Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Bkool - Odwzorowanie Obciążenia


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 luty 2020 - 10:21

Witajcie,

 

ostatnio zaciekawiły mnie aplikacje treningowe pozwalające jeździć po prawdziwych trasach. Trasy Zwifta stały się nieco nudne. Zainstalowałem Bkool i faktycznie pokonywanie znanych przełęczy jest ekstra, jednak wydaje mi się, że coś jest nie tak z obciążeniem wynikającym ze zmian nachylenia.

 

Korzystam z Kickr Core i zauważyłem, że przy 9-10% nachylenia trenażer daje taki opór, jakbym jechał pod 14% nachylenie. W efekcie nie jestem w stanie w zasadzie jechać luźno, bo nawet na najniższych przełożeniach wychodzi trening siłowy na niskiej kadencji. 

 

Odnoszę to do wrażeń z życia i serio te 9% wydaje się zdecydowanie za mocne w tej aplikacji. Pomyślałem nawet, że chyba przestawiłem cyfry przy podawaniu swojej wagi i zamiast 68 wpisałem 86. 

 

Nie wiem jak Zwift odwzorowuje nachylenia, ale trainer difficulty mam ustawione na max i pod Alpe du Zwift dopiero przy 13% jest podobnie jak w Bkool przy 9%. Możliwe, że Zwift nieco łaskawiej symuluje podjazdy, ale czy aż do takiego stopnia?

 

Sytuacja jest lekko frustrująca, bo chciałbym sobie zrobić spokojne podjazdy, a wychodzi walka. Czy ktoś testował tę aplikację i ma podobne wrażenia? 



#2 Marwi

Marwi
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 luty 2020 - 12:23

Hej, nie marudzić, nie zwiedzać, jeździć! ;)

#3 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 10 luty 2020 - 17:57

Wg mnie to też jest niedopracowane, mało realistyczne odczucia. Z tego, co kojarzę w bkool chyba można coś zmieniać w ustawieniach, w zależności, czy jedzie się trening, czy wyścig (albo pomyliło mi się z Rouvy)



#4 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 luty 2020 - 18:27

 

Korzystam z Kickr Core i zauważyłem, że przy 9-10% nachylenia trenażer daje taki opór, jakbym jechał pod 14% nachylenie. W efekcie nie jestem w stanie w zasadzie jechać luźno, bo nawet na najniższych przełożeniach wychodzi trening siłowy na niskiej kadencji. 

 

 

A ta niska kadencja tzn ca ile??, jakie masz przełożenie, to co piszesz 14% sprawdzone na żywo ,pewny jesteś że to co wydaje Ci się 14% nie jest 10%- tak pytam bo parę lat temu próbowałem na tym Bkoolu  jakąś górkę gdzie był dłuższy kawałek 16% opór wydawał się OK, - trenażer Bushdo...... na Rouvy,Kinomapie też było  nieźle tzn. 9-10 to nie 14% jak piszesz.

Podaj może jakiś przykładowy rozpis ,albo link  Stravy tam coś można z wykresu i danych  moc/nachylenie/kadencja  wywnioskować znając przełożenie.

 

 

( Teraz jeżdżę  w Tacx Treining , staram się nie wybierać podjazdów typu Zoncolan gdzie te 14 % jest nie czasem ale średnio dlatego, że  robi się właśnie takie przepychanie/siłownia nawet przy mojej kasecie 12-36 .Za to górki gdzie najczęściej 7-10% mogę pokonywać przy nawet żwawej kadencji jak na moje możliwości  czyli ca 80.)

 

 

Ustawienia np. wagi kolarza to ''chyba'' nie wpływają na opór jaki daje trenażer w aplikacjach RealViev , co najwyżej będziemy dłużej lub krócej jechać ...ale opór z upływającym  dystansem jest ten sam. 

 

Albo  w Bkool też są jakieś sztuczki jak w Kinomapie tzn Discovery Mode i Chalange Mode 

https://support.kino...Challenge-modes



#5 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 11 luty 2020 - 14:33

Witajcie,

 

 

Sytuacja jest lekko frustrująca, bo chciałbym sobie zrobić spokojne podjazdy, a wychodzi walka. Czy ktoś testował tę aplikację i ma podobne wrażenia? 

 

Cześć,

Miałem dokładnie tak samo. Testowałem Bkool w zeszłym roku i ten b. mocny, nierealny opór mnie zniechęcił. Z tego co czytałem na forach, to nie byłem jedyny.

 

Pozdrawiam



#6 dfq

dfq
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 11 luty 2020 - 19:03

W Rouvy można zmieniać na treningu symulację trudności trasy (ale nie polecają). Mam Kickr Core i na  Rouvy opór jest ok.

Trzeba tylko zrobić kalibracje trenażera z pod Rouvy.





Dodaj odpowiedź