Skocz do zawartości


Zdjęcie

Centurion Hyperdrive - Uzywka Do 3K Na Wygodne Jezdzenie? Czy Warto?

centurion hyperdrive ultegra

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 02 luty 2020 - 20:55

Witam

 

Prosilbym o rade bardziej doswiadczonych kolegow :)

W zeszlym roku kupilem swoj 1wszy rower szosowy - mianowicie Gazelle Vuelta 7000 mniej wiecej taki:

rower-kolarzowka-gazelle-vuelta-7000-alu

 

Jest na osprzecie shimano Tiagra jednak wydaje mi sie ze dobralem zbyt maly rozmiar, gdyz po dluzszych przejazdzkach (np 50 km) bola mnie plecy w ich dolnej czesci (tuz nad tylkiem) no i mam siodelko wysuniete maks do tylu i wciaz nie moge wygodnie wysunac tylka do tylu (musze jakby delikatnie sie zgarbic) dlatego tez zastanawiam sie nad zmiana

 

BARDZO spodobal mi sie rowerek ktory jest przez kilku sprzedawcow sprzedawany jako uzywany (odkupiony od wypozyczalni) Centurion hyperdrive (model chyba Disc 4000 jednak nie jest na zadnej aukcji dokladnie podany) osprzet to Ultegra i kilka akcesoriow i to za mniej niz 3000 zl czyli wydawaloby sie ze atrakcyjna oferta, wrzucam link: 

https://www.olx.pl/o...067ec4;promoted

 

Dla mnie to spora inwestycja wiec chcialbym zeby rowerek byl juz tym docelowym na ktorym troche pojezdze:) Jak juz pisalem BARDZO spodobal mi sie wizualnie a to w koncu tez wazne:) co do osprzetu czytalem ze to najwyzsza grupa, natomiast mam zagwostke co do ergonomii roweru, bardziej zalezy mi na komfortowym rekreacyjnym jezdzeniu niz na biciu rekordow - lubie sobie pojezdzic godzinke po pracy albo w niedziele zrobic 50-80 km :) oprocz tego musi byc solidny bo waze okolo 115 kg (nie ukrywam ze rower ma pomoc schudnac:D jednak nie jestem "grubaskiem" raczej zawsze bylem "potezny" - 190 cm wzrostu) zatem pytanie czy te kola/rama sa w miare okej, moze ktos ma doswiadczenie? no i czy warto interesowac sie rowerem po wypozyczalni? niby jest zrobiony przeglad, jakbym jechal kupowac to pewnie pojade osobiscie zeby jeszcze dobrac rozmiar, wiec widizalbym co bym bral jednak nie znam sie na tyle aby wylapac na szybko stan roweru

 

Pozdrawiam i z gory dzieki za rady



#2 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 193 postów

Napisano 02 luty 2020 - 21:02

Daj mostek niżej(wyprostuj to coś), oprzyj się bardziej na rękach to odpoczną lędźwia i poślady. Daj siodło bardziej do przodu i wyżej to przeniesiesz więcej mocy na czwórki. Generalnie polecam też siłownię i martwy ciąg. Poślad jest na 99% za słaby i stąd ten ból. 



#3 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 03 luty 2020 - 00:06

Co nie zmienia faktu, że rama wygląda zdecydowanie na za małą jak na gościa 190 cm wzrostu.



#4 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 luty 2020 - 09:03

Co do roweru z linku, wygląda bardzo solidnie. Dobry osprzęt, solidne koła. W tej cenie warto, tylko musisz dokładnie dowiedzieć się o rozmiar, żeby znowu nie okazało się, że musisz wymienić. Dopytaj sprzedawcę lub poszukaj geometrii i dobierz rozmiar. Gdyby się zdarzyło, że jesteś na granicy dwóch rozmiarów, to raczej lepiej wziąć mniejszy, choć to często rzecz gustu, zależy jakie ktoś ma przyzwyczajenia.



#5 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 03 luty 2020 - 10:54

Co nie zmienia faktu, że rama wygląda zdecydowanie na za małą jak na gościa 190 cm wzrostu.

Bo to przykładowy rower, w opisie masz podaną dostępną rozmiarówkę. 



#6 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 03 luty 2020 - 21:30

Dzieki za odpowiedz ale zdjecie roweru to nie dokladnie moj rower - jakis z neta po prostu zeby pokazac ze mam taki sam :) zdjecie moglbym wrzucic jutro, ale ja tu nie o tym...

 

bardziej chodzi mi o opinie co do roweru z linku i odnosnie jego geometrii - czyli czy jest raczej "wyscigowa" czy rekreacyjna - nie znam sie an tym



#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 luty 2020 - 22:58

To tak, zapytanie do wujka gógla:

https://allegro.pl/o...a-dt-8363477914

https://forum.szajba...ion-hyperdrive/

 

Rower wisi na sprzedaż od sierpnia, czyli jest możliwość potargowania się. Na pewno te 5 dych spuszczą (może 250?).

Geometria? Raczej "normalna" ani endurance, ani wyścigowa. Wbrew niektórym opiniom akurat z bikestacją ja problemów nie miałem. Za to mogą pomóc wybrać właściwy rozmiar do Twojej budowy ciała. Możesz kombinować z kalkulatorem (nawet powinieneś się przymierzyć), ale w końcu i tak trzeba byłoby tyłek ruszyć do Wrocławia do doboru właściwego rozmiaru roweru. Jest wybór - to podstawa.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 03 luty 2020 - 23:18

internet juz przegladam ale za duzo nie ma:) dlatego liczylem ze moze ktos kupowal od nich taki rower i sie wypowie



#9 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 19:30

i jak Panowie, ktos ma jakies doswiadczenia z tym rowerkiem? na co jeszcze zwrocic uwage kupujac uzywke? napewne na zuzycie kaset itp?



#10 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2020 - 07:27

Zwróć uwagę na to czego wymiana będzie kosztowna - czyli akurat kaseta to małe piwo.

Rama - czy prosta i bez pęknięć
Koła - czy proste, obręcze bez pęknięć, powierzchnia hamująca w dobrym stanie itp.
Klamkomanetki - ogólny stan i precyzja działania
Łożyska sterów, supportu i kół - zazwyczaj nie kosztują dużo ale wymiana może być nieco upierdliwa.

Jak nie masz doświadczeń to lepiej weź kogoś kto je ma na oględziny i zakup.



Dodaj odpowiedź