Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piwoty M10 - Pojawiają Się Luzy


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 05 styczeń 2020 - 18:46

Witam
Mam taką zagwostkę...składam sobie rower na bazie ramy kellys majestic a że w ramie nie bylo piwotów do tylnego hamulca(v-brake) wiec kupilem dokładnie takie https://allegro.pl/o...zkzZTQxNzMzYmM= założylem na probę hamulce (jakieś no name-y) no i po dokreceniu do piwota ramienia jest luz (ok 1-1,5mm) miedzy ramieniem a tą cześcią z tym bolcem do naciagu sprężyny. Nieco zdziwiony sytuacją wymontowałem ramię hamulca tektro z innego rowera -montuję i nadal luz tyle ze mniejszy (niecaly mm). No i sie zastanawiam czy może niewłaściwe piwoty kupiłem.
Na allegro znalazlem piwoty z oznaczeniem cp-042 i TL-416-ma to jakies znaczenie?
Ten luz wg mnie powstaje na tej częsci, kt służy do wkrecania piwotu w rame -jest jakby za dluga (6.5mm)
Docelowo będę zakładał hamulce br-t4000 ...i jak myślicie.-kupić inne piwoty?
Pzdr

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 styczeń 2020 - 08:26

Ciężko powiedzieć bo są ramy gdzie hamulce siadają z luzem a są i takie które siadają nawet zbyt ciasno.

Jeśli jest zbyt duży luz poziomy - a powinien być mały żeby hamulec się nie zacierał po przykręceniu , to można teoretycznie przypiłować piwot, albo podłożyć cienką podkładkę pod montaż ) to gorszy patent ) ale tak aby sprężyna jednak wystawała z otworu w piwocie - aby jej nie zrywało

Weź sprawdź w innych rowerach jak mają i porównaj przy przeróbkach.


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 06 styczeń 2020 - 23:07

Ciężko powiedzieć bo są ramy gdzie hamulce siadają z luzem a są i takie które siadają nawet zbyt ciasno.
Jeśli jest zbyt duży luz poziomy - a powinien być mały żeby hamulec się nie zacierał po przykręceniu , to można teoretycznie przypiłować piwot, albo podłożyć cienką podkładkę pod montaż ) to gorszy patent ) ale tak aby sprężyna jednak wystawała z otworu w piwocie - aby jej nie zrywało
Weź sprawdź w innych rowerach jak mają i porównaj przy przeróbkach.

No tak właśnie myślałem żeby podszlifować nieco piwoty ale poczekam aż hamulce przyjdą..póki co dzięki.



Dodaj odpowiedź