Skocz do zawartości


Zdjęcie

Perspektywiczne Kierunki Studiów


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 zetor

zetor
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 20 luty 2020 - 09:10

Jak wam się wydaje, które kierunki studiów są wg was perspektywiczne? Przyszłościowe. Świat się szybko zmienia. Pewne zawody giną inne się pojawiają.

 

Ktoś ma jakieś przemyślenia z tym związane?



#2 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2020 - 09:49

Wg mnie techniczne. Ew.prawnicze albo lekarskie, ale te to już długi maraton , 8-11 lat

#3 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2020 - 12:20

Wg mnie techniczne. Ew.prawnicze albo lekarskie, ale te to już długi maraton , 8-11 lat

To co napisał Grzesiek plus dodałbym coś co u nas zaczyna raczkować i wiele firm rozpoczyna teraz prace to sztuczna inteligencja + nauczanie maszynowe. Ciekawymi tematami może być też jakieś zarządzanie social mediami, jednak świat idzie w kierunku internetu i komunikacji przez portale różnego rodzaju. 



#4 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 luty 2020 - 13:00

Jeśli ma być "tematycznie-szosowo", to trener personalny teraz jest modny :P Dobry fizjoterapeuta też ma nieźle, bo społeczeństwo coraz bardziej kalekie 


  • Prozor lubi to

#5 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2020 - 13:31

Oczywiście że kierunek sportowy również i pamietajmy na pocieszenie , że wybitni trenerzy nie zawsze byli znakomitymi sportowcami. Alex Ferguson, Jose Mourinho, Felipe Scolari i wielu innych :P
Jednak takie najszybsze a zarazem perspektywiczne są jednak techniczne . W 3.5 roku tytuł inżyniera. Na medycznych czy prawniczych właściwie nie ma jeszcze nic

#6 zetor

zetor
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 21 luty 2020 - 10:33

Lekarski - to trzeba by w szkole średniej przygotowywać się do zdania matury na odpowiednim poziomie, co raczej nie będzie łatwym zadaniem.



#7 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 luty 2020 - 11:24

Jak tak, to idź np. na mechanika samochodowego. Z maturą nie będziesz miał "problemu" a wbrew pozorom, dobry mechanik też nie ma źle ;) 



#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 luty 2020 - 11:29

Dokładnie tak.

 

A na innych kierunkach to nie trzeba porządnie do matury się przygotować? Niemalże wszystkie kierunki techniczne: zawsze porządnie matematyka i często fizyka, a z tego sporo młodzieży... leży. I tłumaczą się, że przecież oni są humanistami (Humanista – Nonsensopedia: bardzo trafnie: niespójna wewnętrznie subkultura powstała w celu tłumaczeniu otoczeniu, że nie warto się uczyć matematyki (zazwyczaj)) to im matematyka do życia potrzebna nie jest...

 

Lekarz, prawnik - faktycznie maraton, bo tu na studiach się nie kończy. I to długo. Zanim zacznie zarabiać się przyzwoite pieniądze to dużo czasu upłynąć może. A i tak może się okazać, że efekt końcowy to popierdółka uczony w piśmie, przywykły do zakuwania paragrafów, nienawykły do twórczego myślenia i analizowania. Niejednego takiego już spotkałem.

 

W świetle powyższego wymóg ukończenia szkoły wyższej jest... bez sensu. Lepszy dobry fach w ręku, niż kolejny absolwent pedagogiki specjalnej, który nic nie potrafi. Zrozumieli to nasi sąsiedzi Niemcy, których edukacja zawodowa stoi na wysokim poziomie. 

 

 


  • Yar_Tur lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2020 - 12:33

Fach w ręku, jakieś umiejetności są istotne, tylko czy to kwestia edukacji a czy pasji i doświadczenia to już inna sprawa . Na niektóre stanowiska fach w ręku nie wystarczy i trzeba mieć jednak jakiś papier. A po drugie , w przypadku technicznych każdy poważny zakład ma tam jakaś swoją specyfikę produkcji więc samym fachem w ręku można co najwyżej u kolegi w warsztacie majstrować, myśląc że się ten fach ma , następnie spróbować aspirowac z tym fachem do niemieckiego BMW, pewnie większe szanse będzie miał jednak inżynier, albo humanista po filologii niemieckiej :) czy też startować na projektanta budowy, mając fach w ręku w postaci kucia ściany :) no a po trzecie sprawy formalne, dyplom to są już lata pracy na starcie

#10 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 luty 2020 - 13:31

 efekt końcowy to popierdółka uczony w piśmie,

właśnie dlatego jesli kolega ma już "problem" z maturą delikatnie zasugerowałem odpuścić jakiekolwiek studia, tym bardziej medyczne, bo konowałów i znachorów więcej nie potrzebujemy, za to solidnych lekarzy z wiedzą, a nie którym się "wydaje", jak najbardziej tak

 

Na niektóre stanowiska fach w ręku nie wystarczy i trzeba mieć jednak jakiś papier.

zazwyczaj taki fachowiec (mechanik, spawacz, informatyk itp.) z uzyskaniem "papierka" nie będzie miał problemu

 

 

 po trzecie sprawy formalne, dyplom to są już lata pracy na starcie

i właśnie tutaj jest najwięcej matołów, którzy mają "dyplom", a konkretnej wiedzy użytecznej zero. Bo opłacone uczelnie prywatne, bo wpływowi rodzice, a dziecko nieuk itp. itd. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale na codzień widać jak to wygląda w różnych instytucjach, w których "warto pracować" :/



#11 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 luty 2020 - 13:48

Ja rekrutując na software engineer-a bardzo rzadko patrzę na dyplom, czasem na temat pracy inżynierskiej jeśli jest ciekawy. Sprawdzam natomiast czy kandydat się uczy, czyta, uczestniczy w meetup-ach i ma intuicję, tj. czy potrafi wykombinować cokolwiek w obszarach których nie zna.
  • Yar_Tur lubi to

#12 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2020 - 14:36

Ja rekrutując na software engineer-a bardzo rzadko patrzę na dyplom, czasem na temat pracy inżynierskiej jeśli jest ciekawy. Sprawdzam natomiast czy kandydat się uczy, czyta, uczestniczy w meetup-ach i ma intuicję, tj. czy potrafi wykombinować cokolwiek w obszarach których nie zna.

Ja w sumie  zuwagi na zawód ktory wykonuję i informacje które czytam o rozmowach kwalifikacyjnych na stanowiska testerskie łapię sie za głowę :) corekruterzy wymyślają, i to nie mowiąc kurde ale szmira, tylko raczej - super przykład psrawdzający kreatywnoć człowieka, reszty nauczysz sie bardzo szybko. 


  • beskidbike i kudl4t4 lubią to

#13 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2020 - 16:03

właśnie dlatego jesli kolega ma już "problem" z maturą delikatnie zasugerowałem odpuścić jakiekolwiek studia, tym bardziej medyczne, bo konowałów i znachorów więcej nie potrzebujemy, za to solidnych lekarzy z wiedzą, a nie którym się "wydaje", jak najbardziej tak

zazwyczaj taki fachowiec (mechanik, spawacz, informatyk itp.) z uzyskaniem "papierka" nie będzie miał problemu


i właśnie tutaj jest najwięcej matołów, którzy mają "dyplom", a konkretnej wiedzy użytecznej zero. Bo opłacone uczelnie prywatne, bo wpływowi rodzice, a dziecko nieuk itp. itd. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale na codzień widać jak to wygląda w różnych instytucjach, w których "warto pracować" :/

wątpię czy lekarze to konowały i znachory. Przynajmniej nie trafiłem na takiego a przechodziłem ich naprawdę sporo. W każdym bądź razie nie ma z nimi tak jak w programie o fachowcach pod tytułem "usterka" :)
Co do prywatnych nie sądzę też by po tych uczelniach wszyscy byli nieukami którzy nic nie potrafią. U mnie w mieście obok, w Sosnowcu prezydentem miasta jest osoba po prywatnych studiach, a wcześniej prowadził własną firmę

#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 luty 2020 - 21:42

No i? Prezydentem w Polsce był i elektryk, a teraz jest niby prawnik. I co z tego? Prezydenta wybierają... wyborcy. Jak skrzyknie się kupa idiotów, żeby kolegę wybrać, a inni nie będą chcieli oddać głosu na innego kandydata, to kolega głosujących zostanie na prezydenta wybrany. Albo ten, co najwięcej obieca. Co nie oznacza, że jest geniuszem. Czasami wręcz przeciwnie. 


  • kudl4t4 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 21 luty 2020 - 22:34

wątpię czy lekarze to konowały i znachory. Przynajmniej nie trafiłem na takiego a przechodziłem ich naprawdę sporo. W każdym bądź razie nie ma z nimi tak jak w programie o fachowcach pod tytułem "usterka" :)
Co do prywatnych nie sądzę też by po tych uczelniach wszyscy byli nieukami którzy nic nie potrafią. U mnie w mieście obok, w Sosnowcu prezydentem miasta jest osoba po prywatnych studiach, a wcześniej prowadził własną firmę


Ja miałem to nieszczęście kilka razy. Jeden był chirurgiem, drugi internistą. Niedoróbka pierwszego kosztowała mnie tylko trochę bólu, wymysł drugiego mógł być bardzo niebezpieczny.
To było bardzo dawno temu, wtedy pociąganie do odpowiedzialności nie było czymś popularnym.

#16 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2020 - 23:12

Ja miałem to nieszczęście kilka razy. Jeden był chirurgiem, drugi internistą. Niedoróbka pierwszego kosztowała mnie tylko trochę bólu, wymysł drugiego mógł być bardzo niebezpieczny.
To było bardzo dawno temu, wtedy pociąganie do odpowiedzialności nie było czymś popularnym.

 Swego czasu bawiłem się z kardiologami w kotka i myszkę widząc te same wyniki jeden powiedział dwa lata temu ze jak wsiądę na rower/ bedebiegał to niebawem spotka się z mojążoną na pogrzebie .... drugi wymyśłił realny plan na to żeby sprawdzić co mi dolega, który zastosowałem, trzeci miał generalni wszystko w dupie. W sumie to zależy na kogo trafisz :) ale też te poszcególne zgony na zawodach z czegoś się biorą. 



#17 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 luty 2020 - 13:59

Właśnie to miałem na myśli. W jakim innym zawodzie jeśli coś zawalisz nie poniesiesz konsekwencji finansowych, nagany, czy straty stanowiska/pracy? Lekarze to największa  banda i kasta nie ponosząca żadnych konsekwencji popełnianych błędów. Jeden broni drugiego, czują się bezkarni bez poczucia odpowiedzialności. Oczywiście nie wszyscy, ale niestety większość. Idziesz np. do ortopedy i jeśli objawy nie są oczywiste dla pewnych urazów, to jedyne co potrafią zrobić to skierować cię na płatne zabiegi rehabilitacyjne, szczególnie jeśli przychodnia ma takie w swojej ofercie. Niestety podaję własny przykład. 



#18 milo

milo
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 luty 2020 - 20:28

IT, lekarz, prawnik, logistyk


Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro. - Jan Paweł II


#19 Gosc_Koteł_*

Gosc_Koteł_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2020 - 10:49

Przypominam tylko że forum nazywa się szosa.org. nie trenażery.org ani NFZ.org XD
Lepiej pokłóćcie się merytorycznie, w dziale trening z pomiarem mocy czy treningowe dylematy amatora, albo pochwalcie się dzisiejsza 12 godzinną jazda w mój dzisiejszy trening który również świeci pustkami.
  • Prozor i beskidbike lubią to

#20 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 marzec 2020 - 12:01

No właśnie - nawet jeśli jest to temat offtopic, to i tak dyskutujcie na temat wątku. A dyskusja poza tematem powinna polecieć w kosmos, trafiło do niesławetnego Offtopic - Przeniesione Wpisy Poza Głównym Wątkiem Pierwotnego Tematu I Różne Pierdoły Nie Na Temat - Dyskutujesz Na Własne Ryzyko I Odpowiedzialność!

Kolejne wpisy poza tematem będą usuwane.


  • 1415chris i Yar_Tur lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź