Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiana Korby Na Shimano Claris


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 07 luty 2020 - 10:53

Posiadam tribana 500 z 2017 roku który posiada mechanizm korbowy Prowhell 3 blatowy 50/39/30. Powoli widać po nim zużycie i chciałbym wymienić to na mechanizm claris. Zależy mi by zostać przy 3 blatach bo noga przeciętna a i klamki są pod 3.
Teraz do sedna, czy da się taką wymianę zrobić w tym rowerze? Obecnie zamontowany suport to kwadrat.

Kliknięte z Galaktycznego a40

#2 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 07 luty 2020 - 16:24

Da się ,ale suport też będzie do wymiany.


  • Krawiol lubi to

#3 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 07 luty 2020 - 16:59

Oczywiście że się da. Jeśli chcesz to zrobić sam a nie masz żadnych narzędzi to ich kupno będzie kosztowne ze względu na konieczność posiadania 2 do demontażu obecnej i 2 do montażu nowej. Plus klucze imbusowe 5 I 8 mm.
  • Krawiol lubi to

#4 leletoja

leletoja
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 15 luty 2020 - 13:08

Posiadam tribana 500 z 2017 roku który posiada mechanizm korbowy Prowhell 3 blatowy 50/39/30. Powoli widać po nim zużycie i chciałbym wymienić to na mechanizm claris. Zależy mi by zostać przy 3 blatach bo noga przeciętna a i klamki są pod 3.
Teraz do sedna, czy da się taką wymianę zrobić w tym rowerze? Obecnie zamontowany suport to kwadrat.

Kliknięte z Galaktycznego a40


Zastanów się czy nie wystarczy ci zmiana samych blatów. Da się zmienić na claris Ale razem z supportem, jak nie masz narzędzi to bardziej się opłaci oddać do serwisu

strona mojego sklepu i serwisu rowerowego - wkrótce otwarcie cykle.com.pl

rowery szosowe, miejskie i holenderskie 

instagram:

https://www.instagra...bciejniszzwykle

 




Dodaj odpowiedź