Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzony Blat 52T - Wymiana (Praxis Works)


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 19:20

Cześć, mam do wymiany dużą tarcze (52t) mechanizmu korbowego Oval Concepts 300 / tarcze Praxis Works (5 śrub, 110BCD, support BB86). Poza stroną producenta (koszt 150$) nigdzie takiej tarczy nie znalazłem. Jakie alternatywne rozwiązanie mógłbym zastosować? Pewnie wymiana całego mechanizmu korbowego, ale na jaki żeby to wszystko pasowało, chyba że da się tam wcisnąć inną tarczę? Może to głupie pytanie, ale wolę głupio zapytać niż się potem bawić. Z góry dzięki za pomoc.

#2 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 19:29

Mam nadzieję, że jednak można kupić sam blat, niekoniecznie Praxisa, bo też będę musiał wymienić komplet.
Za 52 i 36 też będę wdzięczny.

Edit.
A tam po prostu nie wystarczy blat np. Ultegry 110BCD?

#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 09 marzec 2020 - 19:53

Bez paniki, 5 srub 110bcd to jest, jeszcze, popularny standard i wybor zebatek jest bardzo duzy.

#4 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 21:20

Bez paniki, 5 srub 110bcd to jest, jeszcze, popularny standard i wybor zebatek jest bardzo duzy.


Mogę zatem prosić o jakieś link do sklepów/aukcji? Szukałem w sieci i ciagle znajduje albo na 130 mm albo, że nie pasuje do napędów 11 rzędowych. A jak już coś mam to jest na 4 śruby, a nie 5.

#5 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 21:42

Mogę zatem prosić o jakieś link do sklepów/aukcji? Szukałem w sieci i ciagle znajduje albo na 130 mm albo, że nie pasuje do napędów 11 rzędowych. A jak już coś mam to jest na 4 śruby, a nie 5.


Np

https://www.cykloman...zna,id4906.html

https://www.cykloman...zna,id4909.html

#6 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 09 marzec 2020 - 22:37

Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/o...source=facebook

Tylko, że jest napisane, że jest do napędów 9 i 10 rzedowych. Na pewno nie będzie to pasować (w sumie to co mogło by stanowić przeszkodę)? Jeżeli nie to pozostaje NoQ. I jeżeli ten Stronglight by pasował to czy warto dopłacić do NoQ (inny stop aluminium).

#7 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 marzec 2020 - 08:30

Jedyną przeszkodą może być szerokość zębów. Zresztą blaty Stronglight nazwę mają fajną, bo nie dość, że "Strong", to jeszcze "light". Ale nazwa może i brzmi dumnie super mocno i lekko, ale... to mydlenie oczu. Do blatów Rotora nawet podskoku nie ma. Nie widać na zdjęciach drugiej strony blatu, ale często okazuje się, że oprócz pinów podnoszących (często wątpliwej jakości) nie mają ramp podnoszących łańcuch, co wpływa znacząco na komfort przeniesienia (podniesienia) łańcucha z małej na dużą zębatkę. No i o ile mnie wzrok nie myli, to nawet zęby wyglądają na każdy identyczny.

O ile mniejsza zębatka to nieco mniejszy problem, bo w niej oprócz dobrego kształtu zębów nie ma konieczności stosowania ramp i pinów, o tyle duża zębatka powinna być dobrana z rozwagą.

Blatów Rotora 52/36 używam od jakiegoś czasu i nie mogę się do nich przyczepić (negatywnie). Alternatywnie można poszukać tarcz Srama, choć chyba są wyraźnie droższe.

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#8 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 09:49

A te Miche Super 11 SSC?

https://rowerplus.pl...bowego.html?s=0

#9 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 10:02

Gdzieś czytałem, że bardzo plastelinowe są blaty Miche. Nie chcę wprowadzać zamieszania, jak znajdę to podlinkuje.

#10 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 marzec 2020 - 10:18

Ja bym przeszlifował zęby :) roboty miniwiertarką na 15 minut.



#11 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 marzec 2020 - 13:51

Z tymi rampami itp to roznie bywa. Jezdze na Osymetric bez zadnych "udogodnien" a zmieniaja biegi jak zylety. Wspomniany Rotor, co prawda nie-okragle Q-rings i QXL z "udogodnieniami" nie zmianialy tak ostro.


  • kaloo lubi to

#12 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2020 - 08:47

sprawdzcie na stronie power2max


  • Bzyk lubi to

#13 Rappid

Rappid
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skądireland

Napisano 11 marzec 2020 - 10:20

ja śmigam na tych

 



#14 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 18:37

Zakupiłem tą tarczę z firmy Stronglight i dziś już ją otrzymałem. Jednak teraz się zastanawiam czy ją montować, czy zwrócić i dopłacić do tarczy NoQ, która jest z innego stopu aluminium (7075), a ten Stronglight jest z 5083.

A oto informacja z pudełku (jest w załączniku).

Co o tym myślicie? Nie jestem oczywiście jakimś wybitnym zawodnikiem, ale nie da się ukryć, że jeżdżę na rowerze dla sportu, ściągam się, więc są pewne obciążenia treningowe. I tutaj pytanie czy to gorsze aluminium po prostu się szybciej zużyje czy może dojść do jakiegoś niebezpiecznego zniszczenia podczas jazdy? Czy też będzie znacznie gorsze przełożenie mocy, czy to jakieś kosmetyczne różnice nie znaczące dla amatora.

Z góry dzięki za informację.

Załączone pliki



#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 11 marzec 2020 - 18:56

Zwroc i doplac. 7075 jest wyzszej klasy stopem, szczegolnie jesli jest mowa o mechanicznych wlasciwosciach: twardszy, sztywniejszy, mocniejszy. Czyli te wlasciwosci, ktore maja znaczenie w rowerze.

#16 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 21:40

sprawdzcie na stronie power2max

 

Nie mogę tam znaleźć samych blatów. 



#17 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2020 - 21:43

:(



#18 mjablonka

mjablonka
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 11:15

Nie mogę tam znaleźć samych blatów. 

 

https://www.power2ma...-chainring-set/


  • Bzyk lubi to

#19 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 13:50

https://www.power2ma...-chainring-set/


Bomba, dzięki.

#20 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 20:08

Jedyną przeszkodą może być szerokość zębów. Zresztą blaty Stronglight nazwę mają fajną, bo nie dość, że "Strong", to jeszcze "light". Ale nazwa może i brzmi dumnie super mocno i lekko, ale... to mydlenie oczu. Do blatów Rotora nawet podskoku nie ma. Nie widać na zdjęciach drugiej strony blatu, ale często okazuje się, że oprócz pinów podnoszących (często wątpliwej jakości) nie mają ramp podnoszących łańcuch, co wpływa znacząco na komfort przeniesienia (podniesienia) łańcucha z małej na dużą zębatkę. No i o ile mnie wzrok nie myli, to nawet zęby wyglądają na każdy identyczny.
O ile mniejsza zębatka to nieco mniejszy problem, bo w niej oprócz dobrego kształtu zębów nie ma konieczności stosowania ramp i pinów, o tyle duża zębatka powinna być dobrana z rozwagą.
Blatów Rotora 52/36 używam od jakiegoś czasu i nie mogę się do nich przyczepić (negatywnie). Alternatywnie można poszukać tarcz Srama, choć chyba są wyraźnie droższe.


A jak byś porównał je do blatów Shimano Ultegra?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź