Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bb86 / Bb386 / Bb30? Jaki System Do Mojej Ramy?


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 11:49

Nie jestem na biezaco cos ostatnio i mam maly klopot. Chce wymienic korbe w Scott Addict R3, wydaje mi sie ze zastosowany jest teraz system BB86. Czy moge zastosowac do tej ramy FSA BB386? Chyba musilbym wymienic wklad / lozyska suportu takze?
Mozna kupic nadal korby pod system BB86? Jakiego systemu uzywa Shimano i Campa?

Dzieki za pomoc i pozdrawiam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 marzec 2020 - 14:02

Nie jestem na biezaco cos ostatnio i mam maly klopot. Chce wymienic korbe w Scott Addict R3, wydaje mi sie ze zastosowany jest teraz system BB86. Czy moge zastosowac do tej ramy FSA BB386? Chyba musilbym wymienic wklad / lozyska suportu takze?
Mozna kupic nadal korby pod system BB86? Jakiego systemu uzywa Shimano i Campa?

Dzieki za pomoc i pozdrawiam!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tu masz dosyć rzetelną ściągawkę:

https://cyclingtips....-compatibility/


  • Marcin321 lubi to

#3 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 14:17

Masz korbę bb386 evo (Nie podałeś tego dopisku, więc tak przypuszczam) czyli oś 30 mm.
Suport masz press szit więc na 99 procent , jeśli w ogóle coś będzie, musiałbyś zamontować ultra delikatne łożyska z miniaturowymi kulkami.
Dwa razy montowałem korbę mtb RF next sl z osią 30 mm w ramie przystosowanej do wciskanego suportu z łożyskami pod oś 24 mm
Żywotność łożysk była tragiczna.

#4 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 21:43

Tu masz dosyć rzetelną ściągawkę:

https://cyclingtips....-compatibility/


Wow! Dzieki! Tego mi bylo trzeba

Z rozpiski wychodzi, ze moge zastowowac 386 evo pod warunkiem ze zamontuje tez nowy 30mm wklad suportu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#5 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 21:46

Masz korbę bb386 evo (Nie podałeś tego dopisku, więc tak przypuszczam) czyli oś 30 mm.
Suport masz press szit więc na 99 procent , jeśli w ogóle coś będzie, musiałbyś zamontować ultra delikatne łożyska z miniaturowymi kulkami.
Dwa razy montowałem korbę mtb RF next sl z osią 30 mm w ramie przystosowanej do wciskanego suportu z łożyskami pod oś 24 mm
Żywotność łożysk była tragiczna.


W tym momencie mam stara korbe FSA SLK BB86 chce kupic nowa korbe FSA SLK 386EVO i zastanawialem sie czy podpasuje. Wyglda na to, ze tak ale musze zastosowac wklad suportu z dwoma rzedami malych kulek. Jestem dosc lekki to mam nadzieje ze posluzy to dluzej niz sezon.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 02 marzec 2020 - 23:48

Miałem podobne rozwiązanie. W mufie pod bb86 miałem założoną korbe rotor 3d (ośka 30mm). Założony był wkład wheels mfg, z dwoma łożyskami 30x37x4 na stronę ... Dwa razy wymieniałem łożyska, padały po ~1,5 tyś. km w obu przypadkach. Dałem sobie spokój i założyłem shimano 24mm.

 

Zapomniałbym ... ważę 60kg. Osobiście odradzam.

 

Jeśli dalej będziesz chciał w to iść, to wyślę Ci filmik ze strzelającymi łożyskami. Tylko po nocach możesz mieć koszmary :)



#7 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 marzec 2020 - 08:57

Jak kolega ma troche technicznej wyobrazni, to wystarczy zrobic zdjecie pelnowymiarowych lozysk, w tym wuypadku pod 24 i tych mini i niech sam wyciagnie wnioski ;)

#8 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 10:57

https://www.hambini....m-dub-crankset/

Odnośnie używania ośki 30mm w bb86.

#9 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 07:33

Miałem podobne rozwiązanie. W mufie pod bb86 miałem założoną korbe rotor 3d (ośka 30mm). Założony był wkład wheels mfg, z dwoma łożyskami 30x37x4 na stronę ... Dwa razy wymieniałem łożyska, padały po ~1,5 tyś. km w obu przypadkach. Dałem sobie spokój i założyłem shimano 24mm.

Zapomniałbym ... ważę 60kg. Osobiście odradzam.

Jeśli dalej będziesz chciał w to iść, to wyślę Ci filmik ze strzelającymi łożyskami. Tylko po nocach możesz mieć koszmary :)


No to smuteczek...

Co mozna kupic teraz pod bb86 z 24mm oska?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 07:33

Jak kolega ma troche technicznej wyobrazni, to wystarczy zrobic zdjecie pelnowymiarowych lozysk, w tym wuypadku pod 24 i tych mini i niech sam wyciagnie wnioski ;)


Oczywiscie rownica jest ogromna, myslalem, ze podwojne lozyska daja rade...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#11 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 07:34

https://www.hambini....m-dub-crankset/

Odnośnie używania ośki 30mm w bb86.


Dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#12 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 04 marzec 2020 - 07:50

No to smuteczek...

Co mozna kupic teraz pod bb86 z 24mm oska?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Eee shimano?



#13 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 07:59

jeszcze jest Rotor z korbami 24mm



#14 SzefSzefow

SzefSzefow
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 18:42

Eee shimano?


Mam rower na Campie... nie chcialbym wrzucac Shimano


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 marzec 2020 - 21:24

To czemu nie korba Campy ultratorque z wkladem do bb86? Sa takie również skręcane.

#16 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 kwiecień 2020 - 17:38

Podepnę się do wątku... Mam Scotta CR1 Elite z 2011, o takiego:

http://scott.pl/arch...98&id_prod=2058

Suport wciskany z korbami rival...  Coraz gorzej chodzi... a że technicznie zatrzymałem się na kwadrarach, to pozwolę sobie zadać kilkta krótkich pytań:

0) Czy łożyska w moim suporcie da się jakoś wyserwisować (wyczyścić i przesmarować), tudzież wymienić?

1) Czy suport ACCENT BB86-92 będzie pasował na zamianę?

2) Czy w/w suport pociągnie min. kilkanaście kkm?

3) Czy jak łożyska w nim padną, to bez wyciagania suportu z ramy jestem w stanie je wymienić?

4) Czy każde korby systemu GXP mają 24mm średnicy ośki i wymagają 41mm średnicy mufy suportu?



#17 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:52

Rozumiem, po ostatnim pytaniu, ze masz korbe srama GXP?
Jak tak, to musisz szukac wkladu pod GXP. Te korby maja zmienna srdnice osiek, napedowa 24mm, po lewej stronie 22mm. Niektore wklady sygnowane gxp, to nic innego jak standardowy wklad z redukcja. Osobiscie, wybralbym wklady bez takiej redukcji, z odpowiednimi rozmiarami lozysk.
Nie wiedzac jaki masz obecnie wklad, ciezko powiedziec, czy umozliwia on wymiane lozysk, czy nie.
Nie znam Accenta, nie bede komentowal ale mozna zalozyc, ze jakosc bedzie adekwatna do ceny, a ta jest dosc niska.

#18 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 29 kwiecień 2020 - 21:59

0. Da się serwisowac, pytanie czy jeszcze jest co. Łożyska szumiące ale bez luzu- można wyczyścić, posmarować. Ale gładko kręcić się już nie będą. Luz - wymiana.
2. Pytanie bez odpowiedzi. Zależy. Od: stylu jazdy, twojej wagi, warunków atmosferycznych, jakości wykonania węzła suportu.
3.Łożyska są osadzone na klej (najczęściej). Zależnie od tego jak wszystko ciasno siedzi demontaż spowoduje wybicie łożyska albo miski z łożyskiem.
4. Oś ma 24 mm średnicy na całej długości poza lewym końcem w miejscu osadzenia łożyska. Tu jest 22 mm
Łożyska do tego suportu (jeśli jest Sram) można kupić luzem (prawe 37x24x7 mr2437), lewe dokładnie wymiaru nie pamiętam, zamiennie łożysko takie jak prawe plus tuleja redakcyjna (dostępna np na Aliexpress).



Dodaj odpowiedź