Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canondale Supersix 2020 Rozmiar


1 odpowiedź w tym temacie

#1 gresw

gresw
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Skądtychy

Napisano 09 styczeń 2020 - 18:17

Cześć

Czy ktoś miał możliwość przymierzenia sie do Supersixa 2020.

Mam 171/172 cm, wzrostu 81 cm przekroku, starego Supersixa miałem rozmiar 52 i pasował mi idealnie, w nowym Supersix rozmiary to 51 i 54 i całkiem inna geometria - nie mam gdzie pomierzyć, a mam możliwość sprowadzenia - czy kto o podobnych do mnie rozmiarach miał możliwość jazdy na nowej wersji.

pozdrawiam



#2 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 10 styczeń 2020 - 08:33

Cześć

Czy ktoś miał możliwość przymierzenia sie do Supersixa 2020.

Mam 171/172 cm, wzrostu 81 cm przekroku, starego Supersixa miałem rozmiar 52 i pasował mi idealnie, w nowym Supersix rozmiary to 51 i 54 i całkiem inna geometria - nie mam gdzie pomierzyć, a mam możliwość sprowadzenia - czy kto o podobnych do mnie rozmiarach miał możliwość jazdy na nowej wersji.

pozdrawiam

Mam 176 wzrostu i też jeżdżę na sixie poprzedniej generacji w rozmiarze 52.
Na nowego się nie zdecyduje bo to co Cannondale zrobił z najnowszą generacją swoich rowerów to profanacja tego co robili wcześniej. Natomiast gdybym miał go brać to wziąłbym 51. Górna rura jest wówczas krótsza 0 6mm z (53,4 na 52,8), natomiast główka jest niższa o 1cm. Dochodzi też większy sloping niż w porzedniem modelu i długość podsiodłowej zamiast wcześniejszych 53,8cm dla rozmiaru 52 ma w rozmiarze 51 47,7mm - to duża różnica. Natomiast ja wpisywałem się idealnie w poprzedni rozmiar 52, aktualnie 54 byłoby (w moim przekonaniu), dla mnie za duże a 51 ma ten śmieszny sloping przez co wygląda jak damka. Ogólnie jeśli spojrzysz na geometrię to supersixy stały się minimalnie mniej wyścigowe - widać to szczególnie w wysokości główki w większych rozmiarach. Np dla rozmiaru 58 poprzednia wysokość główki wynosiła 17,5cm, a dlugosc gornej rury 57,5cm, aktualnie jest to 1cm więcej jeśli chodzi o główkę i 3mm więcej jeśli chodzi o długość rury.





Dodaj odpowiedź