziemy podpowiedź, aby w razie wątpliwości wraz z rowerem od razu zamówić sobie drugi. Oczywiście w okazyjnej cenie (np. aero chyba coś ok. 1300zł :). W lokalnym sklepie sprzedawca wziął nowy mostek z półki z zamienił bez mrugnięcia.

Też myślałem o Canyonie, ale mi przeszło, kiedy porównałem ceny z lokalnymi sklepami i przez 2 dni nikt u nich nie odbierał telefonu.

Oczywiście, wybierałem rower z innej półki cenowej, ale Canyon wychodził mi ok. 10% drożej od konkurencji.



#22 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 styczeń 2020 - 16:38

Ja myślę nad tym modelem:

 

https://www.canyon.c...hmenfarbe=SR/WH

 

SL z tarczami, na ultegrze mechanicznej. Waga 7,60 kg, cena 11.599 zł. 

 

Jeżeli kupowałbym szosę na grupie mechanicznej to byłaby to 105, a zaoszczędzoną kasę przeznaczył na koła/ciuchy/buty/licznik lub wyjazd w fajne kolarsko miejsce. Alternatywnie rozbić skarbonkę i kupić Di2.

 

Co do cen w Canyon/Rose to zaleta na pewno jest taka że to ceny finalne. W przeciwieństwie do podejścia z podawaniem zawyżonej sugerowanej ceny detalicznej licząc że znajdzie się kilku jeleni którzy tyle zapłacą.

 

Są osoby, które nie mają znajomości w sklepach rowerowych i nie lubią (lub nie potrafią) się targować. A prawda jest taka, że w dobie internetu, porównywarek, niezależnych opinii podejście które stosuje Canyon/Rose ma większą przyszłość niż liczenie na magię sprzedawcy za ladą.



#23 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 24 styczeń 2020 - 18:22

Pytanie dla tych co już kupowali Canyona - terminy podane na stronie dotyczące wysyłki są dotrzymywane czy różnie z tym bywa - w chwili obecnej np. na rower, którym się interesuję termin to  czerwiec 2020. 

Druga rzecz poruszona wcześniej - rozumiem, że rozmiaru  mostka  czy całego kokpitu nie można wybrać przy zakupie ale czy można go później ew. wymienić?



#24 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 20:34

Nabyłem dwa canyony jednego w 2013 i drugiego w 2018 roku.Tego pierwszego dostałem nawet dwa tygodnie wcześniej gdy napisałem błagalnego maila,że urlop się zbliża i bez roweru zostanę.Drugi doszedł w terminie tak jak było na stronie.Co do wymiany mostka czy zintegrowanego kokpitu-wymieniają.Oddajesz kurierowi stare części i dostajesz nowe.Ale to info z drugiej ręki.



#25 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 21:55

Druga rzecz poruszona wcześniej - rozumiem, że rozmiaru mostka czy całego kokpitu nie można wybrać przy zakupie ale czy można go później ew. wymienić?


Nie mozna wybrać przy zakupie, nie można wymienić pożniej.



#26 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 25 styczeń 2020 - 14:11

Meridę czy Gianta dostaniesz ok. 10% taniej, Treka nawet 20%


Daj mi proszę namiary gdzie dostanę Treka Emonde Di2 z rabatem 20%?

Przy czym cena z półki na Émonda SL 7 to 21 500 zł a Canyona Ultimate CF SL Disc 8.0 Di2 to 14 700 (+ ok 300 przesyłka).

Więc nawet przy rabacie 20% w treku (a nigdy nie udało mi się dostać) mamy 17 200 vs 15 000.

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk

#27 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 14:32

Ten Endurace za 15 tys. zjada wszystkie inne propozycje w segmencie endurance, takie jest moje zdanie. 


  • JHartman lubi to

#28 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 18:39

Kupowałem rok temu, zmiana mostka lub kierownicy była możliwa poprzez kontakt z działem obsługi w Szczecinie. 

Trzeba było kupić, z numerem zamówienia zgłosić się do nich i podać wymiary jakie interesują. 


  • JHartman lubi to

#29 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 21:03

Kiedyś tak było, ale się skończyło...



#30 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 11:00

Canyon mi właśnie odpisał -na mostek 40 % rabatu 30 dni po zakupie.Kokpit zintegrowany mogą wymienić przed wysyłką roweru.



#31 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:46

Canyon mi właśnie odpisał -na mostek 40 % rabatu 30 dni po zakupie.Kokpit zintegrowany mogą wymienić przed wysyłką roweru.


Czy jak będą wymieniać kokpit zintegrowany przed wysyłką roweru to będzie to bezpłatnie?

Pozdrawiam,
Jarek


Sent from my iPhone using Tapatalk

#32 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 20:29

Był moment, że nie chcieli wymieniać, ale znowu można.

Tak, wymiana kierownicy zinegrowanej z mostkiem na inny wymiar jest bezpłatna.


  • JHartman lubi to



Dodaj odpowiedź