Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bibsy Assos Cento Evo


36 odpowiedzi w tym temacie

#1 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 15:38

Panowie chodzi mi po głowie zakup tych spodenek, a że cena nie mała to chciałbym zapytać o ich trwałość i ogólne wrażenia. Moje dotychczasowe po roku wykazują ślady przetarć, a raczej takich prześwitów w okolicach wkładki, kosztowały prawie 400 pln, to jak tak mam co roku inwestować w portki, to może taniej wyjdą takie Assosy  ;) . Jezdzi ktoś w nich? A może ktoś z Waszych znajomych? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.



#2 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 11 luty 2020 - 16:48

Panowie, a może chociaż ktoś wie, ktoś podpowie jak to jest z tą rozmiarówką Assosa? Wg ich tabeli powinienem brać M, co mnie trochę dziwi, bo u żadnego producenta do tej pory w Mkę się nie mieszczę. Rzeczywiście tak zaniżona, pokrywa się to co w tabelach z rzeczywistością?? Z góry dzięki

#3 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 11 luty 2020 - 22:55

Panowie, a może chociaż ktoś wie, ktoś podpowie jak to jest z tą rozmiarówką Assosa? Wg ich tabeli powinienem brać M, co mnie trochę dziwi, bo u żadnego producenta do tej pory w Mkę się nie mieszczę. Rzeczywiście tak zaniżona, pokrywa się to co w tabelach z rzeczywistością?? Z góry dzięki

Polecam, polecam, polecam. Jakość/trwałość to jest top. Assosy zastąpiły u mnie topowe gacie Castelli z wkładką X2, które do tej pory uważałem za najlepsze jakie miałem :) . Po 10000km nie wykazują zużycia.

 

Jeśli chodzi o rozmiar - rozmiarówka jest typowa. Ani zaniżona ani zawyżona. Z reguły noszę M (Quest, Rogelli, Santini, DHB, More, Atout) i w Assosach również. Dla przykładu Castelli noszę rozmiar większy - L


  • EmPe lubi to

#4 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 12 luty 2020 - 08:17

Polecam, polecam, polecam. Jakość/trwałość to jest top. Assosy zastąpiły u mnie topowe gacie Castelli z wkładką X2, które do tej pory uważałem za najlepsze jakie miałem :) . Po 10000km nie wykazują zużycia.

 

Jeśli chodzi o rozmiar - rozmiarówka jest typowa. Ani zaniżona ani zawyżona. Z reguły noszę M (Quest, Rogelli, Santini, DHB, More, Atout) i w Assosach również. Dla przykładu Castelli noszę rozmiar większy - L

Dzięki za super odpowiedz :) No ja w Castelli też mam rozmiar L i w eMkę raczej już bym się nie zmieścił, stąd moje wątpliwości odnośnie Assosa. A mógłbyś napisać w jakich jezdzisz?? Bo ja wciąż się waham między Cento Evo, a Equipe RS S9 czy T Equipe Evo. Jeżdżę głównie w 99% po 3-4h w siodle max, dlatego moje dylematy czy może ciut tańsze by się równie dobrze sprawdziły.

Pozdrawiam :)



#5 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 12 luty 2020 - 09:19

Dzięki za super odpowiedz :) No ja w Castelli też mam rozmiar L i w eMkę raczej już bym się nie zmieścił, stąd moje wątpliwości odnośnie Assosa. A mógłbyś napisać w jakich jezdzisz?? Bo ja wciąż się waham między Cento Evo, a Equipe RS S9 czy T Equipe Evo. Jeżdżę głównie w 99% po 3-4h w siodle max, dlatego moje dylematy czy może ciut tańsze by się równie dobrze sprawdziły.

Pozdrawiam :)

Mam dwa modele T.Equipe Evo i Equipe RS9. Z obu będziesz zadowolony. Jeżdzę w nich naprzemiennie choć jakbym miał wybrać jedne to byłyby to RS9 . Mają nieco cieńszą i chyba odrobinę bardziej anatomiczną wkładkę niż Equipe Evo. No i trochę inne szelki co akurat też mi się bardziej podoba i mam wrażenie, że lepiej trzymają pieluchę 'na miejscu' - nie muszę ich poprawiać w trakcie jazdy, nic się nie przesuwa. Model Cento (ten z różową wkładką) miałem w rękach, ale zostałem z serią Equipe. Cento mają chyba jeszcze większą i trochę grubszą wkładkę. Znam kilka osób co właśnie lubują się w modelu Cento. Są podobno świetne na dłuższe dystanse. Ciężki wybór ;) Powodzenia


  • EmPe lubi to

#6 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 12 luty 2020 - 09:35

Czy wszystkie spodenki Assosa mają takie krótkie nogawki? Przymierzałem dwa modele i w porównaniu z konkurencją (np. Sportful, Ale , LaPassione i inni) były wyraźnie krótsze. Nie podobało mi się to więc zrezygnowałem z zakupu.



#7 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 12 luty 2020 - 09:41

Czy wszystkie spodenki Assosa mają takie krótkie nogawki? Przymierzałem dwa modele i w porównaniu z konkurencją (np. Sportful, Ale , LaPassione i inni) były wyraźnie krótsze. Nie podobało mi się to więc zrezygnowałem z zakupu.

 

Equipe RS9 mają faktycznie najkrótszą nogawkę. Mi akurat to nie przeszkadza. Equipe Evo mają porównywalną z Castelli Free Aero Race (może minimalnie krótszą). Wg. mnie typowa.

 

Czy Assos nie wprowadził czasem 'wersji'  z dłuższą nogawką...?



#8 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 12 luty 2020 - 12:18

Mam dwa modele T.Equipe Evo i Equipe RS9. Z obu będziesz zadowolony. Jeżdzę w nich naprzemiennie choć jakbym miał wybrać jedne to byłyby to RS9 . 

 

Equipe RS9 mają faktycznie najkrótszą nogawkę.

 

Po pierwszej Twojej wypowiedzi byłem przekonany do RS9, po drugiej skłaniam się ku T Equipe Evo i badz tu mądry :D Nie mniej dziękuję Ci za pomoc...wybór padnie między tymi dwoma modelami :)

 

Czy Assos nie wprowadził czasem 'wersji'  z dłuższą nogawką...?

Na stronie Assosa nigdzie nie widzę jakiejś informacje, że są modele o różnych długościach nogawek.

 

Edit. Choć teraz jak przeglądam zdjęcia to faktycznie wersja RS 9 Spring Fall czyli wiosenno-jesienna ma wyraznie dłuższe nogawki, no ale ja szukam wersji typowo na lato.



#9 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 12 luty 2020 - 18:35

Panowie, a może chociaż ktoś wie, ktoś podpowie jak to jest z tą rozmiarówką Assosa? Wg ich tabeli powinienem brać M, co mnie trochę dziwi, bo u żadnego producenta do tej pory w Mkę się nie mieszczę. Rzeczywiście tak zaniżona, pokrywa się to co w tabelach z rzeczywistością?? Z góry dzięki

Jeśli chodzi o spodenki assosa to, moim zdaniem, należy kierować się raczej swoją wagą, jest taka tabela doboru wg wagi na stronie BIKSTER, Kupiłem pierwsze ich spodenki wg tabeli fabrycznej, wyszło S no i musiałem wymienić na XS, okazało się że gdybym dobierał wg wagi to kupiłbym prawidłowy rozmiar. Zawsze lepiej jest jeśli spodenki są o 5% zbyt obcisłe niż zbyt luźne. Assosy mają krój sportowy tzn że leżą najlepiej po wskoczeniu na rower, na stojąco mogą się wydawać zbyt restrykcyjne ale to złudzenie. Jeśli masz wątpliwości możesz albo poradzić się doradcy na stronie fabrycznej ( live chat) albo kupić dwa sąsiednie rozmiary i gorzej pasujące odesłać.


  • EmPe lubi to

#10 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 luty 2020 - 19:05

Rozmiarowka jest mniej wiecej podobna do innych producentow. Ale z uwagi na ich budowe, czasami mozna miec wrazenie, ze mozna wejsc w mniejszy rozmiar. Szczegolnie jesli chodzi odopasowanie w biodrach, gdzie praktycznie konczy sie kompresja. Ale to tez zalezy od modelu. Ja mam poprzednie modele T cento i Campionissimo. Ten sam rozmiar, a dopasowanie, w odczuciu, roznica, powiedzmy 1/2 rozmiaru.
W obecnej typologii, stawiam, ze Cento evo jest nastepca Tcento. Nie wiem czy RSR S9 to kontynuacja Campionissimo, bo patrzac na cene jest spora roznica. Campionisdimo RRP bylo ponad £300. Tak na marginesie, Assos sa mistrzami zamulania i siania zametu. Kzada nowa kolekcja to nowe nazewnictwo. A i same nazwy, ma sie wrazenie, ze zostaly wymyslone przez kogos, kto mial w tworczym momencie zatwardzenie....
Ale jak przebrnie sie przez ich terminologie, to daja bardz malo powodow do niezadowolenia. Faktem jest, mam nadzieje ze tu sie nic nie zmienilo, ze pomys, jakosc wykonania sa na innym poziomie, porownujac do tu wspomnianych Castelli i nie tylko.
Rozne modele maja rozna grubosc wkladek, Cento najgrubsza (przynajmniej tak bylo). MEGA komfort, nieco luzniejszy kroj od Campionissimo. Te ostatnie mialy zupelnie inny material, super lekki, bardziej obcisle dopasowanie. Ale i tez sprawiaja wrazenie bardziej delikatnych.

Opcja dluzszych nogawek byla kiedys.
  • EmPe lubi to

#11 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 12 luty 2020 - 19:34


Opcja dluzszych nogawek byla kiedys.

Generalnie od zeszłego sezonu przeszli na dłuższe nogawki w większości modeli.


  • marb lubi to

#12 B00mer

B00mer
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 31 maj 2020 - 16:42

Nogawki, wkładki, a powiedzcie co z pępkiem? Zawsze miałem spdenki bliżej niż dalej pępka. Mam mille gt i są bardzo niskie. Jak stanę na poboczu i się przeciągne to brzuch mi widać.
Czy rs s9 są nieco wyższe? Ze zdjęć wynika, że tak ale to tylko zdjęcia..

#13 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 31 maj 2020 - 17:09

. Mam mille gt i są bardzo niskie. Jak stanę na poboczu i się przeciągne to brzuch mi widać.
Czy rs s9 są nieco wyższe? Ze zdjęć wynika, że tak ale to tylko zdjęcia..

Jeżdżę w tych samych bibsach, u mnie taki problem nie występuje,a koszulkę też mam mega obcisłą. Może Ty masz po prostu za krótką koszulkę? Pierwszy raz słyszę o takim problemie.



#14 B00mer

B00mer
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 31 maj 2020 - 17:27

No mam dość nietypową figurę. Wzrosr 181cm, ale wąskie ramiona. Koszulka "s" i spodenki "m". Generalnie jak stoję to koszulka nachodzi tak z 1,5cm na spodenki.
Kiedyś kupiłem komplet od zielonego f16 z yt, chyba martombike i akcja była podobna. Tylko tam to od razu brzuch mi było widać bez przeciągania (z 7cm golizny ;-) ).
RS9 wydają się ciut wyższe. Każdy centymetr jest na wagę złota.

#15 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 31 maj 2020 - 17:31

Rski rzeczywiscie sa niskie, mam poprzednie Millle GT i Cento, natomiast od kilku dni sa juz nowe cento, wyzsze od RS

#16 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 31 maj 2020 - 17:43

No mam dość nietypową figurę. Wzrosr 181cm, ale wąskie ramiona. Koszulka "s" i spodenki "m". 

No to rzeczywiście musisz mieć nietypową figurę, bo przy 181 cm koszulka "S" to jak dla mnie szok. 



#17 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 31 maj 2020 - 18:01

Assosy sa nizsze, taki maja kroj. Ich pomysl na gatki jest dosc odmienny od innych brandow. Ja jak zalozylem ich gacie pierwszy raz, to chcialem je odeslac. Bo byly tak inne od tego z czym mialem wczesniej do czynienia. Pozniej kukpilem kolejne Assosy. Pisze o T cento i Campionissimo. Do tego dodajac bardzo krotka koszulke, rozmumiem, ze mozna pokazac to i owo.

#18 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 31 maj 2020 - 20:46

No to rzeczywiście musisz mieć nietypową figurę, bo przy 181 cm koszulka "S" to jak dla mnie szok.


Jestem L-kowcem 80-ciokilowym, w S-ce endury, potówce, czuję się całkiem komfortowo przy 185 cm :) więc może to zależy nie tylko od firmy ale też od konkretnego ciucha w jej ofercie.

#19 B00mer

B00mer
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 15:24

Mam 180.5cm wzrostu, klatka 92, talia 86, waga 70kg.
Zestawy góra/dół:
- briko m/m
- assos s/m
- martombike l/m
Generalnie z assosem tragedii takiej nie ma jak z martombike, ale zastanawiam się czy spodenki rs9 nie byłyby ciut dłuższe/wyższe z przodu, nad pępkiem. A może tak ma być i przesadzam? b73eba385785743715d9649f6a92fd5e.jpgcf380aeacc82e767b9b1b64e26353e73.jpg8d8fe61827eb53f4413fe5485b677f5c.jpg

#20 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 21:02

Mam 180.5cm wzrostu, klatka 92, talia 86, waga 70kg.
Zestawy góra/dół:
- briko m/m
- assos s/m
- martombike l/m
Generalnie z assosem tragedii takiej nie ma jak z martombike, ale zastanawiam się czy spodenki rs9 nie byłyby ciut dłuższe/wyższe z przodu, nad pępkiem. A może tak ma być i przesadzam?

A koszulka S z Assosa nie jest ciut przymala na Ciebie? Ja mam podobną wagę, wzrost 178, w klatce 90 i koszulka i spodnie M z Assosa (koszulka equipe evo)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro



Dodaj odpowiedź