Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stery Vp A-51A


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 18:33

Witam
Mam pytanko..czy w tych sterach pierścień centrujacy idzie bezpośrednio pod kapsel, ktòry przykręca się do gwiazdki czy między łożysko a tą nasadke z logo i dopiero kapsel?
Z gory dzięki za pomoc.
Pzdr

#2 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 19:09

Pierścień centrujący jest na górnym łożysku.

#3 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:37

Pierścień centrujący jest na górnym łożysku.

Czyli łożysko -pierścien- nasadka-kapsel?
Pytam bo na zdjeciach ewidentnie widać,że pierścien jest pod kapslem np tu
https://zapodaj.net/...68a4bb.jpg.html lub
https://zapodaj.net/...002bbb.jpg.html choc jak skręcam to lepiej pracują w konfiguracji takiej jak piszesz

#4 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:49

Załóż na oba sposoby i sprawdź sam jaka jest różnica. Pierścień centruje rurę widelca w łożysku.

#5 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:58

Dzieki Tobo...ja jeszcze poczekam..może wypowie się ktoś, kto mial do czynienia z tymi sterami.

#6 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 22:10

No miałem i mam od 23 lat ;)
Czy to twój pierwszy rower?
Bo wszystkie stery mają pierścień centrujący i zawsze jest on na górnym łożysku, ścięciem do łożyska. Nie ma znaczenia jaki to producent. Stery typu a-head.

#7 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 styczeń 2020 - 23:18

Rower trzeci-pierwszy składany od poczatku. No wiem, ze wszystkie mają i ze jest na górnym łozysku;)
Mi chodzi o to, że w tych konkretnych sterach kolejność jest taka: bieżnia dolna - uszczelka - łożyska -miska dolna...miska górna - łożyska i tu mam watpliwość czy idzie pierścien centrujacy a później nasadka z bieżnią czy najpierw nasadka z bieżnią - pierścien centrujacy i kapsel a wątpliwości stąd , ze na zdjeciach tych konkretnych sterów widac ewidentnie, że pierścien jest na nasadce pod kapslem.

#8 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 02:35

Wygląda na to że jest to specyficzny wynalazek- na łożysku jest bieżnia, na bieżni pokrywa sterów i w nim osadzony pierścień centrujący.
Czy pokrywa sterów po nałożeniu jej na rurę widelca wsuwa się ciasno, ma średnicę otworu jak średnica sterowki widelca, czy między rurą a otworem w pokrywie jest luz?
Bo jeśli jest luz to znaczy że pierścień idzie na samą górę.

#9 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:36

Zamykając temat..w tych konkretnych sterach pierscień idzie na górną nasadkę z bieżnią.
Dzieki tobo za zainteresowanie i próbę pomocy.
Pzdr



Dodaj odpowiedź