Skocz do zawartości


Zdjęcie

Remerx Alcyon - Czy To Przyzwoite Koła ?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pszylepek

Pszylepek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 luty 2020 - 17:39

Niestety podczas przedsezonowego serwisu i czyszczenia obreczy okazało się, iż moje wyslużone Shimano WH-RS 10 są do wymiany. Tylna obręcz jest pęknięta przy nyplu. I teraz jestem na zakupie nowej pary kółek do mojego Bulls'a.

Te Shimano były bardzo fajne, baaardzo efektowne (16/20 szprych), ale niestety bardzo drogie w serwisowaniu (brak części - a jeżeli juz są to mega drogie). Wiem, że na rynku są ich następcy: rs100, rs550 itp. Tylko podejrzewam, że za 3 lata będzie ten sam problem np. ze stożkami.

Szukając kółek na popularnym serwisie wpadły mi w oko kołą na obręczach Remerx: Alcyon (585zł) lub Rapid (515zł). Wydaje mi się, że są składane przez kompeteną osobą. Nie są może efektowne (32 szprychy), ale za to mocne no i waga poniżej 1700g (czyli ok.200g mniej niż rs10). Nie znam marki, nie miałem do czynienia z kołami składanami więc prosiłbym o pomoc. Ktoś moze ma lub słyszał czy to jest warte swej ceny czy lepiej najtańsze systemówki od Shimano etc. ?

 

https://allegro.pl/o...wane-7523056291



#2 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 01 luty 2020 - 18:01

Wiem, że nie na temat, ale mam do sprzedania nowe koła Bontrager TLR. W cenie tych Alcyon`ów, mogę Ci je sprzedać z oponami Bontrager i dętkami.



#3 Pszylepek

Pszylepek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 luty 2020 - 18:55

Już wysłałem wiadomość przez OLX 😁.



Dodaj odpowiedź